Skocz do zawartości

Kodowanie haka w OIII


pawwol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Założyłem do Octavii III hak, wiązka Westfalia (nr 305 408 300 113) dedykowana do mojej Skody.  Wszystko zgodnie z instrukcją montażu,  aż do bezpieczników i modułu komfortu. Czy orientuje się ktoś co należy zakodować w Octavi III żeby wszystko działało ok?

Pytam, ponieważ po aktywacji wiązki w VCDS przez Pana instalatora działają mi wszystkie światła w bagażniku rowerowym, natomiast nie działa:

1. Dezaktywacja czujników cofania podczas cofania

2. Dezaktywacja tylnego światła przeciwmgielnego 

3. Nie wyświetla mi na radiu loga przyczepki podczas cofania

4. Nie mam żadnych informacji o spalonych żarówkach w przyczepie 

5. Itp.

Poprostu ta dedykowana wiązka zachowuje się jak uniwersalna podłączona tylko do tylnych lamp,  jeżeli wiecie co mam na myśli. 

Miał ktoś podobny problem,  może z tą wiązką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś błędy w haku z zasilaniem ale nie wiem jakie bo szybko olał temat, że niby złą przyczepę podłączyłem.  Nie wiem, coś kręcił.  Jestem umówiony na czwartek z innym specem, ale wolę wiedzieć co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawwol trzeba wobec tego sprawdzić prawidłowe podłączenie wiązki ze schematem, no i oczywiście poprawność kodowania i adaptacji poszczególnych sterowników. Może kolejny majster będzie bardziej ogarnięty.

W razie czego weź od majstra autoscan po kodowaniu haka i ewentualnie jakie błędy będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, juz po wszystkim. W moim przypadku hak nie został zakodowany prawidłowo.  Tzn. Nie zakodowano go w parktroniku.  Teraz wszystko działa jak należy.  

@balard12 dzięki za te numery sterowników do zakodowania. 

Jak mogę to mam jeszcze pytanie o oryginalną wypinaną kulę haka. Po wyjęciu,  odłączeniu haka nie mogę wyjąć kluczyka z niej.  To normalne czy coś robię nie tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, też mi ulżyło że montaż jest OK. Jedyne co mnie irytuje u mechaników to to, że możesz im mówić,  podpowiadać a i tak nawet tego nie sprawdzą.  Ja mu mówiłem i pytałem o ten parktronik, ale nawet nie zajrzał bo twierdził że tam nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team