Skocz do zawartości

Footwell O3


Jerry

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki koledze @Langusta udało się zakodować: 

AKTYWACJA OŚWIETLENIA SKARPET


09- centr.zesp.elektr.

Dostęp upow. - 16 "klucz (31347)"

Adaptacja - 10 "Oświetlenie przestrzeni na nogi - Fussraumbelechtung" zmieniamy na (aktywny) zatwierdzamy ta pozycje nie wszyscy moga miec wiec pomijamy ta pierwsza pozycje i ustawiamy resztę

"Leuchte 30FR LC72 LichtfunktionA30" zmieniamy na (oświetlenie przestrzeni nóg footwell light)

"Leuchte 30 FR LC72 - Lasttyp 30" zmieniamy na 2*5W zatwierdzamy i w tym samym szukamy "Leuchte 30 FR LC72 - Lasttyp 30" szukamy LED Fussraum oder - Innenleuchte" zatwierdzamy drugi raz

"Leuchte 30FR LC72 - Dimmwert AB 30" wybieramy moc światła w % 0- 100. Zatwierdzamy

Kodowanie - 07 pomocnik kodowania (Longcoding helper) " Byte 5 zaznaczamy Bit 7 ( Footwell lights installed), " Byte 17 zaznaczamy Bit 3 ( Ambient Footwell Light(s) Installed)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

dzięki za odzew.

Mój problem polega na braku regulacji jasności w menu oświetlenie.

Natomiast pojawiło się menu oświetlenie ambiente, które w tej chwili jest puste. Wiem ze studiowania forum, że problem leży po stronie gateway'a.

Oświetlenie skarpet w tej chwili działa razem z oświetleniem wnętrza i według moich obserwacji regulacja odbywa się poprzez regulację podświetlenia wskaźników i przełaczników.

Chciałbym natomiast żeby regulacja skarpet była oddzielna jak na filmach z youtube.

IMG_20200418_155517.thumb.jpg.ec3e07bdc8d733855f2b68954537fa3f.jpg

IMG_20200418_155527.thumb.jpg.03bca1009f46352b7d04a7810014f7ea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jerry to kodowanie powinno pomóc w uzyskaniu sterowania oświetlenia ambiente w Infotanimet.

Oświetlenie Ambiente 

Adaptacje CE 09

Int. lekki, 2. generacji: weicher Farbwechsel: aktywny

miękka zmiana koloru niepotrzebna

Int. lekki, 2. generacji: Instrumententafelbeleuchtung mehrfarbig: aktywny

Wymagany kolor AID

Int. lekki, 2. generacji: Mittelkonsolenbeleuchtung mehrfarbig: aktywny

kolor konsoli środkowej nie jest potrzebny

Oświetlenie wewnętrzne, konfiguracja oświetlenia: Ambiente_Applikationsleisten_in_Instrumententafel: zainstalowany ☆

potrzebne

światło zewnętrzne, konfiguracja światła: Mittelkonsolenbeleuchtung: zainstalowany 

ponownie konsola środkowa - nie jest potrzebna, chyba że doprowadziłeś konsolę środkową

Oświetlenie wewnętrzne, konfiguracja oświetlenia: LIN-Dachkonsole lokal aktivierbar: aktywny 

konsola dachowa - nie jest potrzebna, chyba że masz na dachu diody LED

Oświetlenie wewnętrzne, konfiguracja oświetlenia: Fussraumbeleuchtung ma włączać światła na nogi

Oświetlenie wewnętrzne, konfiguracja oświetlenia: Ambientemenue mit globalem aus: aktywne ☆

daje przycisk wyłączania podświetlenia tła, aby wyłączyć oświetlenie drzwi i przestrzeni na nogi

Oświetlenie wewnętrzne, konfiguracja oświetlenia: Ambientemenue mit alle Zonen: aktywne ☆

Dodaje przyciski „podświetlenie tła” w ustawieniach - potrzebne

Oświetlenie wewnętrzne, konfiguracja oświetlenia: Ambient_Farbliste_HMI: aktywne

udostępnia suwak kolorów na dole ekranu podświetlenia tła - potrzebny

(Nie posiadam pasków Led na drzwiach)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Langusta Adaptacja przeprowadzona. okazało się że nie mam w ogóle pozycji:

Ambientemenue mit globalem aus: aktywne ☆

Ambientemenue mit alle Zonen: aktywne ☆

Ambient_Farbliste_HMI: aktywne

Nie mam takiego tła na wyświetlaczu jak na Twoich zdjęciach ale regulacja sie pojawił i działa. Na ten moment nie wiem co jest ale mam gateway w wersji Mid i może przez niego brak niektórych funkcji.

Zależało mi na regulacji, więc cel został osiągnięty jednak tymi zdjęciami czuje niedosyt że nie mam wnętrza auta jak na zdjęciach. 

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jerry zależy od jednostki ( oprogramowania) Infotanimet, można jeszcze spróbować zmienić samochód na Superba III (jeżeli jest w opcji dostępnych aut) przez długie kodowanie w CE 09 tylko trudno powiedzieć czy zadziała.

Octavia 3 i 3FL różnią się kodowaniem.

Daj foto jak to wygląda u Ciebie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
11 godzin temu, tykasan napisał:

Hej, czy komplet lampek na przód to dwie czy cztery sztuki?
Czy na tył też montuje się podświetlenie?
Marcin

Możesz zamontować tylko 2 na przód jak nie chcesz mieć na tył. Na sam przód jest dużo łatwiej bo nie musisz przeciągać kabla pod wykładzina do siedzeń z tyłu. Jedyne rzeczy jakie trzeba by rozebrać to dwie boczne osłony tunelu środkowego żeby kabelek przeprowadzić oraz lewy próg (opcjonalnie) żeby mieć łatwy dostęp do wtyczki w która trzeba się wpiąć jednym kabelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć. Dołożyłem dziś ledowe podświetlenie do O3 2015.

Świeci po otwarciu drzwi ale nie świeci podczas jazdy. Proszę o podpowiedź czy da się i jak to zakodować. 

Nie znalazłem tego:

Dnia 19.04.2020 at 22:56, potrek napisał:

Oświetlenie przestrzeni na nogi - Fussraumbelechtung

Pozostałe części kodowania zrobiłem. 

Sterownik 09 ma numer 5Q0 937 084 AG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, koleś napisał:

Cześć. Dołożyłem dziś ledowe podświetlenie do O3 2015.

Świeci po otwarciu drzwi ale nie świeci podczas jazdy. Proszę o podpowiedź czy da się i jak to zakodować. 

Nie znalazłem tego:

Pozostałe części kodowania zrobiłem. 

Sterownik 09 ma numer 5Q0 937 084 AG

Jakie kodowanie zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(8)-Interior light; light configuration-Fussraumbeleuchtung

Change value from ‘not installed’ to ‘installed’

(This puts the footwell light % setting in the infotainment system (under lights))

Still in Adaptations

Go to

(4)-Leuchte30FR LC72-Lichtfunktion A 30

Change this value from ‘not active’ to ‘Footwell light’ 

Go to

(1)-Leuchte30FR LC72-Lasttyp 30

Change this value from ‘not active’ to ‘18 – 2* 5W’

Next

Go to

(6)-Leuchte30FR LC72-Dimmwert AB 30

Change this value from ‘0’ to ‘89’ or whatever value you want up to 100 I guess (this is where we set the highest brightness level)

Nie udało mi się znaleźć tego na czerwono. Resztę zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team