Skocz do zawartości

Zaciski Brembo 4T w O3 / O4


Adam Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

długi czas walczyłem z poprawą fabrycznych hamulców w O3 (w opcji O4 - za kilka m-cy), przy założeniu maksymalnie wysokiej efektywności, relatywnie nie wysokim budżecie, oraz ograniczeniu spowodowanym 17" felgą. 

I chyba wywalczyłem 🙂

Zaciski przód - 4-ro tłoczkowe Brembo z Megane III lub IV RS (różnią się kolorem oraz klockami), adaptery WRK Brakes, całość z fabrycznym rozmiarem tarczy z RS: 340 x 30 mm. Najważniejsze (zaciski nowe, 2 szt + kpl adaptreów) zamyka się w kwocie ok. 2000 pln, Klocki - do wyboru do koloru, więc cena będzie różna 🙂 W zależności od felgi, wymagany będzie dystans.

Wrzucam, może komuś przyda się taka informacja 🙂

PS. Zdjęcie z pierwszej przymiarki jeszcze na tarczy 312mm. Czekam na tarcze 340mm i klocki, aby przymierzyć całość.

EDIT:

Wykaz elementów wymaganych do zastosowania wygląda następująco:

1. Adaptery z WRK Brakes (nr:  WRK 4B.340.30.MQB) - ok. 800 pln za kpl ze śrubami do zacisków

2. Sprężyny zacisku (niezbędne do zmontowania klocków): Brembo nr: 98.8248.40, Renault: 411203690R x 2 kpl (ok.150 pln za 1 kpl)

3. Klocki hamulcowe: na pierwszy montaż u mnie idą Brembo: P 59 079, ok.220 pln, (Renault: 410605555R)

4. W zależności od tego jaka jest felga, prawdopodobnie będą wymagane dystanse. U mnie 12-15 mm powinno wystarczyć. Do ustalenia na aucie, już indywidualnie.

Najważniejsze: zaciski. Powyższy opis dotyczy zacisków z Megane IV RS (nr zacisków Renault: 410018992R + 410110246R)

Dla zacisków z Megane III RS (są czerwone i dostępne nowe na alledrogo), adaptery i sprężyny będą te same, ale jest drobna różnica w klockach: Brembo P 54 040 (Renault: 410603303R)

IMG_20200428_190054.jpg

Edytowane przez Adam Grzegorz
Uzupełnienie postu. (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kurde rozkminiałem te zaciski jakiś rok temu, wtedy spece od zacisków byli zdania ze to na tarcze 30mm nie wejdzie, a tu proszę, możesz napisać jaką średnice maja tłoczki? trzeba zmieniać przewody ? pytam bo już mam oplot 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.09.2020 at 21:08, biegi napisał:

Kurde rozkminiałem te zaciski jakiś rok temu, wtedy spece od zacisków byli zdania ze to na tarcze 30mm nie wejdzie, a tu proszę, możesz napisać jaką średnice maja tłoczki? trzeba zmieniać przewody ? pytam bo już mam oplot 😄

Przewody trzeba zmienić ale to wtedy na plus wyczucie hamulca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
17 minut temu, ADAMR-RS napisał:

@Adam GrzegorzNie wiem jak ci ta 17-stka weszła na ten zacisk.... Ja kupiłem 17" i śruby które trzymają zacisk do adaptera przeszkadzają i ocierają....

Jak widzisz na zdjęciu, weszła - nic nie ocierało. 

Niestety, nie sprawdzę już dokładnie - auto już sprzedane, O4 w produkcji 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Update:

Powyższy mod sprawdza się w nowej Octavii 4, na seryjnej feldze 17". Wymagany dystans 15mm, oraz tarcze kotwiczne pod tarcze 340mm (wszystkie elementy są takie same jak w O3).IMG_20210127_194949.thumb.jpg.599dbff5586313b981ad57345b5cdb0c.jpg

IMG_20210127_195518.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team