Skocz do zawartości

Problem ze zmianą biegów.


Danny98

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Autko: Skoda Octavia 3 2013 1.4 TSI CHPA Przebieg 157 tyś.
Skrzynia manualna 6 biegowa.
Mam pytanie co do działania skrzyni biegów, otóż na postoju z wrzucaniem biegów nie ma problemu. Problem zaczyna się przy wrzucaniu na zimnym silniku z biegu 1 na 2. Przy zmianie biegu z 2 na 3 już jest lepiej ale tak czy siak trzeba użyć więcej siły aby bieg wszedł. Czasem pojawia się problem, że trzeba wbijać bieg jakby na 2 razy. Lewarek lekko wejdzie a następnie trzeba go docisnąć mocniej aby bieg wszedł do końca. Problemem też jest przy redukowaniu biegów z 5 na 4 muszę zwolnić samochód do jakiejś określonej prędkości obrotowej aby bieg wszedł. Przeważnie powyżej 75 km/h 4 bieg ma problem żeby wejść. Podobnie jest z biegiem 3 przy redukcji z 4. Czynności jakie były już wykonywane to: wymiana oleju w skrzyni na G055512A2, regulacja cięgien, wymiana sprzęgła. 
Czy ktoś się spotkał z taką przypadłością w swojej skodzie?  

Edytowane przez Danny98 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawy były wykonane tych elementów jakie mogłą powodowac ww usterkę, jeśli nadal występuje cos zostało zrobione nie właściwie, lub w najgorszym przypadku uszkodzona skrzynia biegów. Ewentualnie może byc problem z pompka sprzęgła lub wysprzęglikiem, sprawdz czy nie poci sie pompka pod pedałem i czy ni ema wycieków z wysprzeglika

Edytowane przez wojtek2626 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z sugestie. Sam w sumie myślałem że to może być wina pompy albo wysprzęglika. We wtorek mam wizytę u mechanika także zobaczymy czy coś zauważy. Przy okazji od jakiegoś czasu nie działa mi start stop, myślałem, że to może wina niskiej temperatury na dworze bo zaczęło się to w zime. Może być to wina pompy sprzęgla/wysprzęglika? Wydaje mi się że bezpośrednio po wymianie sprzęgła w tym samym dniu działał start stop, ale nie jestem pewien. 

PS. Kojarzy ktoś może czy wszystkie VAGI maja tą samą średnicę otworu do zablokowania lewarka przy regulacji cięgien? Zastanawiam się nad kupnem trzpienia do regulacji cięgien i chcę samemu wyregulować linki. 

Edytowane przez Danny98 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do regulacji wystarczy torx 25 bodż 27 tak zwana L . Wtedy dostajesz sie do wybieraka pod maskaluzujesz linki oraz trzeba zablokować wybierak wtedy blokujesz trzpieniem lewarek w kabinie na srodku i odpuszczasz linki. Sprawdź również Dokręcenie wybieraka prze skrzyni nakretka na klucz 13 potrafia sie luzować i biegi cieżko wchodzą. Fakt skrzynie manualne Vw nie są precyzyjne Był też problem z sychronizatorem  3 i 4 biegu ale o ile pamietam to w nowszych skrzyniach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mała aktualizacja tematu.

Pojawił się jeszcze problem z zmiana na 5 i 6 bieg podczas jazdy, po zagrzaniu auta było to najbardziej widoczne. Kojarzę również, że pojawiły się wibracje na lewarku zmiany biegów najbardziej wyczuwalne przy wyciąganiu biegów na pozycję neutralną. Najbardziej widoczne na 3. Wymienione do tej pory poduszka skrzyni lewa, 2 dolne w sankach i 1 ta podłużna przy sankach. Ostatnio również wymieniony wysprzęglik, mechanik powiedział ze to ostatnia rzecz co jego zdaniem może być zepsuta i jedynie co zostaje to oddanie skrzyni do naprawy.
Mechanik ściągnął skrzynie i poszła do serwisu. Mechanik ocenił ze wszystko było dobrze złożone (montaż sprzęgła robił inny warsztat) oraz sprzęgło wygląda że jest okej. Ilość zlanego oleju się zgadzało z tym co faktycznie ma być zalane, brak wycieków. Dzisiaj dostałem informacje od serwisu skrzyń ze skrzynie zdiagnozowali i ocenili jej stan na bardzo dobry, brak jakichkolwiek naruszeń na kołach zębatych i synchronizatorach po 170 tyś przejechanych km, nie występują również luzy w skrzyni. Problem jednak występuje nadal i czasem jedyny sposób aby wbić jakikolwiek bieg (najczęściej sytuacja gdy próbuje zmienić bieg z 4 na 5 i się to nie udaje) to użycie między gazu lub zwolnienie samochodu, inaczej żaden bieg się nie zapnie. Panowie macie pomysł co może być nie tak? 
 

Edytowane przez Danny98
Literówki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team