Skocz do zawartości

Olej do RSki w benzynie


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Roberto795 napisał:

Balbym sie na tym oleju jeździc szybciej jak patrze na te lepkosci i wyobrazam sobie grubosc filmu olejowego.

Zobaczymy - na prezentacji, o której wspominałem (ludzie z Amso) mówili żeby się nie kierować jego gęstością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, amdp napisał:

@Bulbiszon tylko dlaczego Millers 0w20 a nie 0w40? Tylko ze względu na mniejsze spalanie pb?

Nie, to tylko pierwsza obserwacja - jestem po prostu ciekawy jak się sprawdzi - przekonali mnie tą prezentacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@amdp  w skrócie:

- zrobione 3kkm

- najwyższa osiągnięta temperatura oleju - 107 (jazda w okolicach 80 km/h ale non stop stromo pod górę) normalnie temperatura utrzymuje się w okolicach 97 - 101 stopni

- nie wiem czy to tylko moje wrażenie ale silnik zaczął się dużo chętniej wkręcać na obroty.

- z samego użytkowania - bardzo szybko się grzeje i utrzymuje temperaturę

- rekord na baku (prędkości autostradowe w UE - 120 - 130 km/h) - 700 km

Ogólnie wrażenie na plus - zobaczymy co będzie dalej.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ponieważ bedę musiał dolać nie co oleju do swojej Octavki a mam po wyścigach duże zaufanie do marki Motul to pojawia się pytanie czy tem olej będzie dobry lub inaczej czy może ktoś z forumowiczów już zalał tym olejem RS'a

Motul Specific 508.00-509.00 0W20 5L

Autko Octavia RS 230 2018.

Edytowane przez KRL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
10 godzin temu, Malwin41 napisał:

Siema,

Panowie przychodzi czas na zmianę oleju. Chciałem zalać Penrite 0w40 ale w Niemczech ciężko dostępny. Czy Millers XF 0w40 tez zrobi robotę? Skoda po stage 1.

Masz na miejscu dobrze dostępnego Ravenola SSL 0W40, w niczym nie ustępuje Penrite'owi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nexus6 napisał:

Masz na miejscu dobrze dostępnego Ravenola SSL 0W40, w niczym nie ustępuje Penrite'owi.

Masz racje z Ravenolem tez zalalem ni. tylko RAVENOL TURBO VST 5W-40 CLEANSYNTO. I sie sprawdza dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odgrzeję trochę kotleta ? 

RS245 2.0TSI z GPF ma zalecenie zalewania oleju z normą VW 508.00 (bez opcji zamiennika), a jedyne oleje z tą normą to 0W20 niestety...

Czy 0W20 się do czegoś nadaje? czy to się w ogóle nadaje pod stage 1 lub 2? (w ogóle czy tuner się zgodzi stroić na takim oleju?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, scary napisał:

Odgrzeję trochę kotleta ? 

RS245 2.0TSI z GPF ma zalecenie zalewania oleju z normą VW 508.00 (bez opcji zamiennika), a jedyne oleje z tą normą to 0W20 niestety...

Czy 0W20 się do czegoś nadaje? czy to się w ogóle nadaje pod stage 1 lub 2? (w ogóle czy tuner się zgodzi stroić na takim oleju?)

Wlewaj 0w40 i olej ta norme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roberto795 napisał:

Wlewaj 0w40 i olej ta norme

No właśnie samemu to da sie wlać, w aso juz nie wlejesz... mimo ze w ksiazce jest co innego to oni maja swoje zdanie pomimo grubej kłótni

Edytowane przez surf (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Roberto795 napisał:

Wlewaj 0w40 i olej ta norme

12 godzin temu, surf napisał:

No właśnie samemu to da sie wlać, w aso juz nie wlejesz... mimo ze w ksiazce jest co innego to oni maja swoje zdanie pomimo grubej kłótni

Właśnie byłem w ASO, gdzie gadaliśmy z centralą itp itd i powiedzieli że silnik ten z GPF ma przewidziane tylko i wyłącznie oleje z normą VW 508.00, więc nic innego niż 0W20 się nie uświadczy na rynku ?w ASO jeżeli będę chciał to mi zaleją 0W40 bez problemu, ale jeżeli coś padnie w silniku to ofen powiedział że centrala od razu się na to powoła i nie uzna gwarancji mimo że nie będzie to miało związku - czyli dosłownie będzie kopanie się z koniem i co najwyżej skończy się w sądzie...

Auto ma dopiero 2000km, myślę czy nie zalać teraz tego 0W20 (własny Millers) i pojeździć trochę żeby wyszło co ma wyjść przez kolejny rok - Stage 1 lub 2 i tak będę dopiero robił w przyszłym roku, więc wtedy zaleje go już 0W40 (tez pewnie Millers).

Takie rozwiązanie wydaje mi się chyba chwilowo najbardziej rozsądne, a samochodem i tak po torze latać nie będę ? co myślicie?
Oczywiście wymiana oleju co 10kkm ?
 

Edytowane przez scary (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci karze zmieniać olej w aso? Kup oryginalny filtr oleju, olej 0w40 i zmień u dowolnego mechanika. Do nich jedź dopiero na przegląd.

Np. mam O3 FL RS w klekocie - w piątek jadę do aso na 1 serwis na 30tys km, a olej już 2 razy zmieniałem ? Filtr oczywiście siedzi oryginalny "skodowski", więc taki jak był na montażu. Drugie auto - rapid 1.0tsi z 2018r podobna sytuacja. Olej 0w20 wymieniony po 10tys km i zalany 0w30, oryginalny fitr oleju. Zrobione 8tys km po zmianie i wszystko gra.

Szczerze nie wiem jak olej 0w20 zachowa się w temperaturach otoczenia 30+, ale skoro w30 jest jak woda, to w20... ?

Edytowane przez zyga_wr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że co ASO to inna teoria. Ja odbierając w lutym swoją RS'kę 245 zapytałem o olej jakim jest zalany (5w30) i jaki mam kupić w celu pierwszej wymiany po 2000km i taki też mi wskazano. Zapytałem o 0w20 (po przeczytaniu wątku na forum), ale Pan powiedział, że absolutnie nie i tylko 5w30....o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczki typu 5w30 , a normy to inna bajka. Sam ma dylemat z tym że ja nie mam RS. Ostatnio kumpel powiedział jaki byś olej nie miał, zmieniaj co 10 tys.  

Normy Long Life to 504/507 I to niby Eko wymiana co 30 tys. ( chyba ich pojebawszy)

Ja zmieniłem co 15 tys. Km i się zastanawiałem czy nie częściej. 

Jest też częstszy  interwał w moim przypadku 502 ( zobacz co Ty masz w swojej książce). W tym przypadku to już wymiana co 15 tys.km.

Różne marki np. Millera ma rozrzut  z plecami bo w moim silniku jest 5w30, 5w40 oraz 0w40....

Ja nie jestem znawcą i sam mnie temat mocno frustruje bo człowiek chce dobrze. We wtorek jadę do DGW w Ożarowie Maz. zobaczymy co Pan Grzegorz poleci. Wstępnie poleca Xado hmm zastanawiam się czy nie dać Luxury tylko znowu  co  5w40, 0w40... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2019 at 20:27, AdiRuti napisał:

Znaczki typu 5w30 , a normy to inna bajka. Sam ma dylemat z tym że ja nie mam RS. Ostatnio kumpel powiedział jaki byś olej nie miał, zmieniaj co 10 tys.  

Normy Long Life to 504/507 I to niby Eko wymiana co 30 tys. ( chyba ich pojebawszy)

Ja zmieniłem co 15 tys. Km i się zastanawiałem czy nie częściej. 

Jest też częstszy  interwał w moim przypadku 502 ( zobacz co Ty masz w swojej książce). W tym przypadku to już wymiana co 15 tys.km.

Różne marki np. Millera ma rozrzut  z plecami bo w moim silniku jest 5w30, 5w40 oraz 0w40....

Ja nie jestem znawcą i sam mnie temat mocno frustruje bo człowiek chce dobrze. We wtorek jadę do DGW w Ożarowie Maz. zobaczymy co Pan Grzegorz poleci. Wstępnie poleca Xado hmm zastanawiam się czy nie dać Luxury tylko znowu  co  5w40, 0w40... 

przy tym silniku co masz latałem parę lat na Motul X-max 0W40 i nie miałem nigdy problemów - bez dolewek przez cały okres używania tego oleju (auto miało 200KM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem umówiony na sobotę na pierwszą wymianę oleju (po 2200km) w ASO w Warszawie. Tak jak pisałem kilka postów wyżej, olej do RS245 z GPF to 5w30 (oficjalna mailowa odpowiedź ASO). Kto ma zatem rację...? Ja zabieram ze sobą Millersa XF LL 5w30. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team