Skocz do zawartości

Olej do RSki w benzynie


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, adam1 napisał:

to i to wlasciwie :D

Roznica pomiedzy HC a grupą IV ew. V jest fajnie opisana w tym artykule do ktorego zamiescilem odnosnik.

W cenie w przypadku oleju ktory ja wybralem roznicy praktycznie nie ma.

Tak jak koledzy napisali wczesniej, pierwsze oznaczenie mowi o temperaturze płyniecia zima (wiadomo im nizej tym lepiej).

W zaleznosci od oleju (bo kazdy ma troche inna) 0W a 5W to np. Temperatura płynięcia -51 vs -35 wiec na warunki polskie jak najbardziej wystarcza (tu wlasnie m.in. uwidacznia sie wyzszosc olei na bazie  PAO vs HC z grupy III, poniewaz PAO ma znacznie niższa temperature płynięcia oraz wyższy indeks lepkości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Hej. Co myślicie o oleju XADO Ow40?

Brat zalał Penrite Enviro 5w40. Ja muszę niedługo wymienić i myślę o Motul 300V 5W40Penrite 10 tenths 0W40  i tym XADO.

Edytowane przez Kamil RS230 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamil RS230 napisał:

Hej. Co myślicie o oleju XADO Ow40?

Brat zalał Penrite Enviro 5w40. Ja muszę niedługo wymienić i myślę o Motul 300V 5W40Penrite 10 tenths 0W40  i tym XADO.

Moim zdaniem Millers 0w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy ile km rocznie robisz, i czy raczej dlugie czy krótkie odcinki po miescie czy dlugie po trasie. Nie ma uniwersalnego oleju do wszystkiego.

Generalnie krotka jazda po miescie (gdzie ryzyko niedogrzania silnika i oleju jest wieksze) wymaga troche innego oleju niż na dlugie trasy. Proponuje szukac raczej pod tym katem.

Edytowane przez Dombek100 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dombek100 Maks robię 15000 w roku. Dużo jeżdżę po mieście a w trasie pedału gazu nie oszczędzam. Zaraz po wymianie wpadnie program od Witka. 

@Roberto795 O Millersie też myślałem. A o tych co myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rocznie robie mniej wiecej tyle co Ty, trasa raz w miesiacu jak gdzies smigam z rodzina, reszta b. krotkie dystanse w Wawie. Mam zalane Amsoil 0W40 classic do silnikow europejskich z "emmision protection" domyslam sie ze chodzi o ochrone katalizatora.

Generalnie olej to baza + dodatki, i to te dodatki sprawiaja ze dany olej lepiej radzi sobie z niedogrzaniem, albo lepiej chroni silnik przed korozja.

Inne dodatki powinien miec olej do silnikow uturbionych benzynowych a inne do np. Diesla.

Zeby nie robic reklamy reszte napisze na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dombek100 ok ok pisz;) wszystkie odpowiedzi się przydadzą. Szukam dobrego oleju bo wiem że na tych castrolach i innych wynalazkach nie można polegać. 

Jeździłem na Shell Helix 5w30 w 1.9 TDI wszystko było ok. Potem zaczęli w ASO lać castrol... Zaczęło się branie 1 do 1,5L na 15000 km. Zalałem Motul 8100 X-Clean branie oleju zniknęło. 

Edytowane przez Kamil RS230 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.08.2017 at 14:08, Kamil RS230 napisał:

Hej. Co myślicie o oleju XADO Ow40?

Brat zalał Penrite Enviro 5w40. Ja muszę niedługo wymienić i myślę o Motul 300V 5W40Penrite 10 tenths 0W40  i tym XADO.

z wyżej wymienionych polecam 0W40 Penrite'a, chyba najlepszy, a na pewno jeden z najlepszych olejów dostępnych na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team