Skocz do zawartości

Kontrolka poduszek - ochrona komponentu


kkarol81

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Kupiłem Octavię 3 2.0 TDI (150KM) z 2016r. od firmy leasingowej i na start miała kilka błędów:

- świeci się kontrolka poduszki powietrznej

- radio nie gra i wyświetla się informacja "Zabezpieczenie elementów jest włączone"

- błąd U110100 - Zabezpieczenie elementów aktywne

- błąd B104D00 - Nieprawidłowe programowanie kluczyków

Nie podejrzewam, żeby poduchy były wywalone, bo auto ma sprawdzoną historię bezwypadkową. Z tego co poszukałem w internecie to ktoś miał podobne problemy po tym jak w ASO zakodowali mu drugi kluczyk. Do auta są dwa kluczyki i oba działają. Może gdzieś nie łączy coś od poduszki?

Zastanawiam się czy jechać z tym do ASO czy raczej poszukać jakiegoś magika? Nie mam kabla VCDS żeby podać więcej szczegółów, bo dopiero auto kupiłem (jutro będę go odbierał).

Dopóki tego nie naprawię to wolę nie jeździć Octavią na wypadek gdyby poduchy w ogóle miały nie zadziałać.

Dzięki za wszelkie wskazówki co mógłbym z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jesli chodzi o radio i informacje "Zabezpieczenie elementów jest włączone" u mnie tez sie pojawiał taki komunikat bardzo losowo i trał od chwili po kilka minut i dopiero wgranie nowej wersji softu do radia usuneła ta przypadłośc. Da sie skasowac błedy poduszki? i jaki to jest konkretny bład 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciągneło mi się trochę z odbiorem samochodu i musiałem szybko ruszyć w trasę więc odwiedziłem ASO. Powiedzieli mi, że było grzebane kodowanie komputera i coś poszło nie tak i dalej jest coś nie tak, ale musieliby szukać bit po bicie co jest źle zakodowane.

W każdym razie jakoś naprawili błąd poduszek i ochronę komponentu i wzięli niecałe 200 zł.

Zaraz będę zamawiał kabelek VCDS z chin i jak przyjdzie to sam pogrzebię 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team