Skocz do zawartości

Zmiękczenie zawieszenia O3


xFlop

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam pewien problem, a mianowicie moja octavia O3 przed lift (2015 rok) jest mało komfortowa. Podczas najazdu na nierówność, jakąś dziurę czy cokolwiek mam wrażenie jakby mnie ktoś okładał dechą po moich 4 literach. Auto ma przebyte 50K. Nie było zajeżdżane przez pierwszego właściciela. Naprawdę auto jest w fajnym stanie. Mam jednak wrażenie że przy konstruowaniu tego auta ktoś pomyślał że fajnie będzie jak najazd na dziurę wybije kierowcy zęby. Moje auto to benzyna 1.4 TSI 150 km. Od mechanika usłyszałem że one już tak mają. Czy ktoś z Was próbował zmiękczyć swoje auto? Jak ewentualnie z tym powalczyć? Spróbować zmienić sprężyny? Czy może w ogóle cały zestaw sprężyny plus amory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, xFlop napisał:

Czy ktoś z Was próbował zmiękczyć swoje auto?

Moja jest miękka jak gąbka. Jak się przesiadłem z japończyka to nie wiedziałem co się dzieje. Po wejściu w zakręt myślałem, że zaraz wypadnę. Kwestia przyzwyczajenia, bo teraz mi to już nie robi różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dagetto napisał:

Moja jest miękka jak gąbka. Jak się przesiadłem z japończyka to nie wiedziałem co się dzieje. Po wejściu w zakręt myślałem, że zaraz wypadnę. Kwestia przyzwyczajenia, bo teraz mi to już nie robi różnicy. 

Ja też z Japończyka się przesiadłem i jest znacznie twardsza od niego. Myślałem że gorzej po swoim Japończyku już nie trafię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pab567 napisał:

Jakie masz koła? W sensie rozmiaru...

Rozmiar 205/55/16 indeksy 91 V,  Continental ecocontact. Zatem może to nie jakiś wielki balon ale też nie jest to profil 45.... 

Edytowane przez xFlop (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, pab567 napisał:

No to jeśli przy tym profilu jest Ci za twardo to juz tylko zawieszenie - bo mniejszych felg niż 16 cali to już chyba nie uda się włożyć.

Też mi się tak wydaje. Żeby nie było jeździłem różnymi autami w tym O3 FL z profilem opon 225/45/17 i nie czułem tej twardości co w tym aucie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2020 at 12:04, cdqba napisał:

A może ktoś założył tam inne zawieszenie? Sportowe sprężyny? W serii o3 to ponton.

Bardzo wątpliwe, auto było na gwarancji i wpisy ASO nic takiego nie sugerują. Co więcej autem jeździł emeryt (lat 66) ;). 

Ok czyli nikt z obecnych nie ma tego problemu :(. Gdybym bym szczeniakiem który kupił sobie pierwszy samochód i nie ma porównania uznałbym że to norma, ale ponieważ mam już niemałe doświadczenie za kółkiem różnych aut to temat uważam za dziwny...

Zatem może ktoś zna jakiś dobry warsztat na terenie Warszawy, który podejmuje się modyfikacji zawieszeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedź do serwisu, poproś żeby dali Ci się przejechać podobną Octavią z tym samym silnikiem i porównaj. Być może ktoś kiedyś przez pomyłkę np na gwarancji zamontował sprężyny od innej wersji silnikowej.

Generalnie na amortyzatorach i sprężynach powinny być naklejki z numerami części. Warto je porównać z numerami części oryginalnych dedykowanych pod ten pojazd.

Dodatkowo, sprawdź ciśnienia w kołach, pod klapką wlewu paliwa masz prawidłowe wartości ciśnień.

Na tym forum króluje głównie temat usztywnienia i utwardzenia zawieszenia, ponieważ O3 na seryjnym zestawie bardzo się buja na boki i jest miękka.

Sporo użytkowników w tym ja ma różnego rodzaju zawieszenia sportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavia z belką tak już ma. Wszystko zależy kto co woli. Jeśli dla kogoś jest za twardo na kole 16 cali i seryjnym zawieszeniu - zmień auto...

Jeśli lubisz sztywniejsze auto to sprawa jest banalna...

Przede wszystkim zmiana kół 17/18 i do tego 225/ 45 - 40 opona w zależności od felgi.

Sprężyny na Prokit.

Amortyzator zmieniłbym na coś sportowego u siebie mam Bilstein B8 i po jeździe u kolegi na oryginalnym amorku z Prokit stwierdzam że amortyzator w seryjnej O3 trzeba wymienić. 

Jak zmienisz tuleje wahacza na te z O3 RS / Audi S3 jest naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podziele sie z Wami swoim ostatnim doświadczeniem. Podmienilem kola na identyczny rozmiar 205 55 r16 tylko zamiast moich 5 letnich Continentali byly na nie nalożone 2 letnie gumy Michelin. I jednak opona oponie nierowna. Niespodziewalem sie jednak ze moze byc az taki przeskok. Michelin swietnie tlumil nierownosci drogi. To samo odczucie mialem w innej skodzie zbajomego ktory jezdzi na Michelinach wiekszych 225 45 17. Mimo nizszego profilu i szerszego kapcia wybieranie bylo na zupelnie innym poziomie niz u mni3 na Conti. Continentale eco contact daja wrazenie jakbym jezdzil na kamieniach. Dodam ze mowimy o standardowym ciśnieniu 2.2. Continentale nieco odpuszczaja dopiero przy cisnieniu 2.0. A jakie wy Macie gumy i jakie jest Wasze odczucie? Praedopodobnie czeka mnie w przyszlym sezonie wymiana gumek :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na 17" 225/45. Seryjnie miałem opony Dunlop Sport Maxx RT 225/45 R17. Teraz założyłem po prawie 100 tyś km Hankook Ventus S1 evo3 w tym samym rozmiarze. Wydaje mi się, że Dunlopy były nieco bardziej komfortowe ale prowadzenie i własciwosci, chyba jednak na korzyść Hankooka. Co do amortyzacji no cóż, każdy ma swoje wymagania. Dla mnie gdyby Octavia miała komfort resorowania choćby Superba byłbym zadowolony. Jeśli ktoś twierdzi, ze octavia jest za miękka fabrycznie i chce ją utwardzać bo żle sie prowadzi i buja,,,,to niech sie trabantem przejedzie albo kupi Suprę, Civiva R, coś w tym stylu. Nie mówię, ze jest żle wOctavi, w miarę wybiera nierówności ale  przy  takim rozstawie osi i dzisiejszej technice, spokojnie można było zrobić lepiej. Można powiedzieć, ze jeśli czuje się każdą nierówność, fałdę a o studzienkach nawet prawie idealnie wstawionych w asfalt nie wspomnę, to chyba nie jest aż tak fajnie. Jeździłem ostatnio Laguną, całkowicie inna charakterystyka zawieszenia. Auto generalnie o wiel miększe ale wcale dużo lepiej nie wybiera dziur. Octavia przy niej to wóz drabinaiasty, sztywna i stabilna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team