Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z 5-letnią Octavią a raczej z jej oświetleniem zewnętrznym. Od kilku dni zaświeca się kontrolka uszkodzenia żarówek. Zaświeca się i po czasie gasła, aż do wczorajszego dnia. Wczoraj zapaliła się i świeci cały czas. Stwierdziłem, że nie mam prawej przedniej lampy mijania, świateł drogowych (obu), świateł do jazdy dziennej, części pozycji z tyłu w jednej i drugiej lampie oraz kierunkowskazu w lewej tylnej lampie. dodatkowo nie działa centralny zamek (drzwi można zamknąć tylko z klucza). Czy ktoś z szanownych kolegów i koleżanek spotkał się z podobnym problemem i czy można go rozwiązać domowym sposobem? Bezpieczniki sprawdziłem, żarówki również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie świateł, też mi się świeciała kontrolka żarówek, też świeciła i gasła... Dość irytujące, szczególnie że wymieniałem obie lampy przednie ponieważ kupiłem troszkę rozbitą OCT2, kilka razy kasował mi kolega za pomocą delphi ten błąd, sam kasowałem pod domem vcdsem ale tutaj to był jakiś problem z napięciem... W końcu problem sam się rozwiązał i błąd przestał się wyświetlać. Podpinałeś auto pod komputer może żeby zdiagnozować błędy?

Edytowane przez Kot (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często taki objaw powoduje lampka oświetlenia tablicy rejestracyjnej ,Przeważnie prawa,ale to nie reguła.Może świecić i generować błąd.Miałem tak u siebie.Jak rozkręciłem to sama rdza .W ASO koszt ok 30 zł.Na allegro trochę taniej ale dochodzi przesyłka i wychodzi na to samo.Śrubki mocujące lampkę to torx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do centralnego zamka ,to zrestartuj go.Czyli jak włożysz kluczyk to przekręć w lewo i przytrzymaj.Jak masz elektryczne szyby to powinny się otworzyć.Po chwili to samo tylko w prawo.Może pomoże.U mnie pomogło jak głupiało mi domykanie szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem!!!

Mam uszkodzone mocowanie bezpiecznika w skrzynce w komorze silnika. I to był właśnie powód, który powodował takie zachowanie instalacji oświetleniowej.

Dziękuję wszystkim za pomoc w tej walce z bezduszną materią!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team