Skocz do zawartości

Olej do RSki w benzynie


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, amdp napisał:

Pytanie do osób, które mają wykupiony Pakiet Przeglądów. Co jest robione przy pierwszej wymianie oleju? W jaki sposób wyliczana jest druga wizyta na wymianę?

Olej, filtr i korek spustowy :)

W 1.8 mi komp pokazał pierwszą wymianę przy ok. 21.000, a teraz w RS jakieś 18.000-19.000. Po wymianie robią inspekcję i resetują licznik. Albo ustawiasz stałe 15.000 albo tak jak teraz 30.000 i zmienia się w zależności od stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ja bym zalał coś lepszego. Motul/Millers/Penrite 0w40 albo 5w40, np. Motul 8100 5w40 ten co Anomal, Millers EE 5w40, a z 0w40 to ten XF Millersa albo Penrite, które ostatnio chłopaki brali (Ralf i Ucho). Ja jak wypalę CFSa to zaleję któregoś z wymienionych 0w40 i będę zmieniać co 10k/rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, stałem się posiadaczem (mam nadzieje szczęśliwym) Skody Octavia III z silnikiem 1.8 TSI z 2013 roku.

Nie bardzo wierzę w całą tą teorie LL (LongLife) dlatego umówiłem się w środę na wymianę oleju wraz z filtrem w ASO. Żeby nie przepłacać stwierdziłem, że olej przywiozę ze sobą.

Wchodzę dzisiaj do sklepu i proszę o Castrol Edge Professinal 5w30, a Pan się mnie pyta, czy nie szkoda silnika na taki syf?

Na co ja „He, słucham”?

I pomijając cały wywód z którego niewiele zrozumiałem o jakimś HYDROCRACKINGU i PAO, dostałem info, że Castrol, Mobil, Shell jest beee a Millers już jest super (bo bazą jest PAO, a nie olej mineralny). Zawsze bardzo sceptycznie podchodziłem do tego typu historii: „Taaa, jasne, już widzę, uznani producenci zmówili się i stwierdzili że będą sprzedawali klientom shit tak dla fanu”, ale ten Pan zarzucił mnie hasłami które zacząłem sobie zgłębiać. Powiem więcej, wyszedłem ze sklepu bez oleju mówiąc że sprawdzę to co mi powiedział, a jak mnie oszukał, to kupie mu na złość tego Castrola :-D

I cholera miał racje… jutro kupuje Millersa.

Czy możecie mi tylko powiedzieć, bo Skoda zaleca do mojego silnika olej 5w30 (rzadszy), czy mogę bezkarnie zmienić go na 0w40 (trochę gęstszy, ale lepiej sprawdzający się w temperaturach poniżej zera)? To znaczy to że mogę to ja wiem, ale czy silnik nie zastrajkuje :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Dombek100 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team