Skocz do zawartości

Sprężyny obniżajace Eibach Sportline


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

To mój pierwszy post, więc witam serdecznie.

Aktualnie czekam na odbiór RS245 i zaczynam się rozglądać za sprężynami. Jak zachowuje się Pro-kit/Sportline z amorami DCC? Z racji, że zamówiłem DCC, w grę wchodzą same sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Sprężyny obniżajace Eibach Sportline
  • 2 tygodnie później...

Wiem że KW ma opcję pod DCC, właśnie zakupiłem wariant2 z KW. Czekam na ustawienia zbieżności. Co do zakupu to polecam JDL Performance. Chłopaki mają wiedzę i potrafią doradzić;) z tym DCC podpytaj u nich e21d47e04cdced2e25be36d1a1b4c25c.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, zależy mi na lepszym prowadzeniu. Nie chcę żeby była za nisko (maks 20-25mm). Plan jest na lato założyć 18' i dystanse. Pytanie, które będą lepsze i gdzie znajdę takie sprężyny? Na stronie do silników 1.4 widzę tylko 35-40mm i więcej. 

https://eibach.pl/sprezyny-obnizajace-eibach-sportline-skoda-octavia-5e3-e20-15-021-03-22-pi-3793.html

https://eibach.pl/sprezyny-obnizajace-eibach-pro-kit-skoda-octavia-5e3-e10-79-010-03-22-pi-3788.html

Co rozumiem przez lepsze prowadzenie - brak nadmiernego kołysania się i trochę sztywniejsze zawieszenie (nie do przesady).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bandini napisał:

Jeśli sztywniejsze zawieszenie (nie do przesady) to kup używany zawias od RS-a i będzie Pan zadowolony.

W sensie same sprężyny? Jest różnica czy diesel czy benzyna? Pójdzie w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za odpowiedź. Czyli podsumowując - mając 1.4TSI mam szukać od 2.0TSI O3 RS, najlepiej komplet amortyzatory + sprężyny. Widzę, że jest mało ofert (praktycznie zero) na takie coś. Nie ma alternatywy ew. Eibach'a, który spełniłby moje oczekiwania? Generalnie nie chcę żeby było za nisko. Te -25mm mogę przeboleć ale to maks. A patrząc na zestawy tak jak wspominałem do tego silnika jest -35/40mm.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szybkie pytanie.

Mierzył ktoś wysokość zawiasu przed i po montażu sprężyn Pro Kit? Jakiś miesiać temu założyłem u siebie i samochod nie siadło praktycznie wcale. Jedyna różnica to 5mm na przedniej osi i tak zaczynam się zastanawiać o co kaman. Teraz jest 66.5mm przód i 67mm tył.

20190403_191006.jpg

Edytowane przez mihau (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zobacz jaki numer kupiłeś i zadzwoń do Eibach, dla tego że do RS o tym silniku masz chyba 3 wersje. I z tego co czytałem po forach to one się różnią.... Skutkiem moze być to, że ci nie siadło i nie liczyłbym na to że opadnie.

Edytowane przez AdiRuti (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mowie nie, lecz patrz na fotkę niby ten sam numer, ale wejdź i sobie porównaj jedne z drugim. Moja rada numer vin + telefon do Eibach i rozmowa.

20190419_114017.jpg

Edytowane przez AdiRuti (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się z Eibach Polska i wszystko jest dobrane dobrze. Sprawdziłem jeszcze numer sprężyn, bo koleś powiedział, że zdarzają się przypadki, że opakowanie dobre, a sprężyny złe i też się wszystko zgadza. Już nie wiem o co kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team