Skocz do zawartości

Olej do RSki w benzynie


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ucho235 napisał:

Te oleje 30 to pewnie jakieś ekologiczne i dlatego nie za bardzo polecane. Ja muszę wymienić ten co mam, bo przy moich 400 koniach to jednak musi być dobry olej, a nie jakaś ekologia. Jakby nie patrzeć to mam bardzo nieekologiczne auto i jakby zieloni wiedzieli to pewnie z garażu bym nie wyjechał ;P;P

Patrząc na normy VW to ten 5w30 zawsze ma tą drugą normę (504/507) czyli do wydłużonych wymian - longlifów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maliniak napisał:

To ten, który poleciłeś, jest ok dla przebiegów 10-15 tys.? Bo trochę nie rozumiem dlaczego ma nie wytrzymać dłużej ten CFS. Przecież to zależy od stylu jazdy?

Bo olej Sportowy w dużym uproszczeniu nie traci właściwości liniowo- tylko trzyma przez pewnien okres po czym  szybko je traci.

3 godziny temu, ucho235 napisał:

To w moim RS-ie 400+ 0W-40 będzie najlepszy rozwiązaniem :). Wezmę ten od Penrite. 

Bież i daj znać jak sie sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 22Tomaszz napisał:

Patrząc na normy VW to ten 5w30 zawsze ma tą drugą normę (504/507) czyli do wydłużonych wymian - longlifów. 

Zgadza sie, z tego powodu tez dłużej utrzymuje swoje właściwości. 

Ja leje tylko 5W30 od początku i nie mam żadnych problemów.

Dnia 22 marca 2016 at 19:51, devil napisał:

ja w o2 leje castrol edge 10w60  u was może być 5 albo 0 choć nie wiem czy wgl jest 0w60

Miałem raz, nigdy wicej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 1bizkit napisał:

Zgadza sie, z tego powodu tez dłużej utrzymuje swoje właściwości. 

Ja leje tylko 5W30 od początku i nie mam żadnych problemów.

Miałem raz, nigdy wicej

A ile km w ciągu roku tym śmigasz? i jak często zmieniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamówiłem 0W-40. Rozmawiałeś z kolesiem od olei i od razu mi powiedział, że bezdyskusyjnie to najlepszy olej do silnika z takimi modyfikacjami. Ludzie jeżdżący podłubanymi R-kami leją właśnie ten olej i są bardzo zadowoleni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil RS230 oczywiście Penrite 0W-40, a zamawiałem tutaj http://bestoils.pl/. Na form golfa tutaj kupują i jest ok. Jakiś rabat jeszcze dostałem więc jest spoko. Najpierw próbowałem na oryginalne oleje, ale nie podobają mi się firmy, gdzie podany jest numer telefonu i od dwóch dni wyłączony telefon...

Edytowane przez ucho235 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ucho235 ja chciałem własnie na oryginalne oleje zamawiać. ale dobrze że mówisz o tej drugiej stronie. 

http://bestoils.pl/5w40/80-penrite-enviro-5w40-dexos-2-6l-50501-vw.html myślę o tym.

Edytowane przez Kamil RS230 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chytry plan. Wymieniam teraz na ten CFS przy ok 10k. Pojeżdżę kolejne 6-8k i akurat pokryje się to z wymianą w ASO według wskazania kompa. Wtedy zaleję coś co mi na pewno starczy na 10-12k (0w40 albo 5w40) i ustawię stały okres :)

PS: wiecie jak to jest z tym zmiennym okresem? Jest czujnik oleju, czy to bardziej kwestia danych komputera, który ocenia naszą jazdę i na tej podstawie skraca odpowiednio okres wymiany oleju - u mnie jak sprawdzałem jakiś czas temu to było przy ~18k (na starcie 30k oczywiście). Zastanawiam się czy jak wymienię olej to czy wróci automatycznie na 30k, czy to trzeba przestawiać ręcznie, bo jak ręcznie to mój chytry plan się powiedzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maliniak ręcznie się to przestawia wiec dobrze kombinujesz, tez tak robiłem.

@ucho235 ja z kolei mam motula 5W40 ale jestem nieco zaniepokojony...

...od 8 tys. km nie wziął oleju :D




 

Edytowane przez maro (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adam1 napisał:

i co ile km lejesz? 10 tys 15 tys? 

Rocznie robię około 8-10 tysięcy, więc tak naprawdę co rok wymieniam. Jakbym jeździł więcej to na pewno nie rzadziej niż co 10 tysięcy. Jakbym miał seryjnego RS-a to rok/lub 15 tysięcy km w zależności co nastąpi pierwsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team