Skocz do zawartości

Olej do RSki w benzynie


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

@ucho235 Chyba jednak to jest LL "Przystosowany do przedłużonych przebiegów międzywymianowych." cytat ze strony http://www.oryginalneoleje.pl/produkt/236/1324-motul-8100-x-clean-c3-5w-30-1l.html. Mogę się mylić lub źle to zrozumiałem. 

Ten Motul specific widzę że jest tylko do VW. Czyli myślę że to będzie jedna z lepszych opcji. 

Edytowane przez Kamil RS230 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil RS230 możliwe że to jest LL, że można wymieniać rzadziej. Tak naprawdę istotne jest to żeby olej wymieniać co 15 tysięcy, albo krócej, bo skończy się jego "pojemność" na wyłapywanie syfu z silnika. Jak wlejesz LL i będziesz wymieniał co 10-15 tysięcy to myślę że nic nie będzie się działo. Jak wlejesz Motula. Penrita czy coś innego to najważniejsze żeby nie wierzyć że wytrzyma on 25-30 tysięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ucho235 to wiem.Nigdy nie zdecyduję się na wymianę co 30 tyś km. Zastanawia mnie to czy W30 Czy W40 lać. W40 lepszy jest przy wysokich obrotach i bardziej sportowej jeździe... Ja akurat wolno nie jeżdżę więc pewnie W40 to lepsza opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil RS230 ile ludzi tyle opinii... nasze silniki są przystosowane do "30". 40 to olej to aut sportowych, gdzie cały czas upalasz... i silnik pracuje tylko i wyłącznie na wysokich obrotach... Czy 40 to lepsza opcja od 30 ciężko mi powiedzieć...nie jestem specjalistą. Ja jak będę wymieniał olej to na chwilę obecną pozostanę przy 30. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcją przy krótkich przeglądach (co 15kkm) mam lać olej z normą 502 czyli w przypadku motula może być to specific 502 i 505.01 5w40: https://www.motul.com/pl/pl/products/specific-505-01-502-00-5w40

I właśnie taki olej kupiłem i chcę go wymienić przy ok. 12kkm.

Specific do long life to norma 504 i olej wtedy faktycznie jest 5w30: https://www.motul.com/pl/pl/products/specific-504-00-507-00-5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki gwarancja to leje w ASO to co dają co rok lub co 15000 km. Jeździ nie ubywa i gra muzyka.
Natomiast płynu coś tam ubywa, ale bardzo nie wiele. Może 200ml. Przy przeglądzie uzupełniają i chyba nie ma co się martwić.
Ja wpadnie program będę sam wymieniał pewnie na Motula 5W30 między 10-15 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Shaarky napisał:

Robię program przy 5500km. Jak sądzicie do jeździć do 10 000 i wymienić na motul 5w30?

Mysle, ze spokojnie. Ja tez dojezdze do 10k (7500 aktualnie) i potem co 12-15 bede zmieniac. Przy 10k sam zmienie, a potem w ASO. Tylko, ze aktualnie komputer pokazuje przy 18k, wiec pewnie trzeba bedzie sie przemeczyc z komunikatami o koniecznej zmianie oleju :D W ASO im powiem zeby ustawili na stale 15 - o ile bede wiedzieli jak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team