Skocz do zawartości

Szarpanie silnika


Matiskoda2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam probiem z moja octavia 2 2.0 diesel 170 km , przy stałej predkosci wyczuwalne jest szarpanie silnika , dawienie .. myslałem ze spowodowane jest to zanieczyszczonym filtrem dpf jednak po wyczyszczeniu filtra nadal wlacza sie częste wypalanie po 300..400 km i usterka nie ustapiła . co to moze być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, 

u mnie problem zaczął się kilka dni temu, skoda octavia III 2.0 TDI 150 KM DSG, podczas jazdy samochód szarpał obroty skakały, samochód zgasł. Komunikat odpal ręcznie, jazda i znowu to samo. 

Wymieniony filtr paliwa bo już był itak czas. Znowu to samo. Elektryk podłączył komputer, sprawdził wiązki i niby wszystko ok. Szukanie dalej i padło na akumulator - słabe ładowanie na poziomie 13,2. Kasowanie błędów i jazda - do czasu rozgrzania się silnika było ok, potem po ok 30 km Tryb Awaryjny więc powrót do warsztatu z prędkością max 80km. Komunikat Naładuj akumulator. Wymontowano alternator, wymiana regulatora napięcia w alternatorze i wsadzenie drugiego akumulatora z dobrym napięciem. Ponownie jazda próbna i to samo po ok 30 km tryb awaryjny i powrót na warsztat. Więc dalej wymiana alternatora z innego sprawnego auta - nadal to samo... 

Jakieś podpowiedzi? Kółko jednokierunkowe? Skrzynia DSG? 

Błędy z pierwszego odczytu na warsztacie w załączeniu: 

Oct1.jpeg

Oct2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Taką samom sytuację miałem w Octavii 2 tyle że w benzynie . Po kilku tygodniowych poszukiwań dotarliśmy do modułu komfortu .

Nie widzieliśmy związku .

Ale podmianę zrobiliśmy i już tydzień jeżdżę normalnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek sprawdz wskazania czujnika predkosci obrotowej najlepiej przejażdżka z kompem na kolanach i obserwowanie wskazań, do tego porównanie wartosci wskazań z czujnika cisnienia paliwa zadane i aktualne, to ze ładowanie jest na poziomie 13,2V moze byc spowodowane małym zapotrzebowaniem na energię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team