Skocz do zawartości

Turbina delikatnie gwiżdże


Kot

Rekomendowane odpowiedzi

Octavia 1.9 bxe tdi 2009r, 105 km, 77 kw, jak kto woli ? zrobione 270k, turbina delikatnie gwiżdże ( kiedyś jechałem z żoną i myślała, że karetka gdzieś niedaleko jest... z mechanikiem jechałem i też mi mówił, że chyba gdzieś w pobliżu karetka ? ) no i w okolicach 120 km/h zacina się zmienna geometria ( trzeba zgasić auto i odpalić ponownie i wszystko wraca do normy... ). Ktoś miewał już tak? Podejrzewam, że tak. Jeśli na wirniku będzie luz to chciałem wymienić turbinę... Poza tym komputer ( soft delphi ) pokazuje, że na "luzie" - wolnych obrotach turbina daje mniejsze doładowanie niż jest wymagane, zazwyczaj daje takie doładowanie jak ciśnienie atmosferyczne ( że niby czujnik ciśnienia? eee chyba wina turbiny ) i nie osiąga wymaganego doładowania, jak np daje mu 3k obrotów i puszczam gaz to ocięcie jest stopniowe turbiny a nie natychmiastowe. Teraz powstaje pytanie gdyby niestety albo i stety powstał ten problem czyli wymiana turbiny na regenerowaną czy możecie kogoś polecić kto sprzedaje turbiny i można od niego taką kupić nie obawiając się, że po wymianie sama z siebie nie umrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MISIEK napisał:

Dowiedziałem się dokładnie.Mogą mieć turbiny i ze zmienną geometrią - nowsze modele.Ale zacznij od gruszki koszt nowej to ok 150zł + robocizna.

Myślę nad gruszką, na alledrogo cena nowej to około 100 zł ale wątpię żeby turbo wytrzymało 270k km :) Poza tym jest już drobny wyciek przy intercoolerze na dole z prawej strony na osłonie jest plama a to nie wróży już dobrze. Poza tym coś mi się wydaje, że te turbiny to średnio do 200k km wytrzymują. Najpierw sprawdzę chyba jednak czy jest luz na wirniku, jak nie ma to wymienię gruszkę a jak to nie pomoże to albo turbinę albo środek turbiny... Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się na OCP i odszukaj wątek o turbo albo napisz nowy to polecą Ci gdzie można zregenerować turbo w dobrej firmie i za normalne pieniądze (koszt ok 700-900 zł nowe bebech wyważenie itd ) dwie opcje załatwienia.Albo odsyłasz swoją i robią albo na wymianę przysyłają zregenerowaną za pobraniem + kaucja jak odeślesz starą zwrot kaucji.Oczywiście uszczelki w komplecie.Jest taka firma w okolicach Mińska Mazowieckiego.Ale popytaj może są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team