Skocz do zawartości

Jakie opony do R18?


me_cenas

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Kupiłem kilka dni temu swoją pierwszą Skodę - sęk w tym, że jest na zimowych oponach w rozmiarze 225/50/18.

Rozglądając się za letnimi, znajduje wiele modeli w rozmiarze 225/40/18, ale tylko kilka w 225/50/18.

Jakie opony powinna mieć założone? Czy szukać koniecznie proporcji 50, czy może być 40 w letnich?

Swoją drogą wybrałem wstępnie model od Dunlop SP SportMaxx RT 225/40 R18 lub Bridgestone Turanza T005 o tych samych parametrach.

Będę wdzięczny za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oryginałów w Octavi 3 najbardziej zbliżonym rozmiarem jest właśnie 225/40R18 a nie 225/50R18. Nie wiem kto założył te opony ale są niedobrane do tego auta.

Ja mam u siebie 225/40R18 i licznik praktycznie prawie idealnie pokazuje 100 licznikowe to 98 GPS-owe 150 licznikowe to 147 GPS-owe, więc jest dobrze dobrany rozmiar.

Edytowane przez KOLEC (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, KOLEC napisał:

Do oryginałów w Octavi 3 najbardziej zbliżonym rozmiarem jest właśnie 225/40R18 a nie 225/50R18. Nie wiem kto założył te opony ale są niedobrane do tego auta.

Ja mam u siebie 225/40R18 i licznik praktycznie prawie idealnie pokazuje 100 licznikowe to 98 GPS-owe 150 licznikowe to 147 GPS-owe, więc jest dobrze dobrany rozmiar.

To mnie zastanowiło właśnie.

Czy mogą jakoś zaszkodzić, poza przekłamanym licznikiem?

Nie wiem w takim razie czy szukać całorocznych, czy inwestować w letnie a potem zimowe, czy może kupić letnie 40stki, a na zimę wrócić do tych 50? Wyglądają jak nówki, szkoda by było inwestować w kolejny zestaw, jeśli nie jest to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem KLEBERY wielosezonowe i póki co stwierdzam, że są cichsze od oryginalnym montowanych fabrycznie 16-tek. Na suchym bardzo dobrze trzymają i w deszczu też super się sprawują. Póki co nie wiem jak na lodzie i w śniegu ale u nas zimy teraz to nie zimy 🙂  W  Alpy się nie wybieram  więc spoko.

Jak Tobie te 50-tki nie obcierają i wizualnie się podobają to możesz zostawić na zimę. Ewentualnie możesz jeździć całorocznie na tych 50-tkach i je zjeździć a potem zakupić w rozmiarze 40 letnie lub wielosezonowe. Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą, KOLEC napisał:

Ja zakupiłem KLEBERY wielosezonowe i póki co stwierdzam, że są cichsze od oryginalnym montowanych fabrycznie 16-tek. Na suchym bardzo dobrze trzymają i w deszczu też super się sprawują. Póki co nie wiem jak na lodzie i w śniegu ale u nas zimy teraz to nie zimy 🙂  W  Alpy się nie wybieram  więc spoko.

Jak Tobie te 50-tki nie obcierają i wizualnie się podobają to możesz zostawić na zimę. Ewentualnie możesz jeździć całorocznie na tych 50-tkach i je zjeździć a potem zakupić w rozmiarze 40 letnie lub wielosezonowe. Wybór należy do Ciebie.

Brzmi dobrze. Jak tak wspomniałeś o obcieraniu, to przy pełnym skręcie faktycznie bywa, że słyszę pewne dźwięki. Poza tym raczej nie.

Wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2020 at 13:26, DanOst napisał:

Ja dziś ubrałem autko w nowe uniroyale 5

225/40 tylko wiatru trzeba im dolać , może ktoś się pochwalić ile ma nawalone w koło 

15956763327597542350323581208158.jpg

Ja miałem uniroyal RS 3 i jak fabrycznie miałem podane 2.2 to biłem spokojnie 2,8 bo przy niskim profilu opona lepiej przyjmuje dziury a jak będzie Ci za twardo to troszkę upuścisz ale mniej niż 2.5 to nie ma co schodzić 

Edytowane przez przemo564 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team