Skocz do zawartości

Wymiana reflektorów przód


MattBaker

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
chciałbym wymienić przednie reflektory ze zwykłych na ksenonowe. Pytanie czy warto, czy może ktoś przez to przechodził? 
Pacjent Octavia III 2018 po lifcie.

Któreś ASO w Polsce jest w stanie coś takiego zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO raczej nie ma sensu się bawić bo się albo nie wypłacisz albo w ogóle nie podejmą tematu 🙂 
Poza tym chyba myślisz o TOP LED  a nie ksenonie - ksenon chyba nie występował już w O3FL (był przed FL)

Z twoich okolic to pewnie najlepiej się odezwać do https://www.facebook.com/autoopcja/
Oni powinni ci temat ogarnąć w rozsądnych pieniądzach bez problemu 😛 

A kolejna sprawa to załatwienie wszystkich części - jak chcesz to mam takowe lampy w idealnym stanie na zbyciu, ale w każdej jest uszkodzony jeden "ząbek" w tej podziałce między lampami (nie widać tego bo zderzak przychodzi na tą przestrzeń między lampami).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystko związane z elektroniką. Np.zwarcie instalacji i gwarancja tego nie obejmie. Każdą mechaniczną usterkę niepowiązaną z wymianą reflektorów rzekomo normalnie uznają. 

Tak mi odpowiedziało aso. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Odświeżę temat,

zastanawiam się nad wymianą reflektorów halogenowych na Full LED. Czy ktoś już to robił?

Mam kilka pytań:

1. Czy potrzebuję obydwu czujników poziomowania (przedni na schemacie jest oznaczony jako "wyposażenie specjalne")?

2. Czy ma znaczenie numer czujnika [lewy tył], czy bez znaczenia który oraz gdzie wiązka wchodzi do wnętrza auta?

(są 3 z różnymi literami na końcu: 5Q0 512 521 E/J/G)

3. Gdzie znajduje się sterownik AFS i czy od jakieś innego samochodu będzie P&P (bez potrzeby wykonania parametryzacji i aktualizacji softu)?

4. Jakie wtyczki (i konektory) są do lamp i do czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamix u ludzi ze wschodu jest tego sporo tu przykład a jest tego więcej  klik , co do twoich pytań to podstawa can gateway w wersji high , potrzebne 2 reflektory kompletne z modułami LED  wersje dowolne byle by były te same litery dla obu zwracaj uwagę na numery ich czy nie od anglika  , dodatkowo moduł wielofunkcyjny (4B) , czujnik poziomowania do tyłu , kostki do reflektorów i kostki do modułu i czujnika piny  i kable . Na wiosnę podchodziłem do tematu to koszt części potrzebnych do moda wychodził  ponad 2 tys.( najwięcej kosztowały  reflektory oczywiście używane ) wliczone w tym było wymiana gatewaya z ochroną komponentów ,BCM zostawał mój bo mam 84CP . No i reszta to montaż i kodowanie , Była to opcja cenowa bez spryskiwaczy . Jeżeli robisz ze spryskiwaczami to uwzględnij czy twój BCM to obsługuje .

No i auto musi posiadać czujnik deszczu zmierzchu , jeżeli tego nie ma to też trzeba dołożyć , ale w twoim przypadku to już nie  potrzeba ,

Obecnie ceny mogą być inne ,

Edytowane przez wojtenio (wyświetl historię edycji)
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtenio dzięki za odpowiedź. co do reflektorów, modułu to wiem, ale bardzo dziękuję za ten link. Jest tu to, czego potrzebowałem (numery wtyczek i konektorów)

Gateway mam MID (z końcówką F, więc trzeba wymienić),

BCM "...84CM", więc nie wiem czy może być (oczywiście bez spryskiwaczy).

Na razie patrzę na części (czego potrzebuję/ceny), choć ponad 2 tys nie jest przekonujące 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamiX twój BCM 84CM ma kod PR: 8X0 czyli bez obsługi spryskiwaczy reflektorów , by działało musi posiadać kod PR: 8X1 . Ale jak zwróciłeś uwagę tak naprawdę światła FULL LED w O3FL nie emitują aż tak dużo światła więc spryskiwacze nie są potrzebne . Zobacz na wschodzie ludziska dokładają lampy LED bez spryskiwaczy . To samo jest z autami nowszymi np Kamiq , Scala , O4 w wersjach ambiente posiadają światła LED Basic  a nie posiadają spryskiwaczy a poziom natężenia światła jest podobny do O3FL Full Led  .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamiX Obawiam się że twój BCM 84CM  też będzie do wymiany , posiada kod PR dla lamp 8ID - Podwójne reflektory halogenowe , a do Full Led potrzebny jest BCM z kodami PR : 8IP - Reflektory z lampą wyładowczą ze zmiennym rozdziałem światła / diodowe reflektory główne , i PR : 8Q5 - automatyczna / dynamiczna regulacja ustawienia świateł (AFS-1) ze światłami skrętnymi .

Może się mylę , ale ETKA nie podaje więcej informacji dla twojego BCM na temat reflektorów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team