Skocz do zawartości

szum/buczenie przy skręcaniu w lewo


dominikszczygiel22@onet.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem tu nowy, zwracam się z zapytaniem-podczas skrętu w lewo (nawet minimalny ruch) słychać buczenie/szum dobiegający z przedniej lewej strony. Wczoraj odebrałem samochód od mechanika i łożysko w kołach są ok.

czy to możne poduszka skrzyni biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy coś wiadomo Panowie, czy to na 100% ta poduszka??

Mam tak samo w octavia 3, słychać zgrzyt przy skręcie w lewo, np. ( jazda po rondzie ), co to może być?

Najpierw myślałem że to klocek ociera o tarczę, ale to nie to.

dziękuje za podpowiedzi i pozdrawiam

Edytowane przez lukasz octavia (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie poduszki górnej jest znacznie lepiej ale coś jeszcze delikatnie szumi. 

Wymienię jeszcze dolną kość od skrzyni i mam nadzieję że już wtedy będzie wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dominikszczygiel22@onet.pl napisał:

Po wymianie poduszki górnej jest znacznie lepiej ale coś jeszcze delikatnie szumi. 

Wymienię jeszcze dolną kość od skrzyni i mam nadzieję że już wtedy będzie wszystko ok

Jeśli chodzi o poduszkę 5Q0199555BJ to zanim ją wymienisz, czasami pomaga jej poluzowanie i delikatne przesunięcie, żeby szum ustał.

U mnie to nie pomogło i wymieniłem po gwarancji w ASO, zapłaciłem za robociznę i 30% za części w ramach tabeli dobrej woli.

Edytowane przez vbe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dobrze, że przynajmniej jest znaleziona przyczyna. Mi w serwisie powiedzieli że nie wiedzą co to jest, abym jeszcze pojeździł i obserwował czy będzie się dźwięk przy skręcie nasilał.

Ogólnie szkoda gadać, jeździłem 12 letnim seatem i nic tam nie szumiało i skrzypiało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie to, ja dziś będę próbował ustawienie serwisowe tych poduszek, jak nie pomoże czeka mnie również wymiana.

Jaki masz przebieg w aucie? Ja 135tys i poduszki byłyby do wymiany, strasznie dziwne?...

Ciekaw jestem czy gwarancja das weltauto to obejmuje? Korzystał ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Octavie 2 z 2008roku przebieg 150tys.

No bardzo dziwne ale cieszy mnie to że to była ta poduszka a nie skrzynia biegów jak diagnozowalo kilku mechanikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bardziej to był szum, tylko przy skręcie kierownica w lewą stronę, nawet delikatny ruch powodował szum/buczenie.

A dźwięk nasilal się przy zwiększaniu prędkości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już O1, F1RS, O2FL i teraz dwie O3. I trzeba przyznać że im nowsze tym gorsze jednak mimo wszystko i tak je lubie. Znajdź mi auto które teraz będzie solidne i nie będzie się na nie narzekać. Tak się nie da bo robią je księgowi, tu liczą się koszta a nie jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje z tą jakością.

A pro po buczenia przy skręcie w lewo, mechanik przestawił poduszki górne jakieś 5mm w prawo jest dużo lepiej, jeszcze słychać przy mocniejszym skręcie, wcześniej wystarczyło ruszyć kierownicą minimalnie w lewo. Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam.

u mnie jest buczenie przy skręcie w prawo i w lewo na 1 biegu natomiast na 2 wraz ze wzrostem prędkości od ok ok 15 km/h już jest cisza

czy to też wina poduszki skrzyni? wykluczone sa hamulce , sworznie, końcówki drążka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

u mnie mechanik nie przypuszczał że ustawienie tych poduszek pomoże, zdziwił się, choć jak pisałem wyżej jeszcze słychać np. gdy okrążam rondo, czyli przy mocniejszym skręceniu kierownicą.

Dodam, iż nie regulował wogóle dolnej poduszki, może wtedy ustało by zupełnie. Bedę jechał do niego na wymianę oleju, to wtedy poproszę aby przesunął również dolną poduszkę.

Możesz  wyjąć bezpiecznik od wspomagania i przejedź się wtedy wykluczysz też wspomaganie, u mnie tak zrobił, bezpiecznik wykręcany metalowy- skrzynka przy akumulatorze, który z kolei nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze wrócę do tematu buczenia a raczej wydaje mi się że tarcia podczas skrętu w lewo.

Tarcie jest głośniejsze gdy bieg jest włączony, czyli obciążony napęd, wczoraj gdzieś wyczytałem, że może to być wina przegubu wewnętrznego, poniżej wklejam znaleziony tekst. Może ktoś już to przerabiał?

.... Przy skręcie w jedną tylko stronę (w lewo) silnik wyraźnie głośniej buczy/pracuje jakby opierał się o karoserię (elementy konstrukcyjne w komorze silnika). Dźwięk słyszalny tylko na fotelu kierowcy o częstotliwości proporcjonalnej do obrotów silnika, zarówno na dowolnym biegu jak i trochę ciszej na luzie (testowane jazdą po rondzie). Im większa prędkość tym głośniej. Wykluczono łożyska i przeguby przy kołach.

Komentarze

 
user-avatar.png
Użytkownik
2 lata temu
Rozwiązanie problemu
12
Po rozebraniu układu napędowego okazało się, że brak było kompensacji wzdłużnej ośki napędowej w przegubie wewnętrznym przy skrzyni biegów (chyba lewy od strony kierowcy). Kulki łożyskowe wyżłobiły dołki w wieńcu i nie pozwalały wchodzić lub wychodzić ośce napędowej (ruchy góra-dół, bok-bok były możliwe) co przy skręcie kołami i sile odśrodkowej na zakręcie naciągało cały silnik względem lewego koła i dźwięk silnika przenosił się na karoserię. Słyszalny z fotela kierowcy dlatego, że przeguby wewnętrzne znajdują się przy skrzyni biegów są od strony kierowcy. Wymiana jednego "zacinającego się" przegubu załatwiła sprawę - oczywiście auto po gwarancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Adrian napisał:

To musiał by być strasznie duży zbieg okoliczności że w dużej liczbie O3 jest taki problem i pomaga ustawienie poduchy.

Mam to samo, w serwisie powiedzieli, że to chleb powszedni. Swego czasu w O2 podczas zmiany biegów rozwalił mi się 3 bieg i jak się okazało również wyszła jakaś trefna partia gdzie problem występował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team