Skocz do zawartości

Naprawa dachu, słupka


Lukas345

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Czy ktoś ma doświadczenia jakie są możliwości naprawy dachu, słupka przedniego oraz tej części która jest między dachem a drzwiami ? W ostatni piątek podczas nawałnicy kawałek drzewa spadł na dach i słupek. Rzeczoznawca będzie w środę ale ogólnie chciałem zaczerpnąć informacji czy oprócz wycinania dachu (pewnie ASO tak będzie chciało zrobić) są szanse na naprawę np. w studio detailingowym na wyciągnięcie tych wgniotow. Zdjęcia nie odtwarzają dobrze jak to wygląda ale jakiś pogląd jest. Ktoś ma doświadczenie jak do tego podejść ? Brać $$$ i robić u "magika" czy ASO z cięciem,gięciem,malowaniem ? Dodatkowo są gdzieś po drodze rysy od drzewa (maska, słupek) Za wszelkie sugestie będę wdzięczny. Jaka powinna być wycena szkody tzn w jakim zakresie 0-5tys 5-10tys czy więcej ?

Ps. Jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie.

Screenshot_20200626-202605~3.jpg

IMG_20200626_150339.jpg

IMG_20200627_192423658.jpg

IMG_20200626_150329.jpg

IMG_20200627_192430145.jpg

Edytowane przez Lukas345 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bandini napisał:

Na 100% metodą PDR dobry specjalista Ci zrobi to tak, że nie znajdziesz tego choć byś bardzo chciał.
Zwróć uwagę, że celowo napisałem dobry specjalista.

Co to jest PDR ? Czym się taki dobry specjalista charakteryzuje? Nie znam w ogóle tematu dlatego pytam.

Edytowane przez Lukas345 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adrian napisał:

To jest wyciągnięcie tych wgniotow. Ja bym pojechał do takiego speca i on Ci określi czy da radę. Teraz blachy są miękkie i wg mnie da się to zrobić.

Skąd jesteś??

Właśnie o tym czytam, też myślałem o takim sposobie. Ja jestem z Łodzi ale ewentualnie W-wa też wchodzi w grę jeśli chodzi o naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jest dobry w Twojej okolicy tego nie wiem. Musisz popytać lub zapytać wujka Google. PDR to - Paintless Dent Repair, to usuwanie wgnieceń karoserii bez konieczności późniejszego lakierowania. 

To jest wyciągnięcie tych wgniotow. Ja bym pojechał do takiego speca i on Ci określi czy da radę. Teraz blachy są miękkie i wg mnie da się to zrobić.

Skąd jesteś??
Bez problemów mu to ogarnie w trzy może cztery godziny.
Tylko trzeba uważać na pseudo fachowców. Myślę, że koszt będzie około 500zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lukas345 napisał:

Właśnie o tym czytam, też myślałem o takim sposobie. Ja jestem z Łodzi ale ewentualnie W-wa też wchodzi w grę jeśli chodzi o naprawę.

Napisz do mnie jutro pogadamy o dystansach, a przy okazji dam ci namiar na FACHOWCA który wyciąga wgniotki tylko w Wawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adrian napisał:

Ja bym tu na cenę nie patrzył. Lepiej wydać nawet więcej a nie mieć ciętego lub szpachlowanego auta.

Zgadza się, tylko w ogóle nie mam rozeznania w temacie dlatego zapytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tylko w ogóle nie mam rozeznania w temacie dlatego zapytałem.
Ja napisałem wyżej , że około 500 zł, ale może być i 800 zł. Wszysto zależy od obrażeń jakie masz na samochodzie. Jednak widząc te zdjęcia nie liczył bym na mniej jak 400 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od terminów i uszkodzeń mi to wygląda na parę godzin roboty. Jak fachowiec będzie miał czas to zrobi Ci to od ręki. Jak nie musisz zostawić samochód.

Ja miałem dwa wgniecenia na słupku C i czekałem nie całe 2 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas345 jesteś z Łodzi,, w poprzedniiej Astrze J, wgniecenia na masce usuwał mi MSmart są na Teofilowie, byłem bardzo zadowolony, podobno reguła czym szybciej tym lepiej mniej widoczne podjedź umów się na oględziny, tak zrobią, że nie będzie widać, szkoda wycinac i wstawiac nowy dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, whatsup napisał:

Lukas345 jesteś z Łodzi,, w poprzedniiej Astrze J, wgniecenia na masce usuwał mi MSmart są na Teofilowie, byłem bardzo zadowolony, podobno reguła czym szybciej tym lepiej mniej widoczne podjedź umów się na oględziny, tak zrobią, że nie będzie widać, szkoda wycinac i wstawiac nowy dach

Do jutra i tak muszę czekać na oględziny. Dzięki za namiary.👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, whatsup napisał:

Lukas345 jesteś z Łodzi,, w poprzedniiej Astrze J, wgniecenia na masce usuwał mi MSmart są na Teofilowie.

Wysłałem im zdjęcia (tak oceniają szkodę w czasie pandemii) i odpisali że to za duże uszkodzenie na bezinwazyjną naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki Panowie za namiary. Dach naprawiony metoda PDR - klasa 👍 słupek jednak pójdzie do lakierowania bo jest pęknięcie lakieru na rancie i PDRem to raczej lakier przy okazji płatem odejdzie przy wyciąganiu. Jakby się ktoś kiedyś zastanawiał to dobry fachowiec potrafi zdziałać czary.

Dnia 1.07.2020 at 13:03, whatsup napisał:

szkoda, podejrzewam, że rozchodzi sie o ten słupek

Nie, oni się nie podjęli (nie oglądając auta bo 👑 wirus tylko zdjęcia wysłałem)bo wg nich było to za duże uszkodzenie dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team