Skocz do zawartości

szum/buczenie przy skręcaniu w lewo


dominikszczygiel22@onet.pl

Rekomendowane odpowiedzi

qavtan , daj znać co Tobie powiedzą w asso. Ja mam gwarancję das welt auto i też raczej im nie odpuszczę, auto za prawie 50 klocków i ma zgrzytać przy skręcie!!??

Najgorsze, jak się rozp.. mechanizm różnicowy za jakiś czas albo skrzynia, a gwarancja minie...

Ludziska nie odpuszczajcie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że ja mam już auto bez  gwarancji, dla swojego spokoju podjadę sprawdzić.

a tak teraz jeszcze mi przyszło do głowy czy może ten hałas może być przyczyną niskiego stanu oleju w skrzyni? domyślam się że jakby było mało to by na każdym biegu i nawet przy jedzie na wprost "huczała"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 15.08.2020 at 11:58, dominikszczygiel22@onet.pl napisał:

witam

jestem tu nowy, zwracam się z zapytaniem-podczas skrętu w lewo (nawet minimalny ruch) słychać buczenie/szum dobiegający z przedniej lewej strony. Wczoraj odebrałem samochód od mechanika i łożysko w kołach są ok.

czy to możne poduszka skrzyni biegów?

Witam. 

Mam podobny problem tylko że z prawej strony, tzn jak skrece w prawo to zaczyna buczec i to już od 20-25km/h przy małym/delikatnym skręcie w prawo. Wymieniłem ostatnio 2 piasty z przodu, czy to też mogą być poduszki skrzyni....? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adrian napisał:

Takiego objawu nikt nie miał. Ale zawsze ustawienie poduszek będzie tańsze niż wymiana kolejnych części a będziesz miał pewność że to nie to.

Ustawienie poduszek, tzn co trzeba zrobić....? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ustawieni poduszek da rade każdy mechanior z głowa zrobić czy tylko serwis?

jeszcze dzisiaj zaczęło mi coś stukać z tyłu po stronie kierowcy w zawieszeniu, i jak zacząłem bujać za relingi na boki to stuka..ciekawe co poleciało tym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

witam,

wracając do tematu szum/buczenie podczas skręcania dzisiaj zmieniłem koła na zimowe tj: założyłem koła195/65R15 i co ciekawe nie ma tego teraz hałasu.

komplet na których to się działo to letnie alusy 205/55R16. mój wniosek to być może opona ociera się o osłonę nadkola lub nadkole. o tyle to dziwne że przy skręconych kołach jak miałem jeszcze letnie założone to przy skręconych kołach jak włożyłem rękę między koło a nadkole to miałem miejsce. może ktoś ma jakieś przemyślenia w tym temacie...jak to ugryźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie,

Panowie, znalazłem w necie opis, usterka była to opisana na autocentrum.pl dotyczyła silnika 1,6, 105KM, octavia 3, poniżej cytuję;

" Przy skręcie w jedną tylko stronę ( w lewo ) silnik wyraźnie głośniej buczy/pracuje jakby opierał się o karoserię ( elementy konstrukcyjne w komorze silnika ). Dźwięk słyszalny tylko na fotelu kierowcy o częstotliwości proporcjonalnej do obrotów silnika, zarówno na dowolnym biegu jak i trochę ciszej na luzie. Im większa prędkość tym głośniej. Wykluczono łożyska i przeguby przy kołach"

" Po rozebraniu układu napędowego okazało się, że brak było kompensacji wzdłużnej ośki napędowej w przegubie wewnętrznym przy skrzyni biegów ( chyba lewy od strony kierowcy). Kulki łożyskowe wyżłobiły dołki w wieńcu i nie pozwalały wchodzić lub wychodzić ośce napędowej  ( ruchy góra-dół, bok-bok były możliwe ) co przy skręcie kołami i sile odśrodkowej na zakręcie naciągało cały silnik względem lewego koła i dźwięk silnika przenosił się na karoserię. Wymiana jednego : zacinającego się " przegubu załatwiła sprawę"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 11.04.2021 at 12:11, szelo107 napisał:

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem forum , podłączę się do tematu przy skręcie w lewo jest słyszalny dżwięk jakby coś ocierało . 

Skoda przejechane 98 tys  

poduszka skrzyni, jak u wszystkich. 

Wymiana lub próba przestawienia na śrubach powinna pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Dnia 14.11.2020 at 21:02, qavtan napisał:

witam,

wracając do tematu szum/buczenie podczas skręcania dzisiaj zmieniłem koła na zimowe tj: założyłem koła195/65R15 i co ciekawe nie ma tego teraz hałasu.

komplet na których to się działo to letnie alusy 205/55R16. mój wniosek to być może opona ociera się o osłonę nadkola lub nadkole. o tyle to dziwne że przy skręconych kołach jak miałem jeszcze letnie założone to przy skręconych kołach jak włożyłem rękę między koło a nadkole to miałem miejsce. może ktoś ma jakieś przemyślenia w tym temacie...jak to ugryźć?

U mnie podobna sytuacja, tyle, że w drugą stronę 🙂 Ostatni miesiąc na zimówkach 205/50/R17 szumy przy skręcie były takie, że myślałem, że zaraz coś odpadnie. Po zmianie kół na letnie 225/40/R18 hałasy zniknęły 😐 Oba komplety kół są fabryczne. 

Co do Twojej obserwacji dotyczącej obcierania o nadkole - zauważyłem u siebie przetarty plastik w jednym miejscu. Czy węższa opona (ale na kole o innym ET) może to powodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team