Skocz do zawartości

Problem z nawigacją. Utrata aktualnej pozycji auta.


jarski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z nawigacją (chyba). W pewnym momencie nawigacja zaczęła wskazywać inną pozycję auta niż faktycznie była. Z czasem różnica w aktualnej pozycji i wskazywanej powiększała się a obecnie jest już całkowicie inna. Na początku tego zjawiska kilka razy wróciła prawidłowa pozycja. Raz również zdarzyło się, że ekran systemu multimedialnego Swing zgasł całkiem, a był ustawiony wtedy na radio (radio grało cały czas). Jak wyłączyłem radio pokrętłem to już go nie włączyłem. Po dwóch minutach cały system włączył się i zachowywał się potem normalnie, poza pozycją GPS-a oczywiście.

Proszę o sugestie co to może być i co ewentualnie można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i przepraszam. To moja pomyłka. Swing wyczytałem z zestawienia sprzętu na karcie z salony. Po wyglądzie w necie widzę, że to Columbus (zdjęcie poniżej z numerem wersji). Znalazłem również sugestie, że to może być problem z wysuniętym kablem od anteny GPS. Jakim narzędziem można wysunąć to radio?

IMG_20200820_205746.thumb.jpg.9ffa827ab9ee8817dea2cad1a4949bb5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmaki do radia są na allegro. Możesz też sobie wyciąć np. z twardego plastiku. 
Ja wyjąłem przy użyciu brzeszczotu do wyrzynarki (wsunąłem w szczelinę oczywiście nie ząbkowaną stroną a tą którą się mocuje do wyrzynarki) i też zadziałało.... Aczkolwiek obecnie już się zaopatrzyłem w wyjmaki.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem podobnie w passat B7. Tyle że u mnie pozycja w navi zawieszała się w jednym miejscu. Problemem okazał się czujnik ABS w tylnym lewym kole. Po wymianie wszystko wróciło do normy. (Dzięki Pab).

Edytowane przez borus84
korekta (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, borus84 napisał:

Miałem podobnie w passat B7. Tyle że u mnie pozycja w navi zawieszała się w jednym miejscu. Problemem okazał się czujnik ABS w tylnym lewym kole. Po wymianie wszystko wróciło do normy. (Dzięki Pab).

Witam. Ta informacja mnie kompletnie zaskoczyła. Co ma wspólnego czujnik ABS z nawigacją? Jak to zdiagnozować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat wyskoczył błąd ABS. Ale przy okazji navi nie działało. Napisałem do kolegi pab567 który montował mi radyjko. Zadał mi jedno pytanie czy nie mam jakiegoś problemu z ABS? Podobno radyjko czyta pozycję poprzez czujnik w piaście a gps tylko wspomaga. Napisz do pab567 (encyklopedia w tym temacie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji. W weekend pobawiłam się wyjmakami i zdemontowałem oba elementy systemu multimedialnego. Posprawdzałem kabelki, które wyglądały ok. Rozebrałem również trochę podsufitkę z tyłu aby dostać się do dołu anteny płetfowej i nic podejrzanego nie widziałem.

IMG_20200824_195809.thumb.jpg.5f8a900361ede0794851e9751077d2aa.jpgIMG_20200824_194611.thumb.jpg.da71503692bee7ee2dc97b743d6d8f84.jpg

Antenę od GPS-a (niebieskie gniazdo) wypiąłem i podpiąłem ponownie.

Pytanie. Przez przytrzymanie klawisza MENU mogę dostać się do menu serwisowego. W wielu relacjach czytałem, że dłuższe przytrzymanie tego klawisza pozwala wejść w drugie menu serwisowe rozszerzone, gdzie np. może zresetować nawigację. U mnie to nie działa. Trzymając nawet bardzo długo mam tylko jedno dostępne menu. 

IMG_20200824_200024.thumb.jpg.a169fcb8865a199d285131f0b6118cbf.jpg

Jak można dostać się do tego rozszerzonego menu? Albo jak zresetować nawigację?

2 minuty temu, borus84 napisał:

U mnie akurat wyskoczył błąd ABS. Ale przy okazji navi nie działało. Napisałem do kolegi pab567 który montował mi radyjko. Zadał mi jedno pytanie czy nie mam jakiegoś problemu z ABS? Podobno radyjko czyta pozycję poprzez czujnik w piaście a gps tylko wspomaga. Napisz do pab567 (encyklopedia w tym temacie).

U mnie nie ma żadnych innych informacji o awariach. W ogóle nie ma awarii na wyświetlaczach, a nawigacja zatrzymała się koło Wielunia. Co ciekawe wskaźnik pozycji kręci się (zmienia swój zwrot) tak jak auto skręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat chyba można zakończyć. Kupiłem nową antenę na Allegro za 30 zł, którą zamontowałem na magnesie z tyłu wyświetlacza i podpiąłem zamiast oryginalnej. Nawigacja działa. Pozostaje tylko jedno pytanie jak wieść do rozszerzonego menu serwisowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team