Skocz do zawartości

Świece zapłonowe do 1.4TSI-150KM


Grizli

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Szukam na necie ale strasznie mało na ten temat jest i  w dodatku, pojawia się kilka modeli. Kto ma wiedzę, JAKIE dokładnie są świece w tym silniku? Zbiliża mi się wymiana i trzeba pomyśleć o zakupie. Na allegro są rózne, NGK, Bosch , ori VW group. Ori kosztują ok 360 za komplet(o ile to są ori), bosche od około 30 zł ale są niby do tego silnika ale kilka wersji -to nie zadziała. Najlepsze , że na jednej aukcji za 95/szt ngk  a na innych aukcjach około 44/szt. 

Co tu teraz wybrać, moze macie doświadczenia własne? Do tej pory jeździłem gwarancyjnie do ASO ale przyszła pora na płatne wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem teraz dla odmiany po problemach z wypadaniem zapłonu świece irydowe od NGK plus nowe cewki od Beru. Zrobione już na tym zestawie 10 tys i zero problemu. 

https://swiece-zaplonowe.pl/swiece-iskrowe/17737-ngk-laser-iridium-ikr9j8-93311.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, -skaler- napisał:

Ja założyłem teraz dla odmiany po problemach z wypadaniem zapłonu świece irydowe od NGK plus nowe cewki od Beru. Zrobione już na tym zestawie 10 tys i zero problemu. 

https://swiece-zaplonowe.pl/swiece-iskrowe/17737-ngk-laser-iridium-ikr9j8-93311.html

Wypadanie zapłonów miałeś w związku ze zużytymi świecami / cewkami czy tak ogólnie, "pospolicie" wypadały? Teraz masz po prostu 0 wypadających zapłonów czy znacznie mniej, niż na poprzednich świecach / cewkach? Czy wskazane przez Ciebie świece będą pasowały do silnika CZDA?

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@msemafor pierwsze byl problem z wtryskiem który przelewał i unieruchomił auto. i wypadal zapłon na tym jednym cylindrze. 

Po wymianie wtrysku i okresie 2 tygodni zaczął wypadać zaplon na kolejnych 2 cylindrach i szarpanie w czasie jazdy. Najgorzej przy wyprzedzaniu bylo jak auto dostawało doslownie czkawki😅😅

Dla świętego spokoju wymieniłem właśnie świece ( wcześniej Bosch z nalotem niecałe 30tysi) i nowe cewki. Problem zniknął mam nadzieje na długo 🙃

Świece z tego co widzę ida identyczne do CHPA i CZDA więc podejdą bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Co do świec to według ETKI pasują te dwa modele 04E905612C / 04E905602 do 1.4 TSI 150 KM CZDA

Szukając zamienników trafiłem na świece NGK platynowe PKER7A8EGS 95463 (53zł za sztukę) podają jako zmiennik do świec 04E905602. Takie też zakupiłem i będę testował w swoim aucie.

Powinny pasować jeszcze BOSCH 0241145523 i CHAMPION OE244.

Nigdy nie używałem świec tej firmy CHAMPION. Ktoś ma jakieś opinie lub doświadczenia? Cena jest bardzo atrakcyjna 31 zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team