Skocz do zawartości

Wybór opon letnich 18"


Kaliszak

Rekomendowane odpowiedzi

@AdiRuti   jeśli nie należą do cichych to może rozważyć   Michelin Primacy 4 ? nie znalazłem na necie niestety ich porównania.

Na ten moment, po jeździe na dunlopach mam załamke 🙂  opony klasy premium... a gorsze od tych chińczyków zimowych. ( wiem że się powtarzam ale aż ciężko w to uwierzyć że opona tak droga i tak słaba)

 
Edytowane przez Kaliszak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaliszak  Za dużo gdybania i kombinowania. Pamiętaj o tym, że każdy ma inne odczucia , a tym bardziej czucie samochodu. A opony idealnej nie kupisz bo takiej nie ma....  Musisz sobie zadać sam pytanie czego oczekujesz i ile dasz max za opony....  Ja kupiłem Michelin PS4 za 415 zł szt. Gdyby nie to na pewno brałbym coś tańszego.  Patrząc na ceny internetowe to Goodyear Asymmetric 5 czy Hankook Ventus S1 Evo3 K127  bedzie tańszy ok. 100 zł na sztuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcq Już widze jak auto świat bierze 50 kompletów i je testuje... Wiadomo nie mam dowodów, ale te testy mi śmierdzą.  Porównać zawsze można z tym, że raczej  z Tomkiem,  u mnie bedzie znaczna róznica tym bardziej że  jestem po zmianie hamulcy...

Edytowane przez AdiRuti (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdiRuti  miałeś kiedyś do czynienia  z oponami które lepiej kleją i są cichsze od PS4?  cena na ten moment powiem szczerze... do 2 tysiecy za komplet. Będe go miał na 5 lat więc czy wydam tysiąc czy  2 . Tylko nie chciałbym po zakupie wielkiego rozczarowania 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem na sr forum :D w watku oponowym
nie porownuj primacy do ps4

natomiast ja bym rozwazyl s001. bs wprowadzil 2 lata temu nowa mieszanke do calej gamy opon poczynajac od turanzy konczac na potenzie terwz bs wygrywa wszystko na mokrym. na suchym nie odczujesz roznicy natomias ps4 ma miekka scianke nawet w stosunku do Conti ktory w cpc6 dal twardsza scianke niz csc5


Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie. sport cup 2 jest dosc miekkie a trzyma wysmienicie. natomiast czucie auta jest lepsze na twardej. semi slick na mokre maja wlasnie czesto miekkie scianki

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2188]xtremesystems[/mention]   ok. to na kogo oddasz swój głos?  
a zawias masz seria, sport czy jakis zupełnie customowy?
zalezy tez czego oczekujesz od opony

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps4s najbezpieczniej. chociaz ja bym chyba wzial s001. chociaz tez ciekawe jest cpc6. wg mnie roznicy nie odczujesz jakieś zasadniczej. ja lubie twarde boki ale nie jest to priorytet. nie wiem jaki rs ma zawias w stosunku do zwyklej o3 z skodowskim zawieszeniem sport. ale skodowskie zawieszenire sport bylo dla mnie miekkie. ale ja mam w innym aucie bilstein b8.

ogolnie na tej octavii z zawieszeniem skoda sport mialem toyo r1r i bylo zajebiscie

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem skodowskie zawieszenie sportowr. podejrzewam ze to to samo co rs w drugim aucie mam b8 wlasnie i pro kit i jest ok

kaliszak

obczaj te filmy

masz goscia co zna sie na oponach i robil tes 4 4s i sport cup

jest jeszcze film na racing forum pokazujace jak ps4 jest miekie z boku wzgledem nawet cpc6

ja bym bym zastanawial sie miedzy ps4 ps4s ( pewnie wzialbym 4s) ,s001 i cpc6.  nikt kto nie jezdzil na wszystkich nie jest ci wstanie odpowiedziec ktora jest lepsza. bo roznice sa minimalne

zawsze mozesz pojezdzic dwa sezony i sprzedac za pol ceny. ja tak robie od 10 lat i mam co dwa lata nowe opony. bo jednemu podpasuja ps4 gdzie obiektywnie trzymaja fajnie, ale bedzie gorsze czucie na zakretach. ja wole do daily nawet nieco slabiej trzymajace opony ale zeby mialy kontrolowany uslizg i zeby bylo czuc uslizg. dlatego ja bym  dla testu wzial s001 bo wiem ze maja mieszanke deszczowa  wiec klei od strzala a bs zawsze ma betonowe boki. pamietam gowniane re002 (gowniane w deszczu) jeszcze stara mieszanka w ogole nie trzymala na zimno i mokro ale przy dogrzaniu na 30 stopniowym upale na slowackich serpentynach nigdy nie mialem lepszej zabawy niz na tych gumach. jesli rzeczywiście maja teraz tak zajebista mieszanke jak wychodzi w testach to przy twardych bokach s001 urwie dupe.

a jesli masz worek pieniedzy jak co niektórzy na tym forum i chcesz sobie pojezdzic na oponach co rozpierdolą wyzej wymienione zawsze to kup yoko a052. przejedziesz jakies 10k km ale szczeki z podlogi nie pozbierasz . poczytaj o tej oponie na racing. ostanio gadalismy tam wlasnie o niej z chlopakami. ale jak znam zycie to zaraz po zakupie opon zakupywal bys lepszy zawias. tylko to jest swiezynka wiec malo osob ją testowało. natomiast tam na starcie jest 5mm bieznika

A wez sobie jeszcze pod uwage ze jak bedzie ci cos nie pasowalo w oponie to pobawisz sie cisnieniami i uzyskasz optimum
np na r1r mialem w moim aucie o masie 1150kg cisnieniea 2.0~1.9 przód   1.8~1.7 tył
a teraz mam hankook v12 evo2 i mam cisnienia 2.4 przod i bodajże 2.2 tył. moglbym zdjac 0,1 bara z przodu bo mi troche podsterowny przod sie zrobił. ale tak fajnie trzymaja na wyjsciu ze wole miec lekka podsterownac na wejsciu

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez xtremesystems (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team