Skocz do zawartości

Olej do RSki w benzynie


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Dombek100 napisał:

Czy możecie mi tylko powiedzieć, bo Skoda zaleca do mojego silnika olej 5w30 (rzadszy), czy mogę bezkarnie zmienić go na 0w40 (trochę gęstszy, ale lepiej sprawdzający się w temperaturach poniżej zera)? To znaczy to że mogę to ja wiem, ale czy silnik nie zastrajkuje :)

Ja do siebie leję Penrite 0W40, ale to ze względu że mam delikatnie pomodzoną. Na Twoim miejscu wlałbym 5W40. 5W30 to oleje ekologiczne i trzeba tego unikać :). 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ucho235 a co za różnica czy seryjne czy nie? 0W i 5W to wskaźnik dla zimnego oleju. Przy rozgrzanym bierze się pod uwagę drugi wskaźnik. A jak wiadomo kura seryjna czy dłubana i tak depcze się ją jak olej ma min. 90 stopni C.

Więc dla rozgrzanego silnika 0W40 i 5W40 jest bez różnicy.

Poprawcie mnie jak się mylę.

Edytowane przez amdp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amdp już nie pamiętam, bo tłumaczyła mi to osoba która sprzedaje oleje i jak powiedziałem, że jest porobiony na 400+ to od razu powiedział, że mam brać 0W40, a nie 5W40. Do seryjnego powiedział, że 5W wystarczy. Na pewno jak wlejesz 0W to nic się nie będzie działo. Jakbym miał serię to ja bym wlał 5W-40, ale to tylko moje zdanie :)

Nie istotne co będzie wlane 0W, czy 5W, ważne żeby nie lać 5W-30 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z Panem Tomkiem z Czarnego paliwa i po uwzględnieniu mojego sposobu eksploatacji auta, wybór padł na Amsoil 0W40.

Przyznam sie szczerze, że nie zwracałem wcześniej uwagi na tego producenta. Zresztą jeszcze wczoraj myślałem ze oleje syntetyczne HC  to to samo co oleje syntetyczne na bazie PAO i nie ma miedzy nimi żadnej różnicy.

Edytowane przez Dombek100 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie mnozyc tematow.
Panowie, jako Olej do tdi 2.0 150km. Zbliza się wymiana na 15.000 i sie zastanawiam cp wlac bo cena castrola w serwisie to wiadomo, złodziejstwo. Lepiej za te cene cos lepszzegp tylko co?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jako osoba świezo oświecona w temacie olejow powiem tak: Mi zalezalo na zalaniu czegos dobrego wiec polecam rorzejzec sie za czyms na bazie PAO. Wiekszosc olejow ktore sa sprzedawane jako syntetyczne jest na bazie HC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 22Tomaszz napisał:

Motulu specific vw 502 5w40

najlepiej napisz do Motula (nie żartuje, to jedyna pewna droga)

Idąc trochę naookoło jak Sherloca Holmea można sprawdzić co jest napisane na butelce w niemczech (tylko w Niemczech i Japonii trzeba pisac czy olej jest Pao/estry czy HC).

Znalazłem coś takiego:

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5510597_-specific-505-01-502-00-5w-40-motul.html#gallery

Więc wydaje mi się, że jest na bazie PAO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dombek100 PAO + estry = najlepszy, samo PAO = b. dobry, HC = słabsze ???

@amdp wg strony z linka wyżej to ten Motul 5w40 jest od -35 stopni, co było by zgodne z rysunkiem, który trafiłem, że 0w jest od -40 stopni

http://motoroils.pl/dlaczego.html

sae.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 22Tomaszz napisał:

@Dombek100 PAO + estry = najlepszy, samo PAO = b. dobry, HC = słabsze ???

PAO + Estry nie zawsze jest lepsze od samego PAO.

Np. dla mnie zalecany jest olej bez Estrów (jeżdżę krótkie dystanse a Estry są mniej stabilne hydrolitycznie. Nie służą im krótkie odcinki).

ale generalnie tak PAO lub PAO+ESTRY jest lepsze od HC.

Z tego co zdążyłem sie dowiedzieć, to bazy olejowe dzielimy na 5 grup. Im wyższa grupa tym lepszy współczynnik lepkości (viskosity index) czyli olej jest rzadszy w niskich temperaturach oraz mniej rzadki w wysokich (trudniej zerwać film olejowy pod obciążeniem).

Poniżej fajny artykuł po ang.:

http://forums.noria.com/eve/forums/a/tpc/f/136604995/m/486601356

Jak wspomniałem wyżej, tylko w Niemczech i w Japoni olejem syntetycznym może być nazywany olej którego bazą jest grupa IV (Pao) lub wyżej. Oleje z grupy III sa nazywane SHC Technology, a HC to skrót od hydrocracking - proces rozbijania łańcuchów węglowodorowych na krótsze cząsteczki - czyli tak naprawdę produkcji oleju na bazie z grupy III (to można sobie sprawdzić wchodząc np. na stronę niemieckiego sprzedawcy olejów samochodowych i patrząc na konkretne oleje czy sa HC czy Synthetic).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team