Skocz do zawartości

popiskiwanie/skrzypienie podczas przyśpieszania


qavtan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu zaobserwowałam u siebie takie popiskiwanie/skrzypienie jakby metalu o metal.

Pojawia się nie regularnie, na różnych biegach ale za to tylko w czasie jazdy i przyspieszania w okolicy ok 2000 obr/min. Po odpuszczeniu gazu odgłos znika.

Na wolnych obrotach po dodaniu gazu jest cisza.

Wykluczyłem turbo, pasek i sprzęgło bo innych objawów nie ma. Auto nie straciło na mocy i poza tym nic się z nim nie dzieje, VCDS nic nie pokazuje.

 

Zacząłem więc poszukiwania co jest nie tak. Po oględzinach namierzyłem wg mnie źródło problemu. Wygląda że to dźwigienka/klapka od chłodniczki EGR bowiem jak nią poruszałem to słychać właśnie takie ”skrzypienie metaliczne”. Poza tym widać tam okopcenie czy gdzieś coś jest nieszczelne.

 

Moje pytanie brzmi czy ta klapka/dźwigienka odpowiada za sterowanie przepływem chłodziwa czy spalin?

Żeby to wymieniać ( całą chłodniczka z tego co wiem) trzeba od góry ściągać turbo i kolektor czy jakoś da od dołu radę? Fakt nawet żeby tam rękę wsadzić do zdjęcia miałem problem bo półoś przeszkadza.

 

Mam zamiar jeszcze test zrobić mianowicie odłączyć wężyk od gruszki żeby się nie poruszała dźwignią i zobaczyć czy to przestało skrzypieć

No i najważniejsze czy chwilowo można tak z tym jeździć, żeby czegoś nie rozwalić jeszcze.

 

Jak ktoś ma podobne przemyślenia lub miał taki problem chętne wysłucham porad w tym temacie.

chłodniczka EGR.jpg

Edytowane przez qavtan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór EGR recyrkulacja gazów wylotowych jest odpowiedzialny za kierowanie części spalin z powrotem do silnika .EGR jest elektrozaworem  montowanym w układzie wydechowym. Cześć spalin uchodzących z silnika jest kierowane z powrotem do układu dolotowego. Chodzi o emisje spalin a w

Klapka w zaworze tez wspomaga gaszenie silnika w nie ktorych samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team