Skocz do zawartości

Ubytek płynu chłodniczego


Kamel1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Octavie 3 rs 2014 2.0 tdi 184 km, przejechane 148,600. W tamtym roku w październiku zauważyłem że ubywa szybko płynu chłodniczego, w tydzień od max do min. Okazało się że pompa wody cieknie. Wymieniony rozrząd wraz z pompą. Od tamtej pory przejechałem 7600 km i dalej ubywa płynu ale nie tak szybko jak przed wymianą . Dziś 2 raz dolewałem w sumie w ciągu tych 7600 km około 750 ml dolałem. Wycieków nie widze, korki czyste woda też. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musi być gdzieś wyciek, nie ma cudów. Ja miałem przy grodzi na króćcu który wchodzi do nagrzewnicy. Złączka była luźna. Wymieniłem na topran (jedyny zamiennik) i ciekło jeszcze gorzej. Zamieniłem na oryginał z ASO i wyciek ustał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przejrzeć wszystkie przewody i złączki. Trochę tego jest i trzeba być uważnym bo jak kapie gdzieś nie na obudowę to nie będzie zupełnie widać przy takim wycieku jak masz. Trzeba macać przewody czy nie są wilgotne w najniższych punktach, patrzeć czy gdzieś kropla nie wisi. Lusterko, latarka w dłoń i znajdziesz na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myszka tylko kuny. A co do wycieków podjechać do jakiegoś majstra tylko nie do wazzupa niech sprawdzi układ ciśnieniowo, jak wycieków nie ma to trzeba  sprawdzić korek od zbiorniczka może nim uciekać. A można zrobić tez tes na zawartość co2 w układzie mamy trochę tego na serwisie  ze płyn znika czesto przy przebiegu ok 180tys pada uszczelka gowicy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze można po jezdzie jak nie widać śladów płynu to powoli odkręcaj korek od zbiorniczka uważaj tylko , bo płyn bedzie gorący. Jeżeli będzie tak zwany gejzer do układu dostaje się c02. Częsta usterka i pobór płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2020 at 12:48, Lipski napisał:

No to musi być gdzieś wyciek, nie ma cudów. Ja miałem przy grodzi na króćcu który wchodzi do nagrzewnicy. Złączka była luźna. Wymieniłem na topran (jedyny zamiennik) i ciekło jeszcze gorzej. Zamieniłem na oryginał z ASO i wyciek ustał. 

U mnie byłą pęknięta rurka do nagrzewnicy - Pipe 04L 121 065.

Płyn sączył się pod farbą - pęknięcie "włoskowate" nie było widać miejsca wycieku tylko mokry wahacz się robił.

Edytowane przez mez2008 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To połowa sukcesu a skad jestes dokładnie. trzeba by było napompować pompka do układu chłodzenia układ i obserwować gdzie się pojawiają wycieki. W servisie miałem pare przypadków ze gryzonie ponadgryzały przewody i pomału ubywał płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tak postawione pytanie raczej nie sposób odpowiedzieć. To zależy od wielu czynników. Myślę że nie masz się czym przejmować. Możesz sprawdzić rzeczywistą temperaturę po odb2, bo te wskaźniki zaokrąglają wszystko między 80 a 100 do 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team