Skocz do zawartości

Sprężyny obniżajace Eibach Sportline


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja auto serwisuje akurat kolo orzesza i warsztat polecam. Za robote zaplacilem 500 z geometria, nie wiem czy duzo, nie wiem czy malo, ale mechanik robi tam dobra robote i szczerze powiedziawszy nie mam ochoty szukac innego warsztatu. Znajomi co prawda leja ze jezdze ponad 45km do mechanika ale mam to akurat w glebokim powazaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof Ha dzięki za info :) na tą chwilę zainwestowalem pieniądze w dobry temat jak tylko zarobie na tym to wpadną springi :) 

Edytowane przez Kamil RS230 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Krzysztof Ha napisał:

Od podlogi do dolnej krawedzi zderzaka jest jakies 17 cm 

Ja bralem sportline z de i w przeliczeniu na zl wychodzily jakies 560 zeta 

Ale pod zderzakiem sa jeszcze wystajace plastiki. One sa sporo nizej... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, dawno sie nie odzywalem, ale wrzuce cos od siebie - zdecydowanie polecam combo sprezyn sportline i amorow B8 (no i dystanese na dwoch osiach) - auto twardsze i lepiej znosi zakrety...

Poprzednio mialem sprezyny sportline i seryjne amory ale w porownaniu z B8 to inna liga, seria dobijala i mam wrazenie ze ciezko bylo zapanowac na sekunde przed poslizgiem przedniej osi, cos jakby nerwowe podskoki!O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej Panowie :) 

Jak długo wytrzymają seryjne amortyzatory na pro-kit ? Robie dość dużo km i nie wiem czy sprężyny to dobre rozwiązanie a nasze drogi nie są idealne  :) 

To mój 1 post więc proszę o wyrozumiałość:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się o seryjne amory - przy około 20K przebiegu założyłem same sprężyny sportline i dopiero przy 55K dorzuciłem amory B8 - przy wymianie zrobiłem sobie test seryjnych amorów (po przejechaniu około 35K) i ich sprawność pozostała na poziomie 80% co mnie mega zdziwiło...

Niestety jakość jazdy na seryjnych amorach i dołożonych tylko sprężynach to dramat, seryjne amory nie są projektowane do obniżenia i nierówno pracują, odczuwałem wyraźnie że nie panuje nad samochodem w ostrych zakrętach, na nierównościach poprzecznych miałem wrażenie ze koła odrywają się od powierzchni.

Seryjne amory plus obniżenie sprężynami jest tylko dla uzyskania efektu wizualnego - do sportowej jazdy moim zdaniem to pomyłka, auto wręcz traci na prowadzeniu w porównaniu do serii - po założeniu amorów B8 auto jeździ dużo lepiej (niż seria) różnica jest gigantyczna, oczywiście na plus.

Jeżeli ktoś zastanawia się nad utratą komfortu - nie pytajcie mnie o to - mi na tym nie zależy:) najważniejsze jet sportowe prowadzenie i wyczucie fury, a to zawsze wymaga odpowiedniej twardości.

Edytowane przez bartOS_RS (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Chce ogarnąć temat Eibach sportline + dystanse, czy ktoś ma taki zestaw? Jakie dystanse brać aby nie ocierać przy sportline?
Z tego co udało mi się tutaj przeczytać to sportline siada niżej niż pro-kit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gmatkowski napisał:

1. super!
2. jakie to są dystanse? Firma i wielkości
3. Czy ten przedni hokey przeszkadza przy obniżonym zawieszeniu na co dzień?

Dystanse eibach 2 cm przód i 2,5 tył.

Powiem tak, podjezdzanie pod krawężniki, separatory miejsc itd. już w serii było ryzykowne, więc teraz poprostu nawet nie próbuje. Jeśli to nie stanowi problemu dla Ciebie to w pozostałej jeździe nie zauwazalny jest. Ja po mieście i kraweznikach za dużo nie jeżdżę więc mi to jest obojętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Sprężyny obniżajace Eibach Sportline

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team