Skocz do zawartości

Olej do RSki w benzynie


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód masz na gw., ASO traktuje Ciebie jako interwał 30 tys. Km.  czyli norma 504/507 czytaj dalej LongLife > EKO 

Nie wiem jak masz zapisane w ksiązce, ale tam wszystko jest... Następnie masz norme 502 czyli interwał co 15 tys. Km 

Ja kiedyś  też pytałem w ASO czy mam przywieść jakis inny olej itp. "Nie, Castrol to dobry olej... " , a po ok 12. tys. Km czuje że silnik  chodzi inaczej.  I tak jak Ty mowie kupie Millers XF 5w30 ok.200 zł  jak ma być lepiej to doplacę. Nie mowie że to zły olej tylko jak się okazuje wiekszość oleji w normie 504/507 - 5w30 są średnie. 5w40 już jakościowo bedzie lepszy a na temperatury które są  na + również bardziej ochroni. 

Wejdz na jakieś strony z olejami i zobacz sobie normy i oleje.  Kwetia tylko tego czy taki 0w40 bedzie lepszy i zdrowszy dla silnika wzgledem 5w40 ? A większość  oleji tyvh dobrych już kosztuje w okolicy, a nawet ponad 200 zł. Gdyż za modą i popytem idzie wyższa cena ?

Ps: mam nadzieje że nikt nie bedzie miał pretensji...

Na forum OCP masz dlugi wątek na temat oleju  u warto go przeczytać. Mniej skłonni są do opowiadania i jakiej kolwiek rozmowy, ale co poradzic...

Edytowane przez AdiRuti (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mateusz877w napisał:

Jestem umówiony na sobotę na pierwszą wymianę oleju (po 2200km) w ASO w Warszawie. Tak jak pisałem kilka postów wyżej, olej do RS245 z GPF to 5w30 (oficjalna mailowa odpowiedź ASO). Kto ma zatem rację...? Ja zabieram ze sobą Millersa XF LL 5w30. Amen.

w książce do auta i instrukcjach do tego modelu w ASO jest napisane że ma spełniać normę VW 508.00 (aktualnie jest tylko 0W20 z tą normą). W ASO sobie mogą wlać co chcą tak naprawdę i nie odnotować że wlali inny olej niż zalecali, bo kto ich sprawdzi? ? 
Osobiście z gostkiem z ASO oglądałem zalecenia producenta do tego modelu oraz dzwonił ze mną do centrali, gdzie jasno powiedzieli że nie ma opcji zamiennika na jakikolwiek inny olej w tym silniku - tylko i wyłączenie VW 508.00 niezależnie od tego czy wymiana co 15kkm czy 30kkm ?

jak przyjeżdżasz z własnym olejem to musza odnotować co to za olej dokładnie, więc automatycznie się to pojawi już wszędzie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO zaleca, ASO wlewa, ASO odnotowuje, ASO ponosi odpowiedzialność ? Gwarancji nie stracę. Pozdrawiam

P.S. przy odbiorze auta w kwietniu zapytałem Pana z serwisu jakim olejem zalany jest oryginalnie silnik - również 5w30. Auto wyprodukowane kwiecień 2019.

Edytowane przez mateusz877w (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 4damek napisał:

Ja odbierałem moje w marcu tego roku, na pytanie jaki mam wlany olej usłyszałem 0w30. Teraz ASO lokalne twierdzi, że olej ma spełniać normę VW508.

zatem jak prześledzimy ten wątek, każdy ma inne informacje i co dziwne, każdy ma je z ASO...wtf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie dawał mi spokoju, więc trochę go podrążyłem - ku chwale skodziarzy! Zadzwoniłem na infolinie skody, gdzie myślę rozmawiałem ze średnio rozgarniętą Panią, która nawet nie chciała numeru VIN, i poinformowała mnie, że olej to 5w30. Zadzwoniłem dalej do 3 losowych ASO skody (Łódź, Warszawa, Wrocław). Dwa z nich powiedziały 5w30 (również Panie, bez sprawdzenia po VINie), trzeci powiedział, że definitywnie (po sprawdzeniu po VINie) 0w20...Ten ostatni Pan okazał się wg. mojej opinii najbardziej rzeczowym rozmówcą (opowiadał nawet o szkoleniu w tym zakresie i jak to im producent tłumaczył o co kaman z GPF i nowym olejem). Poinformował, mnie że producent do RS245 z GPF pozwala tylko na 0w20, gdyby zalali inny to narobili by sami sobie bałaganu w przypadku awarii etc.

Chyba trzeba zmienić ASO...btw. zamówiłem już Millersa 5w30, którego muszę odesłać i muszę przełożyć wizytę z soboty na kolejny tydzień....co za bałagan...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek byłem u polecanego mechanika z okolic Warszawy i powiem tylko tyle, że dziekuję bardzo za takiego fachowca! Super czlowiek, fachowiec.... Tego co się dowiedzialem, zobaczyłem to nawet jesli kupie nową skode zawiozę ją do serwisu tylko po to, aby się odchaczyć się  ze wzgledu na gw. To co odpierdzielają to sie w głowie nie miesci i sam jak sie okazuje zostalem wydymany.

Olej wymieniłem na Xado 5W40 i jestem już zadowolony.

Ps: 1) do silnika wchodzi wiecej niz 4 litry oleju, 2) jak dajesz swoje graty zaznacz je unikatowym kolorem , popros o zwrot starego pudla oleju czy filtra.... 

Edytowane przez AdiRuti (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mateusz877w napisał:

Temat nie dawał mi spokoju, więc trochę go podrążyłem - ku chwale skodziarzy! Zadzwoniłem na infolinie skody, gdzie myślę rozmawiałem ze średnio rozgarniętą Panią, która nawet nie chciała numeru VIN, i poinformowała mnie, że olej to 5w30. Zadzwoniłem dalej do 3 losowych ASO skody (Łódź, Warszawa, Wrocław). Dwa z nich powiedziały 5w30 (również Panie, bez sprawdzenia po VINie), trzeci powiedział, że definitywnie (po sprawdzeniu po VINie) 0w20...Ten ostatni Pan okazał się wg. mojej opinii najbardziej rzeczowym rozmówcą (opowiadał nawet o szkoleniu w tym zakresie i jak to im producent tłumaczył o co kaman z GPF i nowym olejem). Poinformował, mnie że producent do RS245 z GPF pozwala tylko na 0w20, gdyby zalali inny to narobili by sami sobie bałaganu w przypadku awarii etc.

Chyba trzeba zmienić ASO...btw. zamówiłem już Millersa 5w30, którego muszę odesłać i muszę przełożyć wizytę z soboty na kolejny tydzień....co za bałagan...

No niestety wszystko się zgadza, ale jak to Pan z ASO mi powiedział - on osobiście by tego nie zalał ? wszyscy wiedzą że chodzi tu tylko i wyłącznie o EKO pierdy i nic więcej... mniejsze spalanie, wydzielanie CO2 itp itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się trzymam i tego też powinno się trzymać każde ASO w PL...a jak pokazałem kilka postów wyżej odpowiedzi od sasa do lasa. No nic umawiam się w innym ASO na kolejny weekend. Odsyłam 5w30 i zamawiam 0w20. Amatorka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, poczytałem nieco temat ale niestety zamiast pomóc tylko się bardziej zakręciłem. Proszę o pomoc w wyborze oleju do RS CHHB standardowe 220KM bez modów. Auto jest używane do codziennego kulania 5-7 km do przedszkola i pracy. Ostatni przegląd z wymianą oleju miało na 44 000km (styczeń/luty) a obecnie przy przebiegu 52 000 pokazało komunikat o kontroli poziomu oleju. Okazało się, że oleju jest mało ale w ASO stwierdzili, że przy takim jeżdżeniu może tak zużywać bo producent dopuszcza do 0,5l/1000km i zalecili dolewkę i obserwację. Ja jednak wolę nie bawić się w dolewki i po prostu wymienić olej na porządny. Pojawił się też dość zauważalny wzrost spalania Pb.

Jaki więc olej polecicie? Auto parę razy w tygodniu jest nieco poganiane ale po autostradach nikogo nie gonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cloud ja mam ten sam silnik bez modow zalewam ciagle olejem RAVENOL TURBO VST 5W-40 CLEANSYNTO sprawdza sie doskonale nawet sklepy jak czrnepaliwo czy orginalneoleje zalecali uzyc tego zamiast jakiegos z penrite. Usłyszalem ze  jesli silnik jest bez modow i nie wlewam 0w 40 itp  to olej ktory wlewam firmy ravenol ma lepsze wlasciwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poczytałem nieco temat ale niestety zamiast pomóc tylko się bardziej zakręciłem. Proszę o pomoc w wyborze oleju do RS CHHB standardowe 220KM bez modów. Auto jest używane do codziennego kulania 5-7 km do przedszkola i pracy. Ostatni przegląd z wymianą oleju miało na 44 000km (styczeń/luty) a obecnie przy przebiegu 52 000 pokazało komunikat o kontroli poziomu oleju. Okazało się, że oleju jest mało ale w ASO stwierdzili, że przy takim jeżdżeniu może tak zużywać bo producent dopuszcza do 0,5l/1000km i zalecili dolewkę i obserwację. Ja jednak wolę nie bawić się w dolewki i po prostu wymienić olej na porządny. Pojawił się też dość zauważalny wzrost spalania Pb.
Jaki więc olej polecicie? Auto parę razy w tygodniu jest nieco poganiane ale po autostradach nikogo nie gonię.
W ASO potrafią gadać to co im pasuje. Mam taki sam silnik tylko lekko dłubnięty na 310 hp przy 95pb i nigdy nie dolewałem oleju. Codziennie po 6 km do pracy i 6 do domu. Weekendy i wakacje trasy. Olej zmieniam co 12-12.5 tyś. Poziom się zmienia z połowy wskaźnika bagnetu do minimum.
Zmień olej i powinno być ok. Te silniki są naprawdę dobre tak więc jeśli tylko ktoś nie pałował go na zimnym, powinien długo służyć bez dolewek przy normalnej eksploatacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hej 

Jestem nowy tutaj a od wczoraj stałem się szczęśliwym lub nieszczęśliwym posiadaczem skody octavi vrs 245

I mam pytanie odnośnie oleju zalane według serwisu na teraz jest helix pro 0w30 przy przebiegu 5600tys mil stan licznika na teraz to 8500 tys mil myślałem o zalaniu 5w30 bo wielu mówi że taki lać mógłby ktoś podpowiedzieć czy zostać przy tym 0w30 czy zamieniać na inny 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

Jestem nowy tutaj a od wczoraj stałem się szczęśliwym lub nieszczęśliwym posiadaczem skody octavi vrs 245

I mam pytanie odnośnie oleju zalane według serwisu na teraz jest helix pro 0w30 przy przebiegu 5600tys mil stan licznika na teraz to 8500 tys mil myślałem o zalaniu 5w30 bo wielu mówi że taki lać mógłby ktoś podpowiedzieć czy zostać przy tym 0w30 czy zamieniać na inny 

Pozdrawiam 

Jak chcesz to zmień z 30 na 40, a czy to 0 czy 5 to mnie istotne. Zależy w jakim klimacie eksploatujesz samochód i jakie odcinki.
Resztę masz w tym i nie tylko watku dobrze opisane jeśli chodzi o RS-a O3 TSI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mieszkam w Anglii więc specjalnie ani mrozów ani upałów a głównie krotkie odcinki robię i dzięki za odpowiedź przeslwietle te wątki i się pomyśli 
No widzisz tak myślałem, że UK dlatego pisałem o warunkach atmosferycznych. Ja eksploatuje swojego od nowości w i na gwarancji szło standard przez 3 lata Castrol 5W30. Po gwarancji chip tuning i z reguły teraz jest Millers 5W40. Raz sprzedawca w sieci się pomylił i wysłał mi droższy 0W40 więc taki wlałem. Różnicy specjalnej nie czułem, ani nie słyszałem. Może ciut kę szybciej silnik łapał temperaturę roboczą, ale może mi się tylko wydawało.
Tak więc w u mnie przy cało rocznej temperaturze na plusie nie widzę większego sensu lania 0.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do mojego modelu podają że normą jest 0w20 tylko że na forach pisali że to woda więc lepiej lać coś w30 albo w40 i się tego obawiałem że od nowego auto na tym jeździ ale w serwisie zalali  w30 więc powinno byc ok i chyba przy nim zostane dzięki za odp 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team