Skocz do zawartości

Olej do RSki w benzynie


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
20 minut temu, Maliniak napisał:

Ja jebię tylko on nie ma podanej normy VW 502/504 i się mogą przyczepić w kontekście gwarancji... niby tylko olej, a ile kombinacji :D

To jeden z najlepszych olejow na rynku ale do normalnej jazdy polecam to co wyzej napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ucho235 Dokładnie. Ja jeszcze myślę o 0W40 ale nie wiem czy przy stage 1 to będzie miało sens. Ale już u Ciebie przy większym turbo jak najbardziej. Szczególnie te W40 ma wpływ na lepsze smarowanie niż W30. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach stania w lecie nie bedziesz miał filmu olejowego na cylindrach. Tak czytałem i wydaje się to logiczne. Ja leje 5w40 i jakiego producenta byś się nie zapytał taki właśnie polecają. Był temat na Octavia RS com...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te oleje 30 to pewnie jakieś ekologiczne i dlatego nie za bardzo polecane. Ja muszę wymienić ten co mam, bo przy moich 400 koniach to jednak musi być dobry olej, a nie jakaś ekologia. Jakby nie patrzeć to mam bardzo nieekologiczne auto i jakby zieloni wiedzieli to pewnie z garażu bym nie wyjechał ;P;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roberto795 napisał:

To jeden z najlepszych olejow na rynku ale do normalnej jazdy polecam to co wyzej napisałem.

Ale rozumiem, że przedobrzyć nie można i po prostu ten, który podałeś, jest wystarczający do RSki po Stage1 i nie ma co przepłacać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maliniak napisał:

Ale rozumiem, że przedobrzyć nie można i po prostu ten, który podałeś, jest wystarczający do RSki po Stage1 i nie ma co przepłacać? :)

Przedobrzyc nie ale CFS to olej do sportu i raczej nie wytrzyma 10 tys km. Ja CFS-y wymieniam - co maks 5 -6tys km.

czym mocniej podłubane auto tym czesciej powinno sie zmieniac olej a nie iść w mocne zmiany lepkosci. Oczywiscie 5w40 to rowniez odpowiednia lepkosc do 2,0 tsi ale dalej bym nie szedł a druga sprawa jest taka ze poza kilkoma cywilnymi olejami 5w40 reszta (pomijajac serie sportowe) to ekologiczne kastraty.

p.s 

Dobry 0w40 ogarnia spokojnie upalanko po torze w 370KM Cuprze 2,0 tsi ?

Edytowane przez Roberto795 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team