Skocz do zawartości

Sprężyny obniżajace Eibach Sportline


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

No tak niby dobrze dobrane, a efektu nie ma ? A porownywałeś wysokość seryjnych od Pro-Kit ? Ciekawi mnie tylko czemu do 1.8 czy RS mozesz mieć 3 wersje.

Jeśli faktycznie będzie tak, że nic z tego nie ma to pozostają sportline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem na Priv. jeden SN do różnej gamy silnika, a jednak różnica centymetrów do opuszczenia jest pomimo tej samej wagi na oś.

Moim zdaniem jest tam pierdzielnik ze względu na nie opisanie na pudle ktora jest która i przy kupnie jaką wylosujesz to masz, a Twoje szanse bez mierzenia to 33,3..% na udaną modernizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Cześć wszystkim, ktoś próbował mts technik?

https://mtstechnik.com/pl/products/sprezyny-obnizajace-skoda-octavia-iii-kombi-18393.html

cena jest kusząca. Poszukuje jakiegoś zestawu -20/-30mm ale żeby nie kosztował aż tyle co H&R czy eibach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. Bardziej myślałem o tych H&R (Wtedy do 100% więcej) bo  z eibachem widzę na forum że ludzie mieli różne sytuacje z efektem. Nie chciałbym utopić kasy a finalnie okaże się że obniżenie wyniosło 5mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2018 at 23:58, Milord napisał:

Nie RSka na Eibachu i dystansach 15/20, jakby kogoś interesowało.

IMG_20180330_165325.jpg

Podesłał byś jeszcze ze dwa zdjęcia auta pod innym kątem? Przymierzam się właśnie do dystansów 15mm/20mm i chciałem zobaczyć jak bardzo masz schowane koło.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kura123 napisał:

Podesłał byś jeszcze ze dwa zdjęcia auta pod innym kątem? Przymierzam się właśnie do dystansów 15mm/20mm i chciałem zobaczyć jak bardzo masz schowane koło.

Pozdrawiam:)

Może to coś pomoże 🙂

IMG_20171017_143736.jpg

IMG_20171017_144824.jpg

IMG_20171017_143701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciał bym się was poradzić co będzie lepiej wybrać czy zawieszenie gwintowane AP czy kupić kpl nowych amortyzatorow przód i tył a do tego sprężyny obniżające firmy eibach? Oraz z jakiej firmy możecie polecić amorki?

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy co chcesz uzyskac sprezyny nie dają takiego obniżenia co gwint. Musisz sobie odpowiedziec czy bedziesz szedl nisko czy zalezy ci na wygladzie z komfortem jazdy bo to uzyskasz jak dasz tylko sprezyny no bedzie twardo ale komfortowo jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno planuje w przyszłości wsadzić 18cali felgi więc myślę też żeby komfort jazdy był dobry więc teraz pytanie czy jak włożę sprężyny z eibacha to nie będzie mi ocierać kolo o nadkole na nierównościach

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marcelinho93 napisał:

Na pewno planuje w przyszłości wsadzić 18cali felgi więc myślę też żeby komfort jazdy był dobry więc teraz pytanie czy jak włożę sprężyny z eibacha to nie będzie mi ocierać kolo o nadkole na nierównościach

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Jeżeli dobierzesz odpowiednie ET i szerokość felgi, to nic nie ma prawa ocierać pod warunkiem że zachowasz rekomendowany rozmiar opony (225/40 w przypadku 18 cali). Co do zawieszenie to został bym przy sprężynach eibach jeżeli dużo jeździsz. Też można ładnie osadzić koło na takim zestawie. Gwint to jest już mocna opcja i jak robisz więcej niż 15kkm rocznie, to odpuś sobie bo znienawidzisz auto. Oczywiście to tylko moja subiektywna opinia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie od 15 do 20tys km rocznie większość to trasa i miasto a najbardziej zależy mi zeby nie bujało tak samochodem przy 160km/h, dziś orientowałem się w jakiej cenie są amortyzatory Tył i przód z firmy bilstein i wyszło by mnie to 820zl do tego muszę jeszcze poszukać sprężyny z eibacha sport Line więc może się zmiesze w 1500zl za wszystko

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

WITAM PANOWIE,

moje pytanie, w octavii od 2014 roku było montowane tzw zawieszenie sportowe obniżające auto o 15 mm, takie auta mozna było zamowic, i moje pytanie a zarazem prośba jesli ma ktos takie auto w tym wyposażeniem (fabrycznym) to prosze (jeśli jest taka możliwość) nr vin takiej octavii, w aso nie sa w stanie wytypowac takich spreżyn, poznań tez nie ma takiej mozliwośći, a czesi odpisuja ze nie oferuja takiej modyfikacji dla klienta ktory chciałby takie sprzezyny zamowic, jedyna mozliwość to miec vin auta z takim wyposażęnie, jesli ktos ma to bede wdzieczny, dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założone też same sprężyny Eibach pro kit. Wyszło bardzo fajnie . Przód poszedł dużo w dół,  tył niewielka różnica,  aczkolwiek wygląda niebo lepiej jak seria.  Komfort porównując do seri też niewielka różnica. 20200501_201333.thumb.jpg.7374f8cad5e60290b790f6ffa4a40d1c.jpg20200429_191720.thumb.jpg.c4581e12ba7fb1cbffde5882ee42cf58.jpg

Felga 19 cali szerokość 8 ET 48 

Z tyłu była schowana założyłem dystanse H&R 15mm na stronę.

20200505_194822.jpg

Na tym zdjęciu nie widać tak tej różnicy 

20200429_161123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jutro planuje zamawiać sprężyny sportline 

Nie chce się pomylić przy zamawianiu. 

Rs, 2015r diesel, CUPA, liftback 

https://eibach.pl/search/skoda/octavia-iii-5e3-nl3-nr3-05-2016/20-tdi-rs/97333/

Które powinienem wybrać? 

Gdzieś wcześniej widziałem informacje, że warto zadzwonić do nich i żeby dobrali po nr VIN, to prawda? 

U mnie na tabliczce znamirniowej takie oznaczenia a u nich na stronie nie widzę sprężyn z odpowiednim naciskiem na os

1- 1040kg

2-920kg

Edytowane przez Dariusz Nowakowski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A wymieniał ktoś z was sam własnoręcznie sprężyny? Bo ja juz mam swoj ptokit i przymierzam się pod wymianę i szukając warsztatu minn. zadzwoniłem do aso i tam dostałem odp że oprócz samych sprężyn trzeba też wymienić kpl śrób i nakretech mocujących mcpersona jak i od strony piasty i nakrętkę tsz mocującą poduszkę bo podobno wszystko zrywalne i pozaklepywane.

Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Cześć, mam pytanie do osób, które walczyły z obniżeniem RSa. Sprawa wygląda tak kupiłem octavie 3RS z zawieszeniem obniżonym przez poprzedniego właściciela. Sprężyny KW 40mm przód i 40 mm tył (kolor żółty - nie wiem czy to ma jakieś znaczeniem). Mam do nich jakieś dokumenty w języku szwajcarskim. Samochód krzywo stoi tył jest niżej, a przód wyżej i trochę mnie to razi w oczy. Chciałbym jakoś to wyrównać. Tutaj zwracam się do was z pytaniem co zrobić. Tył na tych sprężynach bardzo ładnie siedzi i wolałbym żeby przód poszedł niżej. Czy jak założę sprężyny przód 50mm na seryjnych amorach to będzie dobrze? Naczytałem się, że czasami obniżenie ze zle dobranymi amorami słabo współgra. Pomożecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team