Skocz do zawartości

Spalanie oleju 2.0 TSI CHHA ??


whatsup

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniałem olej 3,5 tys temu Valvoline SYNpower 5w30, po tym czasie wlałem już całą butelkę dolewki, która mi została po kupnie 6L, więc wychodzi jakieś 800ml na 3,5 tys, płynu nie ubywa, kolor jak należy, pod autem sucho, auto nie kopci, zdaje sobie sprawę, że instrukcja podaje uzupełnianie oleju do 500ml na 1000km, jednakże czytając posty na tym forum, sporo właścicieli typowej RS-ki stwierdza, że nie dolewa oleju pomiędzy wymianami, albo dolewa symboliczne wartości, no i zaczynam się martwić, co z tym olejem, ma ktoś podobny problem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • whatsup zmienił(a) tytuł na Spalanie oleju 2.0 TSI CHHA ??

Olej spełniający normy VW dla tego silnika, czy to ma znaczenie jakiej firmy ??, wiadomo sa lepsze gorsze oleje, głównie przez to, że sa podrabiane, poprzednio był zalany castrol i też dolewałem

Dlaczego Valvoline, zalewałem poprzednie auto tym olejem przez 150tys i nic się nie działo

Edytowane przez whatsup (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej spełniający normy VW dla tego silnika, czy to ma znaczenie jakiej firmy ??, wiadomo sa lepsze gorsze oleje, głównie przez to, że sa podrabiane, poprzednio był zalany castrol i też dolewałem
Dlaczego Valvoline, zalewałem poprzednie auto tym olejem przez 150tys i nic się nie działo
Jak najbardziej rozumiem Twoje upodobania i nie namawiam do innych oleji. Wspomniałem tylko, że nie słyszałem by ktoś go stosował do RS-a. Valvoline raz używałem dawno w Mondeo i też było ok, ale to były inne czasy. Jeśli go wcześniej stosowałeś w innym aucie i było ok, jesteś pewny iż nie jest trafiony to przyczyna może być tylko w twoim egzemplarzu RS-a.
Tak myślę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,  od czego zacząć diagnozę ??
Dużo może być przyczyn. Ile samochód ma przejechane? Sprawdź korek wlewu i upustowy. Może gdzieś jest wyciek? W naszych silnikach problem brania oleju został już wyeliminowany to też więcej jak 1 litr do 1.5/ 15 tyś nie powinien zużywać.
Nie jestem mechanikiem i nigdy nie miałem tego problemu więc nie będę Ci doradzał co i gdzie. Na forum jest dużo madrych ludzi w tym temacie i napewno coś doradzą. Cierpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przelatane 250tys i nie dolewam jesli silnik sie nie poci nadmiernie polecam jechac do mechanika. Jeszcze zostaje turbina zerknij do dolotu jak wyglada ilosc oleju w nim. Co do wyboru oleju jak pisal @Bandini sa lepsze i gorsze to fakt nawet spelniajace norme ale valvoline jak i castrol nie naleza do tych lepszych jest mase artykulow o olejach warto poszukac tu tez temat byl poruszany wiele razy.  Mozesz zainwestowac 250zl i zalac lepszym olejem i sprawdzic rezultat.

Edytowane przez alocet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 101 tys., mechanicy twierdzą, że jak autem się żwawiej jeździ to będzie brał olej, gdyż to normalne zjawisko

Silnik od dołu suchuteńki, włącznie z tym korkiem na śrubokręt, dolot czysty, zdjęta rura dolotowa od turbiny do IC, minimalne ilości oleju, od turbo, zupełnie normalne, jedynie przy korku wlewu, małe zapocenie, ale nie takie, żeby 7stóek oleju wyciekło

Edytowane przez whatsup (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 101 tys., mechanicy twierdzą, że jak autem się żwawiej jeździ to będzie brał olej, gdyż to normalne zjawisko
Może lepiej zmień na początek jednak oliwę na jakieś dobre 5W40 i mechaników też. Może i powinien brać olej, ale nie takie ilości jak piszesz. No chyba, że te 3500 km upalałeś na torze waląc non stop do odcinki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, alocet napisał:

A ty sadzisz ze my jezdzimy jak dziadki nimi. To prawda ze wtedy moga brac. Ale dolewka typu litr na 10- 15 tys ale nie na 4 tys.

Patrząc na screeny większości ze średniego spalania to tak uważam

5W40, dlaczego jak w specyfikacji samego silnika zalecane jest 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ze nie ma co z toba dyskutowac pytasz a jak ludzie na dzien dobry mowia ze zalales szambem silnik to wyskakujesz z normami dowiedz sie jak jest z normami. Potem wyskakujesz ze jezdzimi spokojnie jak stwierdzil @Bandini to sa screeny z ecodraivingu a nie jazdy na co dzien cos czytasz ale nie do konca rozumisz jak widac.

Edytowane przez alocet (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ze nie ma co z toba dyskutowac pytasz a jak ludzie na dzien dobry mowia ze zalales szambem silnik to wyskakujesz z normami dowiedz sie jak jest z normami. Potem wyskakujesz ze jezdzimi spokojnie jak stwierdzil [mention=1392]Bandini[/mention] to sa screeny z ecodraivingu a nie jazdy na co dzien cos czytasz ale nie do konca rozumisz jak widac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dyskutuje, pytam się, dlaczego stosowac olej 5w40, mimo zaleceń 5W30, no jak jest z tymi normami, normy są zawsze podane i uważam, że trzeba się do nich stosować, to ludzie eksperymentują

Czy od nowości też zalewałeś 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od nowości do końca gwarancji nic nie dotykałem, aby w razie czego ktoś się nie czepiał. Nie dolałem ani kapki olej. Można powiedzieć, że nie otwierałem maski.
W dniu zakończenia gwarancji przyszły prezenty. Stage 1, nowe świece, oleje (skrzynia i silnik Penrite ENVIRO+5W40 w normie vw do mojego silnika) ze 150 ml dolewki płynu chłodniczego i to wszystko.
Co do oleji to masz cały wątek na forum. Poczytaj ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Zgredos napisał:

Wystarczy wykrecić swiece i bedzie widać czy spala olej. Pozdrawiam

Rozumiem, że jak będą zaolejone to lipa 😕

Edytowane przez whatsup (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć świece wszystkie i zrób fotke i wrzuć tutaj zabaczymy. mozesz tez lampeczka zaswiecić do cylindra i zabaczyć czy na tłokach nie ma dużego nagaru ale po swiecach bedzie widać. Swiece dokręcamy w tych silnikach 30Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece sprawdzone, niestety nie mam zdjęcia, wg mnie w stanie dobrym, przede wszystkim suche, kolor szary, albo taka kawa z mlekiem, to szkliwo żółte wręcz brązowe , wymiana zaplanowana na 120tys, jednakże zrobię to w tym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No swiece co 60 wymiana w naszych silnikach.
Według VW jak mówisz co 60, ale wielu dobrych tunerów zaleca co 30-40k. Podobno lubią się ukruszyć i może być big problem. Ja wymieniam osobiście co 40k. Parę groszy, drogie nie są, a spokój bezcenny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team