Skocz do zawartości

Sygnalizacja wypalania DPF


arowasik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Na wstępie nie wiem czy w dobrym dziale jeżeli nie to proszę o przeniesienie i przepraszam za zamieszanie.

Zacznę od tego, że nurtuje mnie brak wskaźnika / informacji /, że DPF jest w trakcie wypalania. Oczywiście wiem, że:

* na postoju obroty w trakcie wypalania na biegu jałowym są podniesione (1000 obr./min.)
* większe spalanie
* wentylatory.

Znalazłem też sposoby (i z tym sobie poradzę), że można zaprzęgnąć do tego Arduino lub ESP32 (wygodniej bo mniejsze i wbudowany ma BT)  ale dla mnie to ma wady podstawowe:

* rozmiar chyba, że pomijam dodatkowy wyświetlacz a sygnalizacja wypalania byłaby realizowana za pomocą buzzera lub led;
* tworzenie dziwnych "mostów" adapter BT pod OBDII -------- Arduino/ESP32 (dodatkowe zasilanie).

Czy nikt nie rozpracował tego "zdarzenia" (wypalanie) aby zaimplementować to pod jakąś mało użyteczną oryginalną kontrolkę w liczniku lub informacja na wyświetlaczu radia ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podłączam się pod temat. Czy ktoś wie czy są uruchamiane dodarkowe elementy podczas wypalania filtra dpf takie jak grzanie lusterek czy szyby? To by mogło posłużyć do użycia jako sygnal że dpf się wypala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A wrzucił by ktoś screena z tej vag dpf apk tak dla porównania. Potrafi ktos ocenić stan po dpf po tych danych z vag dpf? Jutro postaram się przypilnować i wrzucę swojego zaraz po wypaleniu. 
Na pasku jest napisane w ilu % jest zapełniony dpf, tu u kolegi w 23%, powyżej 90% zawsze jadę go wypalić (po co pod domem ma się załączyć)

Wysłane z mojego MI 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Siemka. Odgrzeje troche kotleta. Dziś wymusiłem wypalenie dpf przez vcds. Ku mojemu zaskoczeniu na wyświetlaczu wyświetlił się komunikat o filtrze czastek stałych. Pytanie: próbował ktoś grzebać w ustawieniach vcds żeby komunikat pojawiał się za każdym razem?

U mnie dpf wypala sie raz na 400/500km i poznaje to tylko po zwiększonym spalaniu, podwyższonych obrotach biegu jałowego i ewentualnym pracującym wentylatorze chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team