Skocz do zawartości

Szarpania, brak przyśpieszenia


british

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 tygodni jestem właścicielem O2 RS 2.0 TDI 170KM z 2011 roku. Niedawno pojawił się problem podczas przyśpieszania. Auto zaczyna "mulić". Nie przyśpiesza, nie chce się wkręcać na wyższe obroty. Problem głównie pojawia się na 5,6 biegu podczas przyśpieszania ale również szarpanie występuje na 3 czy 4 biegu. Objaw identyczny jak w benzynie przy wypadaniu zapłonu - dodaje gazu a obroty nie chcą wzrastać. Raz pojawił mi się błąd - check engine call service. Wcisnąłem sprzęgło i silnik zgasł. Ale po ponownym przekręceniu kluczyka auto odpaliło i pojechałem dalej. Podjechałem więc na diagnostykę, gdzie pojawił się taki błąd:

1 Fault Found:
000136 - Fuel Rail/System Pressure
               P0088 - 000 - Too High - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00100000
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 255
                    Mileage: 237314 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2016.03.05
                    Time: 10:48:32

             Freeze Frame:
                    RPM: 2507 /min
                    Inj. Quantity: 47.5 mg/str
                    (no units): 5.0
                    Pressure: 1376.0 bar
                    Pressure: 1792.0 bar
                    Temperature: 20.7°C
                    Tank Cont.: 12.0 l

Readiness: 0 0 0 0 0

Dodam tylko, że problem nie zawsze się pojawia. W czwartek jeździłem i szarpania nie było. Autem po zakupie przyjechałem z Trójmiasta na Śląsk bez problemu. Zatankowałem na BP ON i problem zaczął występować...ale nie wiem czy to ma coś z sobą wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team