Skocz do zawartości

Skoda raz pali, a raz nie


sewik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jestem już bezradny i to moje kolejne forum i nie m am jakiejś nadziei, ale proszę Was o pomoc.. Czy ktoś miał może taki problem:
Posiadam Skode Octavie II TDI 1.9 BKC z 2006r. i wszystko gra i buczy.. No prawie.. Od czasu do czasu, a ostatnio coraz częściej mam problem z odpaleniem.. Mianowicie.. Auto odpali i zgaśnie.. Tak się dzieje po dłuższej trasie, ale ostatnio i na krótszych odcinkach tak mi robi. Dokładny opis sytuacji.. Np.jadę sobie do Gdańska i robie 100 km w jedną i 100 km w drugą stronę po 2 godz.idę odpalić auto i tak "niezauważalnie" odpali i zgaśnie.. Trwa to wszystko sekundę.. (Tak jakby chciała odpalić, ale nie może) Następnie próbuje ją odpalić i zanim to potrwa to trwa to 10 sekund, kręcę ją... Przy okazji zapali się kontrolka od oleju, ale to normalne, gdy długo kręcisz.. Gdy odpali zaczyna chwilkę trząść.. Odpali i jest okej. Następnego dnia jest to samo.. Dostaje silnik, rozrusznik i głośniej zaczyna chodzić, a ja miałem ją u kolejnego mechanika i kolejny rozkłada ręce jak ja.. Sprawdzone były świece, założony zaworek zwrotny, bak, oringi, uszczelki, imm, czy nie jest zapowietrzony, filtry, ciągadełko od rozruchu, czy odbija i naprawdę wiele więcej.. I ja już nie mam sił z tym walczyć i proszę Was o pomoc.. Jakąkolwiek.. Może ktoś coś wie, albo miał podobny problem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się do końca ale w innej marce miałem podobnie jak miałem problem z czujnikiem położenia wału, niby jeździł normalnie ale był na początku problem z odpalaniem. Na początku to ignorowałem niską temperaturą, ale z czasem nie wchodził na obroty - wtedy już pojechałem do mechanika, po wymianie czujnika wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team