Skocz do zawartości

Sprężyny obniżajace Eibach Sportline


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

@BraWo tak, nadaje się. Potem tylko kalibracja w ASO.

@Daab mialem 14k km Sportline, a teraz od 13k km ST XA. Inny świat. :) Moim zdaniem nie warto kupować sprężyn. Gwint to jednak gwint.

Edytowane przez Hubee (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa. :D komfort też jest właściwie lepszy, bo jak droga słaba, to czuć wyboje ale krótko, bo zawieszenie "szybciej" pracuje, a do jeżdżenia wokół komina można nieco bardziej miękko ustawić. Trwa to 1 min...przynajmneij z przodu. Ja teraz dołożyłem 4 clicks w stronę "twardo".

Gwint doceni się dopiero przy nieco szybszej jeździe po NIEidealnej drodze. :) 

Mnie tam twardo nie jest, a przede wszystkim nie dudni jak na seryjnych amorach.

Zobaczymy jak z trwałością. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ganczar777 napisał:

Tak ASO VW, znajomy pracuje :)
http://m44.pl/eibach-e10-79-010-01-22.html

cenę można negocjować telefonicznie :)

dystanse tez u nich brałem :)

Te same sprężyny są do Kombi i Liftback?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Pytanie do tych co maja sportline. Bo sie tak zastanawiam nad 2 kwestiami . Pierwsza jak wyglada sprawa z codziennym uzytkowaniem auta czy nie jest za nisko i czy trzeba bardzo uwazac na jakichs podjazdach na parkingi w galeriach handlpwych itp. I druga sprawa czy przod potem nie stoi wyzej jak tyl. Bo nie wiem co brac czy pro kit czy sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof Ha Ja w okolicy mam dużo wysokich krawężników i nawet na ORI zawiasie potrafiłem dołem zderzaka przytrzeć. Teraz przymierzam się do zmiany na springi Sportline. To już w ogóle będzie nisko:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1566]Krzysztof Ha[/mention] Ja w okolicy mam dużo wysokich krawężników i nawet na ORI zawiasie potrafiłem dołem zderzaka przytrzeć. Teraz przymierzam się do zmiany na springi Sportline. To już w ogóle będzie nisko:) 
Ja mam podobnie jak
Ty Kamil w moich okolicach i dla własnego spokoju będę zakładał chyba pro kit. Sportline glebi ładnie, ale idę na kompromis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie bedzie z jakies 25 do 30 nizej. Ale spoko moge wstawic, jak nie chce ci sie czekac to na octavia-rs.com jest dosc duzo zdjec o3 na sportline tylko musisz temat znalezc bo to forum po niemiecku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil RS230 bierz Sportilne :) ja mam i nie narzekam. Lepiej siada niż przy Pro-kicie. Jeśli chodzi o komfort to jest trochę twardziej niż na seryjnych springach. Podobno na Pro-kit nie ma wcale różnicy jeśli chodzi o komfort :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Koszal napisał:

Podobno na Pro-kit nie ma wcale różnicy jeśli chodzi o komfort :)

@Koszal jest różnica auto jest o wilele sztywniejsze, napewno o wiele lepiej się prowadzi zwłaszcza w zakrętach a przede wszystkim nie ma bujania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No odebralem auto bo mi sie montaz opoznil fote wrzuce jutro bo teraz juz ciemno. Powiem tak bierz sportline bo spoko siedzi i naprawde dobrze sie jezdzi. Jakos super mega uwazac nie trzeba bo w dzien odbioru auta pojechalem do galeri handlowej i remontowali ostatni poziom parkingu i zrobili tam jakies kladki na wysokoac jakies 20 cm przy wolnym wjezdzaniu czujniki parkowania tylko zapiplaly ale nic nie przyhaczylo. O stawianiu samochodu przodem stajac tak ze zderzak jest nad kraweznikiem mozesz zapomniec bo zderzak urwiesz. Ale nikt ci nie kaze na maxa dojezdzac pod sam krawenznik - kwestia przyzwyczajenia zeby sie wczesniej zatrzymac. Auto siedzi jak przyklejone luki na autostradzie przy predkosci 250 to nie problem nie czuc ze auto ucieka czy cos. Jednym slowem bierz pan bedziesz pan zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzysztof Ha napisał:

bierz sportline bo spoko siedzi

W sobotę na modzeniu stałem na gwincie AP koło kolegi co miał Octavię na 

2 minuty temu, Krzysztof Ha napisał:

sportline

i mówił, że żałuje, gwint lepiej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak go skrecisz jeszcze nizej jak fedry prokita czy sportline to pewnie ze bedzie lepiej wygladac. Ale no tak sie sklada ze kolega duma aktualnie nad pro kitem i sportline. Wiec nie bardzo wiem gdzie tu sens i gdzie logika z tym gwintem z ap. To raz, dwa nie kazdy potrzebuje gwinta, niektorym starcza fedry bo nie chca tyle wykladac czy tam maja jakies idywidualne upodobania:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Sprężyny obniżajace Eibach Sportline

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team