Skocz do zawartości

Octavia

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...

Moja Skodzina zakupiona właśnie tutaj, po wizytach we wszystkich innych salonach w Warszawie. 

Dostałem tam największy rabat, jazdy testowe były najdłuższe i nie musiałem wpłacić ani grosza zaliczki, a zamawiałem dość nietypową konfigurację do produkcji. Generalnie szczerze polecam, szczególnie Pana Tomasza Pierścieniewskiego.

Serwisować również tam planuje, ale jeszcze tego nie robiłem ani razu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6 godzin temu, Maliniak napisał:

Najlepsze rabaty na start daje Carsed. Jednak ja wszystko zalatwiam w Wimarze, ale na Modlinskiej, bo mam tam znajomego. Natomiast z tymi kosmicznymi marzami to przesadzasz.

Zdecydowanie nie ma co tak generalizować, bo nie jest to prawda (przynajmniej nie zawsze). Np.w moim przypadku w Wimarze jako klient z ulicy dostałem taką ofertę, której nie przebili nawet forumowi sprzedawcy, poza jednym. Różnica była jednak na tyle mała, że zdecydowałem się na zakup lokalnie czyli w Wimarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć wszystkim,

W salonie auto wimar na al. Jerozolimskich zamówiłem swoje pierwsze auto z salonu. Zamówienie i zaliczkę wpłaciłem 28 grudnia. Pracownik salonu gwarantował termin odbioru na koniec marca, odbiór bardzo się przeciąga i na ten moment planowany odbiór jest na początek czerwca. Chciałem Was zapytać jak wyglądał wasz kontakt z pracownikiem, u którego zamawialiście auto? Czy nie odbieranie telefonu i nie oddzwanianie to standard? Czy zdażało wam się czekać na odpowiedź na maila ponad 2 tygodnie? Po prostu nie znam standardów obsługi klient salonów samochodowych i chciałbym wiedzieć czy to jak jestem traktowany przez ten salon to norma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Midas ja miałem czas realizacji przesuwany kilka razy. Tylko że w Jarzyński Autoserwis w Ciechanowie. Kontakt ze sprzedawcą rewelacja. Dzwoniłem wiele razy. Za każdym razem odebrał lub oddzwonił. Sam wiele razy dzwonił przepraszał i prosił o cierpliwość. Również gdy okazało się że przez pomyłkę nie zamówili grzanych foteli, przeprosił. Poprosił prezesa i uzgodnili satysfakcjonującą dla mnie rekompensatę.

Dziwi mnie zachowanie Twojego sprzedawcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Midas absolutnie nie jest to standard. Ja swój brałem też w Auto Wimar, ale oddział na ul. modlińskiej. Powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolony z obsługi i prowadzenia sprzedaży od A do Z. Polecam doradcę sprzedaży p. Elizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się dodzwonić do sprzedawcy. Pani obiecała mi informację na temat rekompensaty za opóźnienie do dzisiaj, do 19. Podobno wiele osób ma opóźnienie ze względu na zmianę norm unijnych dotyczących emisji spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team