Skocz do zawartości

Planowany Zakup RS z 2014r


Sidazu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Planuje niedługo zakup używanej octavi vrs z 2014r przebieg 120tys Stage 2 coś ponad 300KM  w manualu.

Moglibyście dać jakies porady na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu?

Pytam ponieważ do tej pory nie miałem przyjemnosci spotkać sie z marką Skoda jak i rownież z silnikiem 2.0 tsi. a nie ukrywam ze podoba mi się praktyczność auta (COMBI) plus jego rasowy charakter.

Dodam że na miejsce mam zamiar jechać z zaufanym mechanikiem aczkolwiek warto też czerpać infromacji u źródła. 🙂

Za wszelkie wskazówki bede bardzo wdzięczny  🙂 

Pozdrawiam i szerokości 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. rozrząd czy był wymieniany-łańcuch lubi się rozciągać 

2. olej co ile wymieniany i na jaki? 

3. sprzęgło i dwumasa -czy coś było robione jak auto się zachowuje. 

4. stan samochodu-wypadki, stłuczki 

Załatwiłbym sobie jakiegoś VCDS lub OBD11 aby błędy sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Własciciel mi pisał że rozrząd nie był wymieniany

2.Olej wymieniany co 15 tys km Either Shell Helix Ultra professional AV-L 0w30 albo Castrol Edge Titanium  5w30LL 

Pisał że rok temu padło mu turbo i wymienił na orginalne od VW z przebiegiem 6k 

Wydech jest customowy oraz Dolot auto na hamowni spędziło 8godzin robiąc chip tuning.

3. sprzegło i dwumase sprawdze wraz z mechanikiem jak pojedziemy na oględziny 

4. auto bezwypadkowe ma jakies tam ryski wiadomo 6lat  ( jedziemy z miernikiem oraz kompem  także go podłączymy rozkodujemy vin. 

Dzięki za odpowiedz 🙂 może jeszcze jest coś co wymaga zwrócenia szczególnej uwagi ?

Edytowane przez Sidazu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedźcie na jakiś kanał i niech Ci mechanik sprawdza. Sprzedawałem niedawno auto, przyjechało dwóch kolesi. Wsiedli, przejechali się, pobujali autem, kupili. 

Ja zadowolony, ale czy oni 🤫

Jak z polskiej dystrybucji to jedz do ASO i tam będziesz miał historię auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team