Skocz do zawartości

Bawiłem się MirrorLink na Android


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję bawić się systemem nazywanym MirrorLink czy też SmartLink na Android w samochodzie żony, Fabii 3. Funkcja tak bardzo pożądana nawet przez właścicieli Columbusów, że postanowiłem podzielić się moimi spostrzeżeniami. Żeby to uruchomić musiałem kupić smartfon kompatybilny z tym systemem. Na pokładzie Fabii multimedialne radio Bolero z Smartgate i Bluetooth. Za pomocą kabelka USB podłączyłem Samsung Galaxy S4 mini. Chodziło mi głównie o wzbogacenie auta z Bolero o nawigację.

Jedyną nawigację jaką można odpalić za pomocą SmartLink to Sigic. Nie tą najnowszą wersję (16.0.11 na dzień pisania posta) ale starszą, chyba przeznaczoną właśnie do łączenia się z samochodem. Pobrać i zainstalować trzeba tą wersję Sygic Car Navigation.

2016-03-21 09.58.14.png

Interfejs tej aplikacji nie jest tak ładny jak w najnowszej wersji ale musi wystarczyć. Przez pierwsze 7 dni możemy testować wersję Sygic Premium która obejmuje więcej informacji na ekranie, wersją darmowa jak widać w porównaniu też jest spoko. Wersja premium na Europę kosztuje $79 dożywotnio.

Łączenie jest trochę powolne ale po załadowaniu na Bolero pojawia się menu z dostępnymi aplikacjami a wśród nich Sygic. Nie miałem okazji testować tej navi, zrobię to, nakręcę film jak to działa kiedy dorwę auto żony w dziennych warunkach oświetleniowych.

Spodziewałem się czegoś lepszego, AutoMapy, Spotify czy Gmail na ekranie w autku. Na coś takiego jak Android Auto nawet nie liczyłem. Na dzień dzisiejszy, na doposażenie auta w SmartLink nie dał bym ani złotówki, lepszym rozwiązaniem jest odpalenie nawigacji na ekranie tego S4 mini i podwieszenie go pod szybą. SmartLink w Columbusie, nie wiem po co? Nawet w Passacie coś to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SmartLink łączy Android Auto i Apple Car - w zależności jaki podłączysz telefon. Od 25 maja 2015 MirrorLink zastąpiono SmartLinkiem, nie jest możliwy "upgrade" - tak przynajmniej wynika z oficjalnych stron Skody.

Kompatybilne z MirrorLinkiem http://www.mirrorlink.com/phones

SmartLink http://skoda-auto.cm/en/experience/product-features/smartlink

Tak samo aplikacje dla Andka https://www.android.com/auto/ i iOS http://www.apple.com/ios/carplay/ Z opisów wynika, że aplikacje kompatybilne działają "w ruchu" czyli google maps na andku powinno śmigać. Tak samo wspomniane przez Ciebie Spotify.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, LEMUR napisał:

Od 25 maja 2015 MirrorLink zastąpiono SmartLinkiem, nie jest możliwy "upgrade"

Generalnie ta Fabia jest z grudnia 2014 roku, kupiłem jako nową. Muszę zrobić aktualizację tego Bolero, w menu mam MirrorLink i jestem ciekaw czy coś się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co opisałeś z Fabii to MirrorLink a nie SmartLink. Samochody MY2015 mają MirrorLink a MY2016 SmartLink - Mirror został zamieniony i samochody wyprodukowane przed 25 maja 2015 nie ma możliwości upgrade z Mirror do Smart

Cytat

If my car was built prior to the 25 May 2015, am I able to upgrade my MirrorLink system to SmartLink?

Unfortunately it is not possible to upgrade the MirrorLink system on existing cars to incorporate SmartLink.

 

MirrorLink™/SmartLink FAQ’s - ŠKODA

 

I tutaj faktycznie by się zgadzało, że Sygic tylko współgra. W SmartLinku na Andku działa google maps a na iOS - maps w ruchu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na update portal error. Na liście aplikacji dla MirrorLink jest Spotify, ciekawe czemu nie działa.

To czy w Bolero jest SamrtLink czy MirrorLink zależy od radia czy samochodu? Można by wymienić na nowsze Bolero, po maju 2k15 ^_^

W Passacie B8 też to kiepsko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Chciałbym zadać nurtujące mnie pytanie od ponad pół roku.
Posiadam octavie 3 1.4tsi elegance z pakietem amazing.
W tej oto octavii mam radio bolero. Niestety nie mam ani mirrorlinka czy tez smartlinka.
Autko miało pierwszą rejestracje 30.01.2015.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam Auto z wyprzedaży rocznika 2015r. Mam kupione a raczej wgrane za opłatą opcje MirrorLink czy tam SmartLink i działa to rewelacyjnie z iphone 5s, odpalam sobie mapę wbudową w smartfona i jeźdzę - jeszcze nie zawiodła. Muzyka też ok, szkoda tylko że nie można filmów odpalić przez to.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, specjalnie nie brałem fabrycznej navi (columbusa) bo używam okazjonalnie. Wolałbym aby na iP odpalała się też Google Maps, ale iOS Maps na moje potrzeby jest ok.

Na ostatnim spocie w Katowicach @Namo nagrał kawałek. Muza się odpala z karty SD, radio. Ale chyba trzeba je uruchomić przed uruchomieniem SmartLinka, bo później jakąś zadyszkę łapie i nie zawsze chce mi odpalić.

masz od 1:52min

Edytowane przez LEMUR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Mam Auto z wyprzedaży rocznika 2015r. Mam kupione a raczej wgrane za opłatą opcje MirrorLink czy tam SmartLink i działa to rewelacyjnie z iphone 5s, odpalam sobie mapę wbudową w smartfona i jeźdzę - jeszcze nie zawiodła. Muzyka też ok, szkoda tylko że nie można filmów odpalić przez to.

Napisz jak (i za ile) masz dogranego Smart Linka. I gdzie to zrobili

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Google Maps przez SL.

Poczytałem i wiem, że potrzeba Android Auto, które jest niedostepne w sklepie Play w PL. Ściągnąłem osobno apkę w wersji 1.5 (2.0 od razu informuje, że usługi Play są niedostępne) i odpala ale ekran tylko z logiem, Jutro podepnę pod auto i zobaczymy.

Wytapane na szybko...
 

Edytowane przez Shaarky (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Google Maps przez SL.

Poczytałem i wiem, że potrzeba Android Auto, które jest niedostepne w sklepie Play w PL. Ściągnąłem osobno apkę w wersji 1.5 (2.0 od razu informuje, że usługi Play są niedostępne) i odpala ale ekran tylko z logiem, Jutro podepnę pod auto i zobaczymy.

Wytapane na szybko...

Masz tą wersję:

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-2-0-6427-release/android-auto-2-0-642704-release-android-apk-download/

?

Od wersji 2.0 AA chodzi nawet na telefonie bez podłączania do auta.

Jaki masz tel?

Zawsze możesz też spróbować zainstalować nowsze usługi google play z Apkmirror.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i nic. Wersja amr zainstalowana bez problemu. Raczej sądzę, że problemem są usługi Google.

Jak uruchamiam AA wyskakuje komunikat "Wygląda na to, że Usługi Google Play w tej chwili nie działa" i apka się wyłącza.

U Żony na huaweii p8 lite poszło bez problemu.

Mój telefon rootowałem tydzień temu i nie wiem czy nie przeinstaluje roma jeszcze raz - może pomoże. Czekam jeszcze na odpowiedź z XDA w wątku o tym romie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez na P8 Lite poszło bez problemu (z linka bezpośrednio). Niedawno na jakimś filmiku na YT potwierdzali ze AA nie "pójdzie" na zrotowanym telefonie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka




Faktycznie jak to teraz przeczytałem to sobie przypomniałem, jak masz roota to z AA nici :)

Ja bym przywrócił fabryczny rom, bo imo warto. Z AA nawigowanie nigdy nie było łatwiejsze, no i te informacje o korkach i wypadkach...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team