Skocz do zawartości

Wybór opon letnich 18"


Kaliszak

Rekomendowane odpowiedzi

@xtremesystems  Dziękuje za bardzo szczegółową odpowiedź 🙂

to teraz będe wybierał między

bridgestone s001 --- około 390/sztuka

a

Michelin Pilot sport 4   --- około 490/sztuka

ceny na jesień powinny spaść, wtedy zakupie.

Czy wogóle sugerować się   tymi oznaczeniami  A na mokrym , F ekonomia itp?  Bo widze że nie idzie to nawet w  parze z ceną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwage taki układ parametrów, w teorii wygrywa bridgestone 🙂  Obie mają  A  na mokrym. Ps4 ma ekonomie C , a  bs  ma E .

Jeszcze bedzie kwestia na jakim ciśnieniu jeździć 🙂 Narazie pompowałem do wszystkich kół 2,5.

Masa własna 1460kg.

Edytowane przez Kaliszak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj w ps4 z E. nie wiem jak w tewoim rozmiarze ale w 225/45 17 byla jedna c ale byla druga z indesem predkosci Y z parametrem e

pozatm kola nie wymyslilem kazdy semislic ma E a przewaznie f badz g

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK 🙂   A co z ciśnieniem? Polecasz zmniejszyć?   przeważnie jeżdże sam lub z Żoną. Bagażnik 99% czasu pusty

Na oponeo jest tylko dostępny ps4 z  C.

Edytowane przez Kaliszak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaliszak Wydaje mi się, że swoim tokiem myślenia popadasz w  skrajności.... Wybacz, ale będę tym który powie Ci to szczerze, żeby była jasność. Nikomu nie będę wciskał coś na sile, gdyż każdy ma rozum i rożny zasóby finansowe zwłaszcza w tych słabych czasach... 

Pieje do tego, że masz auto za grube pieniądze i na początku jechałeś po taniości patrząc DĘBICĘ. Opona raczej dla Kowalskiego, który patrzy tylko na to żeby mieć gumę... Teraz patrzysz opony wyścigowe 😎 Chłopie weź sobie średnią opinii tych testów, przez które straciłeś mnóstwo czasu i wybierz coś konkretnie. Prawda jest taka , że patrząc cywilne opony klasy premium to różnicę będą niewielkie z tym że każda ma inną charakterystykę. Pomijam opony bardziej sportowe na tor... I naprawdę nie twierdzę że Michelin PS4 to idealna opona i jej nie będę wciskał.... Wydaje mi śię że temat został już tak przetrzepany, że dawno można byłoby coś wybrać. A jak jesteś osobą niezdecydowaną  to daj tą kasę kobiecie ona najlepiej je spożytkuje 🤣

Miłego dnia

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdiRuti  Opony będe kupował za kilka miesięcy więc czasu akurat mam dużo 🙂   Wole zapytać   o opinie bardziej doświadczonych użytkowników, bo nie uważam się za alfe i omegę.   Rozważając Dębicę, napisałem że w teorii wydaje się okej i czy opłaca się dopłacic do PS4. Okazało się, że się opłaca. Więc dobrze chyba że zapytałem ? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim sezonie kupiłem felgi turini 18 i szukałem do nich "na szybko" opon, padło na budżetowe, dobrze oceniane UHP Dębica presto UHP2. Co mogę napisać od siebie? Póki co jestem z nich w pełni zadowolony. Przejechałem na nich coś pomiędzy 21k-22k km. Dobrze trzymają w zakrętach, auto prowadzi się pewnie, na mokrym usuwają wodę aż miło, miałem kilka awaryjnych hamować i też dały radę, nie są uciążliwe w dalszych trasach, słychać delikatny szum ale to może być dodatkowo przez dystanse. Po sezonie sprawdziłem to przód zjechał mi się lekko ponad 1,5mm a tył lekko ponad 0,5mm, widać są dość miękkie. Co do ruszania na mokrym to i w nie sportowym rodzinnym kombi zrywają przyczepność, na suchym też się zdarza ale dobrze, że jest haldex 😉 Jak te zjadę pewnie spróbuję Nokian POWERPROOF ale do tego czasu pewnie wymyślą coś nowego. 

Do Twojej RS'ki hmmm, jak chcesz dynamicznie ruszać to chyba będzie potrzebne coś co się bardziej klei do drogi bez ciągłego rozgrzewania albo doinwestować do 4x4 ja już żadnej kolejnej kury bez tego nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jarosław Grabowski a jaką masz moc??

Bo widzisz ja przy 150KM i 4x4 na cpc6 czy to na mokrym czy suchym nawet przy bardzo "ostrym"* starcie nie ma opcji zerwania przyczepności. Startuje pięknie jak z procy.


* na tyle ile jest to możliwe przy 150KM.

Ja też miałem mocny dylemat miedzy cpc6 a PS4. W związku z tym że wcześniej już miałem kilka kompletów Conti z których byłem zadowolony to zdecydowałem się jednak na cpc6 na lato a na zimę TS860.
Tu była kwestia nie tylko parametrów przyczepności itp ale też komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jarosław Grabowski napisał:

W poprzednim sezonie kupiłem felgi turini 18 i szukałem do nich "na szybko" opon, padło na budżetowe, dobrze oceniane UHP Dębica presto UHP2. Co mogę napisać od siebie? Póki co jestem z nich w pełni zadowolony. Przejechałem na nich coś pomiędzy 21k-22k km. Dobrze trzymają w zakrętach, auto prowadzi się pewnie, na mokrym usuwają wodę aż miło, miałem kilka awaryjnych hamować i też dały radę, nie są uciążliwe w dalszych trasach, słychać delikatny szum ale to może być dodatkowo przez dystanse. Po sezonie sprawdziłem to przód zjechał mi się lekko ponad 1,5mm a tył lekko ponad 0,5mm, widać są dość miękkie. Co do ruszania na mokrym to i w nie sportowym rodzinnym kombi zrywają przyczepność, na suchym też się zdarza ale dobrze, że jest haldex 😉 Jak te zjadę pewnie spróbuję Nokian POWERPROOF ale do tego czasu pewnie wymyślą coś nowego. 

Do Twojej RS'ki hmmm, jak chcesz dynamicznie ruszać to chyba będzie potrzebne coś co się bardziej klei do drogi bez ciągłego rozgrzewania albo doinwestować do 4x4 ja już żadnej kolejnej kury bez tego nie kupię.

https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2020-Tyre-Market-Overview-Braking-Test.htm

4 metry w plecy na suchym i 4 na mokrym. paradoksalnie te 4 na moktrym to jest niezly wynik jak na dymbice 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adrian napisał:

@Jarosław Grabowski a jaką masz moc??

Bo widzisz ja przy 150KM i 4x4 na cpc6 czy to na mokrym czy suchym nawet przy bardzo "ostrym"* starcie nie ma opcji zerwania przyczepności. Startuje pięknie jak z procy.


* na tyle ile jest to możliwe przy 150KM.

Ja też miałem mocny dylemat miedzy cpc6 a PS4. W związku z tym że wcześniej już miałem kilka kompletów Conti z których byłem zadowolony to zdecydowałem się jednak na cpc6 na lato a na zimę TS860.
Tu była kwestia nie tylko parametrów przyczepności itp ale też komfortu.

Adrian mam serię. To u mnie przy ostrzejszym ruszaniu na chwilę wyświetla się kontrola trakcji, dołącza się tył i też już pięknie idzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Adrian napisał:

@Jarosław Grabowski a jaką masz moc??

Bo widzisz ja przy 150KM i 4x4 na cpc6 czy to na mokrym czy suchym nawet przy bardzo "ostrym"* starcie nie ma opcji zerwania przyczepności. Startuje pięknie jak z procy.


* na tyle ile jest to możliwe przy 150KM.

Ja też miałem mocny dylemat miedzy cpc6 a PS4. W związku z tym że wcześniej już miałem kilka kompletów Conti z których byłem zadowolony to zdecydowałem się jednak na cpc6 na lato a na zimę TS860.
Tu była kwestia nie tylko parametrów przyczepności itp ale też komfortu.

Moja Kura z 150 -> 186KM

Czyli będzie to dobry wybór ???

https://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-premiumcontact-6-205-55-r16-91-v?fbclid=IwAR3UgPHT_yUSB0Z9G97yinYU-3HY3HvvORPcFm_aUFjXrMFg1EN84AgiCuQ#281677092

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tak.


Polecam norauto. Ostatnio mają fajne ceny na opony a sklep sprawdzony i mozna tez odebrać osobiście.


https://www.norauto.pl/p/opona-letnia-continental-premiumcontact-6-205-55-r16-91-v-2194317.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xtremesystems     A czy słyszałeś może coś o oponach Hankook ventus V12 ??   A na mokrym, paliwo E. W wielu zagranicznych filmach do aut FWD  z bardzo dużą mocą je stosują. Musze wybadać jak wypadają na tle PS4 😉

https://www.oponeo.pl/model-opony/hankook-ventus-v12-evo2-k120?gclid=EAIaIQobChMIxqrn0LyK6QIVj4GyCh2oIQJ7EAAYASAAEgJ2IvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v12evo2

slyszalem o nich bo je mam teraz na aucie

dosc miekka scianka [ale chyba twardsza jak ps4 albo porownywalna]

sucho przy 20 stopniach bardzo dobrze. przy 10 słabiej ale nadal bdb bys musial poszukać testu jak spada wydajnosc wraz temp czolowych opon [gdzies wklejalem] - bo praktycznie kazda opona letnia dziala slabiej w 10

bardzo fajne opony precyzyjne. ktore informuja o poslizgu. mieszanka fajna. i mozna jechac dlugo na granicy poslizgu



u skodziazy problem jest taki ze jak wypuscili 2.0 tsi to kazdy może miec 300 ~400 hp

tylko do octavii nie ma rozmiaru opon ktora ogarnie ta moc. wiec tylko mistrzowie na autostradzie

subaru 300konne ma laczka 245
przy 400 koniach trzeba pod 265


ja w 140 konnej fabii teraz mam 205 i nie mam problemu z ruszaniem i hamowaniem. 88bdce372bd3c9fc374337d006f13ad7.jpg5056da0bcb9cb0c61c9e915052fb70d4.jpgffea7cfe83684d9a7d27cace78174ae1.jpg

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xtremesystems        I właśnie dlatego mając na horyzoncie wizje +/- 300 koni, chciałem dobrać opony dzięki którym będzie można  jakoś tym autem jeździć nie będąc tylko mistrzem prostej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235 moze byc wchodza. kolega mial na 1.8tsi. tylko ja nie wiem czy nie lepiej 8j. przy odpowiednich et poszerzysz rostaw

na 7j mam 205 i widac na zdjeciu ze jest ok

w sumie nie wiem czy nawet 8,5j tylko by trzeba poprzeliczac et. w stosunku do serii i zobaczyc jak wystaje

bo opona lezy tak jak na zdjeciu
https://tyrestretch.com/8.5-235-40-R18/8.5-235-40-R18-2/

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez xtremesystems (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team