Skocz do zawartości

Sprężyny obniżajace Eibach Sportline


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Gwint KW założony, skręcony na sam dół :-), jeszcze do 1 centymetra może siąść. Za tydzień zbieżność i dystanse :)

Muszę w końcu zrobić ladne zdjęcia i wrzucić auto do garażu :-)

IMG_20160321_154210.jpg

IMG_20160321_154336.jpg

IMG_20160321_154150.jpg

Edytowane przez ucho235 (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja już mam pro-kita - to jest bardziej lajtowe niż sportline.:) Przód naprawdę całkiem fajnie nisko, tył trochę wysoko. Jak mogę coś doradzić, to ja teraz szedłbym w gwint - można sobie fajnie wszystko ustawić. ALE - jeśli sprężyny i jeśli z eibacha, to sportline (nie pro - kit). Przy sportline obawiam się tylko jednego - żeby po założeniu przód nie był wyżej niż tył - tak jest w serii i słabo to wygląda, zdecydowanie lepiej jest odwrotnie - i jak widać, tak jest przy pro - kicie.

Co więcej, sam za rok też będę myślał o gwincie.

pro - kit.jpg

Edytowane przez maro (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Namo nie ma się nad czym zastanawiać, tylko brać gwintowane albo cały zestaw dedykowany. Same sprężyny to słabe rozwiązanie i z perspektywy czasu będziesz czuł niedosyt.

@maro 4 worki cementu do bagażnika i będzie idealnie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, @ucho235 naprawdę dzięki :)

Kiedyś, jak jeszcze zdrowo się odżywiałem, w bagażniku rozwaliło mi się pudełko ze 100 g ugotowanej kaszy. Tak więc za 200 kg cementu chyba podziękuję...

Poza tym, pamiętaj, że my robimy dokładnie odwrotnie niż na tym obrazku.

masa.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu macie takie porównanie seria v. pro-kit.

Wg mnie takie sprężyny to pozycja obowiązkowa dla tych, którzy:

a/ nie chcą dużo wydawać,

b/ nie chcą utraty komfortu - jest to dla nich priorytet.

porownanie.jpg

Edytowane przez maro (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Koszal na pro-kicie jest komfortowo, szczerze - nie zauważyłem pogorszenia w stosunku do serii.

Jak pisałem wyżej, pro-kit to podstawa dla kogoś, kto chce mieć komfort, nie martwić się że coś gdzieś obetrze, a jednocześnie żeby auto jakoś wyglądało i się prowadziło. Jedynie niektóre miejsca parkingowe odpadają (przedni zderzak jest dość nisko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak moja (pewnie pracownik banku inaczej to widzi ;-) ale ja jestem wpisany w dowodzie)

na zdjeciach ma juz dystanse 24mm i 44mm + Eibach Spotline

a na dniach dostanie jeszcze softa z APR Stage 1

(sorry za pisownie.... brak polskiej klawiatury)

tu jeszcze jedno zdjecie przed Eibachami i na zimowych ......

DSC_6348.JPG

1-2.JPG

Edytowane przez GrzegorzMG (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a żeby opuścić cywilną O3 tak, żeby nie wyglądała jak Łada Niwa i przy okazji nie wydać fortuny to co najłatwiej zrobić? (poza workami z cementem :))

Eibach Pro Kit i tyle? Pójdzie trochę w dół a komfort będzie znośny? Czy coś jeszcze warto zrobić? Pomóżcie proszę kompletnemu laikowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Sprężyny obniżajace Eibach Sportline

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team