Skocz do zawartości

Szajs z AliExpress/Allegro


rock'n'rolla

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Adrian napisał:
4 godziny temu, Lukas345 napisał:
Teraz kupiłem podobno lepsze, z poprawiona elektroniką i dożywotnia gwarancja u tego samego sprzedawcy. Tak czy inaczej będę zabezpieczał. A ten klej to do środka nie wpłynie chcąc to zalepić? Cóż, przyjdzie wiosna będzie podmianka.

Czytaj więcej  

Masz jakieś link??


https://a.aliexpress.com/_mMJndzR

Są z wyglądu takie same jak wcześniejsze które kupiłem, które jedną z nich zaczęła mrugać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


https://a.aliexpress.com/_mMJndzR
Są z wyglądu takie same jak wcześniejsze które kupiłem, które jedną z nich zaczęła mrugać.
Jak masz więcej hajsu to możesz jeszcze zainwestować w diody od KOPACEK z super-skoda. 18 smd świeci bardzo mocno i niezawodnie. Mam je od nowości u siebie tj od lipca 2015 i żadnych strat. Polecam choć tanio nie jest. Zresztą całe oświetlenie mam od nich i bez awaryjnie do dziś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Lukas345 napisał:


https://a.aliexpress.com/_mMJndzR

Są z wyglądu takie same jak wcześniejsze które kupiłem, które jedną z nich zaczęła mrugać.

Jak dla mnie to one wszystkie wygladaja jak by je jedna fabryka klepala i roznica w cenie zalezy od marży sprzedajacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą, wawu1991 napisał:

Jak dla mnie to one wszystkie wygladaja jak by je jedna fabryka klepala i roznica w cenie zalezy od marży sprzedajacego.

Bo tak jest. Najlepiej to widać po żarówkach LED (H7, W5W, etc.) - te same wzory i kolory tylko inne brandowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to one wszystkie wygladaja jak by je jedna fabryka klepala i roznica w cenie zalezy od marży sprzedajacego.
Może i wyglądają podobnie, ale nie wszystko złoto co się świeci.
Zawsze możesz kupić 5 par z Ali i zmieniać co parę miesięcy lub raz z super-skoda i mieć spokój na zawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bandini napisał:

Może i wyglądają podobnie, ale nie wszystko złoto co się świeci. emoji6.png
Zawsze możesz kupić 5 par z Ali i zmieniać co parę miesięcy lub raz z super-skoda i mieć spokój na zawsze.

Wersja OEM LED mi wystarcza w zupełności. 

A jak juz tak rozmawiamy na temat podswietlenia to moze znasz cos co pasuje do drzwi w miejsce tych czerwonych lampek ostrzegawczych co jest dodatkowo projektorem logo skody?

Cos takiego jak tutaj ale nie moge wyszukac dla O3.

Screenshot_20210204-220152.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja OEM LED mi wystarcza w zupełności. 
A jak juz tak rozmawiamy na temat podswietlenia to moze znasz cos co pasuje do drzwi w miejsce tych czerwonych lampek ostrzegawczych co jest dodatkowo projektorem logo skody?
Cos takiego jak tutaj ale nie moge wyszukac dla O3.
Screenshot_20210204-220152.thumb.png.64b5892dfd1a88a8af5b469f72b0b021.png
Kiedyś to też widziałem na super-skoda. Jak dobrze pamiętam tam był napis Skoda zamiast loga. Musisz sam sprawdzić.

Tak na szybko masz tu linka.
http://www.kopacek.com/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-MEGA-POWER-LED-safety-door-lights-with-GHOST-light-RS-WHITE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bandini napisał:

Kiedyś to też widziałem na super-skoda. Jak dobrze pamiętam tam był napis Skoda zamiast loga. Musisz sam sprawdzić.

Tak na szybko masz tu linka.
http://www.kopacek.com/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-MEGA-POWER-LED-safety-door-lights-with-GHOST-light-RS-WHITE

Dziekuje, cena zaporowa 45 € no i logo rs ☹️ bede szukal czegos podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, cena zaporowa 45 € no i logo rs bede szukal czegos podobnego
Nie ma problemu.
Masz tu jeszcze z napisem Octavia, ale cena niestety taka sama. Czasem mają promocję tylko trzeba trafić.
http://www.kopacek.com/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-MEGA-POWER-LED-safety-door-lights-with-GHOST-light-OCTAVIA-WHITE
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dzisiaj zamontowalem w bagażniku oswietlenie LED w O3 2016 1.4 TSI. Rożnica kolosalna. Koszt 26 zł za dwie sztuki, pasują w fabryczne otwory, wtyczka również pasuje fabryczna. Plug&Play.
Przed:
DSC_0582.thumb.JPG.396e4c78ae7644fc28006925f099d6cb.JPG
Po:
DSC_0585.thumb.JPG.c8cf766deba186c4f0d39a53b8726237.JPG
Link do aliexpress: https://a.aliexpress.com/_BOX3tQ
DSC_0581.thumb.JPG.4a454b3683e1c28c4f8e75e6e3d96607.JPG
Mam i ja.
1afc7fda0b262c431ca5e1c5df974440.jpg

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Ja bym tu jeszcze dołożył ta pokrywę silnika.
https://www.aliexpress.com/item/4000911398632.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.24715d76OC8kgI&algo_pvid=4cc875b8-0ef2-4908-b6ce-91d9c50ab48b&algo_expid=4cc875b8-0ef2-4908-b6ce-91d9c50ab48b-0&btsid=0bb0623316067479004474764e49cd&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
Pasuje do silnika ea211. Zamówiłem i czekam na dostawę. Jak tylko zamontuję to wrzucę zdjęcie. Bardzo ciekawy jestem jak to będzie wyglądać. Zdjęcia z feedbacków wyglądają obiecująco.
U034709383556491688190404acc5941aI.jpgUe611a378d62c4a5daa5ac4d01011b78fN.jpg
Mam i ja
P&P
6bee29ff980c9ee419262bddc070fe7a.jpg

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, zakupiłem oryginalne listwy progowe do swojej O3 na allegro o numerze 5E0071303 z myślą że elegancko je sobie zamontuję w aucie bez żadnego kłopotu. Jakież było moje zdziwienie gdy w instrukcji montażu widnieje adnotacja że należy mieć odpowiedni szablon aby te listwy nakleić w odpowiednich miejscach oczywiście szablon dostępny w ASO numer szablonu 5E5071718. I teraz jesteście wy cali na biało którzy być może będziecie w stanie mi pomóc. Czy ktoś z was ma fabrycznie naklejone te listwy w aucie i mógł by mi zrobić zdjęcia przodu i tyłu miejsc w których jest to naklejone oraz podać odległości od jakiegoś punktu orientacyjnego? Rozważam jeszcze instalację tak na czuja ale najpierw wolę was zapytać o poradę.

dsc_0004.jpgdsc_0005.jpgdsc_0006.jpgdsc_0007.jpgdsc_0008.jpg

dsc_0009.jpg

Edytowane przez wawu1991 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szablon to chyba jest głównie po to by było szybciej i w miarę równo. Sam to zrobisz bez problemów. Może zajmie Ci to 15 minut więcej, ale szczęśliwi czasu nie mierzą
Ja mam seryjnie i nigdy się nie przyglądałem czy jest idealnie tak samo z każdej strony. Mimo, że czasem mam podejście pedantyczne to takich szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dagetto @Bandini Samo przyklejenie nie jest problemem 😄 tylko właśnie równość i umiejscowienie tego przyklejenia jest istotna dla mnie.

@Bandini Jeśli to nie problem wrzuć proszę fotę tych listw co masz w swoim aucie to będę celował tak jak Twoje, jest trochę tych zdjęć w necie ale nie mam pewności czy to jest OEM. A i mam pytanie czy ta listwa jest pod uszczelką poprowadzona i zahaczona o próg czy tylko dolega do metalowego progu pod uszczelką.

Edytowane przez wawu1991 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wawu1991 Na szybko trzasnąłem parę fotek. Mam nadzieję, że będą pomocne.

P.S. Listwa delikatnie patrząc z góry, wchodzi pod uszczelkę. Jednak jak spojrzysz z boku to okazuję się, że nie do końca.

20210304_164507.jpg

20210304_164525.jpg

20210304_164607.jpg

20210304_164659.jpg

20210304_164726.jpg

20210304_164757.jpg

Edytowane przez Bandini (wyświetl historię edycji)
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć. 

Czy ktoś z Was ma może żarówki migaczy z punktu 20 z pierwszego postu? Ja dostałem swoje z Ali, ale po ledwo jednym dniu komputer mi wyrzucił błąd lewego tylnego migacza i się okazało, że świeci tylko połowa diód... prawa super działa. Może ktoś ma jedną w nadmiarze i chciałby odsprzedać? Niestety sprzedający u którego kupiłem i też do niego jest link już ich w ofercie nie ma 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Rzepcio napisał:

Cześć. 

Czy ktoś z Was ma może żarówki migaczy z punktu 20 z pierwszego postu? Ja dostałem swoje z Ali, ale po ledwo jednym dniu komputer mi wyrzucił błąd lewego tylnego migacza i się okazało, że świeci tylko połowa diód... prawa super działa. Może ktoś ma jedną w nadmiarze i chciałby odsprzedać? Niestety sprzedający u którego kupiłem i też do niego jest link już ich w ofercie nie ma 😞

Kup takie i masz problem z głowy. Te chińczyki jak widać są kiepskiej jakości.

https://allegro.pl/oferta/osram-ledriving-12v-bau15s-py21w-amber-7507dyp-10157200872

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wawu1991 napisał:

Kup takie i masz problem z głowy. Te chińczyki jak widać są kiepskiej jakości.

https://allegro.pl/oferta/osram-ledriving-12v-bau15s-py21w-amber-7507dyp-10157200872

Właśnie wczoraj jak mi padła tamta żarówka to o nich pomyślałem, ale nigdzie nie mogłem znaleźć o nich opinii żadnej czy jest błąd czy nie. Ty masz takie u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rzepcio napisał:

Właśnie wczoraj jak mi padła tamta żarówka to o nich pomyślałem, ale nigdzie nie mogłem znaleźć o nich opinii żadnej czy jest błąd czy nie. Ty masz takie u siebie?

Nie, nie stosuje żarówek które nie posiadają homologacji. Szkoda mojego czasu na ewentualne zabawy po zabraniu dowodu rejestracyjnego.

Według Osrama nie ma błędu przepalonej żarówki. Ale jak jest faktycznie to nie jestem w stanie powiedzieć. Może ktoś inny stosuje tego typu żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wawu1991 napisał:

Nie, nie stosuje żarówek które nie posiadają homologacji. Szkoda mojego czasu na ewentualne zabawy po zabraniu dowodu rejestracyjnego.

Według Osrama nie ma błędu przepalonej żarówki. Ale jak jest faktycznie to nie jestem w stanie powiedzieć. Może ktoś inny stosuje tego typu żarówki.

Ok, ja stosowałem w innych autach i nie miałem żadnych problemów z policją czy na SKP. Poza tym wożę żarówki zapasowe to najwyżej jakby coś to wymienię przy czepialskich. Tylko tam nie miałem komputera który weryfikował błędy spalonych żarówek, dlatego tutaj ostrożnie podchodzę do tematu. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rzepcio napisał:

Ok, ja stosowałem w innych autach i nie miałem żadnych problemów z policją czy na SKP. Poza tym wożę żarówki zapasowe to najwyżej jakby coś to wymienię przy czepialskich. Tylko tam nie miałem komputera który weryfikował błędy spalonych żarówek, dlatego tutaj ostrożnie podchodzę do tematu. 🙂

Ja osobiście nie widzę sensu stosowania LED przy kierunkowskazach. Jakie to ma zadanie spełniać dla nas jako kierowcy? Nie poprawia nam żadnej widoczności czy komfortu jazdy. Chyba tylko poprawia nam w głowie samopoczucie że mamy wsadzony LED w kierunkowskazy 🙂

@Maario Czy to coś faktycznie zmieniło dla Ciebie? Uważasz że to jest coś co warto wsadzić w auto z perspektywy posiadacza takich żarówek?

Prędzej bym wsadził LED w światła cofania bo to przynosi piorunujący efekt w postaci bardzo jasnego świecenia przy włączonym biegu wstecznym.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wawu1991 a co Ci daje to Twoje pisanie, czy coś zmieniło w Twoim życiu? 

Jak ktoś ma ochotę włożyć LED to nie widzę problemu, LED jest jaśniejszy i to jest jedna z zalet tych żarówek. Nawet jeśli komuś poprawi to humor to droga wolna.

Malkontenctwu mówimy nie.

@Rzepcio żarówki działają dobrze, bez błędów. Każda opisana tutaj rzecz była u mnie zamontowana przez dłuższy czas nim trafiła do zestawienia.

Edytowane przez rock'n'rolla (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, rock'n'rolla napisał:

@wawu1991 a co Ci daje to Twoje pisanie, czy coś zmieniło w Twoim życiu? 

Jak ktoś ma ochotę włożyć LED to nie widzę problemu, LED jest jaśniejszy i to jest jedna z zalet tych żarówek. Nawet jeśli komuś poprawi to humor to droga wolna.

Malkontenctwu mówimy nie.

@Rzepcio żarówki działają dobrze, bez błędów. Każda opisana tutaj rzecz była u mnie zamontowana przez dłuższy czas nim trafiła do zestawienia.

Nie neguje potrzeby kogoś do montowania w swoim pojeździe takich żarówek Osrama czy chińczyków z AliExpress. Każdy robi co chce ze swoją własnością i pieniędzmi. Moim zamiarem było tylko i wyłącznie poznanie opinii osoby która coś takiego posiada aby mogła się wypowiedzieć czy to coś zmieniło jego zdaniem w komforcie jazdy lub wpłynęło w jakiś inny sposób pozytywny lub negatywny po zamontowaniu LED w miejsce kierunku.

Taka opinia mogła by zmienić w moim życiu to że jednak zakupię taki produkt lub nie zmieni i dalej zostanę przy klasycznej żarówce. Dlatego moje pytanie było właśnie o kierunki. odczucia po zmianie.

Przy wstecznym LED korzyść jest niezaprzeczalna.

Edytowane przez wawu1991 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team