Skocz do zawartości

Wyciszenie auta - Małopolska


Milord

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Szanownych może polecić osobę/warsztat, która zajmie się wyciszeniem mojej O3?

Wyciszenie drzwi, silnika, bagażnika i słupków. No chyba, że ktoś zrobiiłby również podłogę i dach 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem sobie sam wszystkie drzwi , bagażnik cały ,pod kanapą tył. maska przód ,klapa tył, błotniki przód -tył  wnęki nadkoli zewnątrz + naadkola plastikowe wyklejone stp gold i pianka wszystko 5mm koszt takiej zabawy około 1.5 tysiąca na takim materiale

drzwi wyklejasz od wewnątrz stp gold potem znowu wyklejasz całe poszycie drzwi stp i tapicerke drzwi pianką  jeśli chcesz to wykonać naprawdę porządnie to na spokojnie około 5  z przerwami

Normalnie firmy biorą około 5 tysi z materiałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem tylko 4 drzwi głównie by polepszyć audio. Materiał Dynamat Xtreme oraz pianka 10 mm i koszt materiału był ok 1000 zł. Zrób cały samochód dolicz koszty robocizny i się wówczas zastanów czy warto?
Mimo dużej sympatii do Octavii wybulisz parę ładnych tysi, a i tak Bentley - a z niej nie zrobisz.
No chyba, że jak kolega zabierzesz się sam za robotę to może i warto...
Ja drzwi zrobił bym ponownie, bo różnica jest bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata temu za wszystkie drzwi płaciłem 1100 brutto. 

Firma ciche-auto z Wrocławia za wyciszenie całego auta (drzwi, silnik, bagażnik, podłoga, słupki, dach) bierze około 4700 brutto. @Grychnik Kamil może powiedzieć więcej o tym.

Sam niestety się tym nie zajmę, mam totalnie dwie lewe ręce. Tyle co zaoszczędzę na robciźnie to wydam kupując połamane elementy samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2020 at 13:24, Milord napisał:

Trzy lata temu za wszystkie drzwi płaciłem 1100 brutto. 

Firma ciche-auto z Wrocławia za wyciszenie całego auta (drzwi, silnik, bagażnik, podłoga, słupki, dach) bierze około 4700 brutto. @Grychnik Kamil może powiedzieć więcej o tym.

Sam niestety się tym nie zajmę, mam totalnie dwie lewe ręce. Tyle co zaoszczędzę na robciźnie to wydam kupując połamane elementy samochodu.

Mogę i powiem.

Ja płaciłem 4370 zł (było troszkę taniej rok temu) ale to był pełny pakiet bez dachu. Drzwi, cała podłoga, silnik, mocny nacisk na nadkola, bagażnik itp. Różnica jest mocno odczuwalna, do tego stopnia że... na myśl o zmianie na nowszym model aż średnio mam ochotę, bo teraz mam na prawdę przyzwoity poziom. Polecam każdemu kto lata w trasy - w mieście różnica też jest duża, ale subiektywnie mniej odczuwalna.

Dnia 19.10.2020 at 23:32, Bandini napisał:

Ja robiłem tylko 4 drzwi głównie by polepszyć audio. Materiał Dynamat Xtreme oraz pianka 10 mm i koszt materiału był ok 1000 zł. Zrób cały samochód dolicz koszty robocizny i się wówczas zastanów czy warto?
Mimo dużej sympatii do Octavii wybulisz parę ładnych tysi, a i tak Bentley - a z niej nie zrobisz.
No chyba, że jak kolega zabierzesz się sam za robotę to może i warto...
Ja drzwi zrobił bym ponownie, bo różnica jest bardzo duża.

Bentleya nie, ale wg pomiarów poziom głośności po wyciszeniu spadł do poziomu... BMW F10 2.0D przed liftem (oczywiście przed wyciszeniem). Więc jest nie tyle o klasę, co o dwie lepiej. Oczywiście oprócz wyciszenia nieprawdopodobna jest także różnica w jakości oryginalnego audio - tu przeżyłem chyba większy szok, niż przy obniżeniu hałasu. 

Jeśli będzie mi dane, kolejny samochód czeka ten sam zabieg. Póki co jednak - jak pisałem wyżej - jestem na tyle zadowolony, że zmianę planuję raczej w perspektywie kilku lat, bo nie czuję potrzeby szybciej.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 22.10.2020 at 21:49, Grychnik Kamil napisał:

Mogę i powiem.

Ja płaciłem 4370 zł (było troszkę taniej rok temu) ale to był pełny pakiet bez dachu. Drzwi, cała podłoga, silnik, mocny nacisk na nadkola, bagażnik itp. Różnica jest mocno odczuwalna, do tego stopnia że... na myśl o zmianie na nowszym model aż średnio mam ochotę, bo teraz mam na prawdę przyzwoity poziom. Polecam każdemu kto lata w trasy - w mieście różnica też jest duża, ale subiektywnie mniej odczuwalna.

Bentleya nie, ale wg pomiarów poziom głośności po wyciszeniu spadł do poziomu... BMW F10 2.0D przed liftem (oczywiście przed wyciszeniem). Więc jest nie tyle o klasę, co o dwie lepiej. Oczywiście oprócz wyciszenia nieprawdopodobna jest także różnica w jakości oryginalnego audio - tu przeżyłem chyba większy szok, niż przy obniżeniu hałasu. 

Jeśli będzie mi dane, kolejny samochód czeka ten sam zabieg. Póki co jednak - jak pisałem wyżej - jestem na tyle zadowolony, że zmianę planuję raczej w perspektywie kilku lat, bo nie czuję potrzeby szybciej.

Kamil, też szykuje sie do wyciszenia w ciche-auto. Pakiet za ok 6600pln.

Czy cos byś doradził w takiej sytuacji jeszcze? 

Czegoś żałujesz, coś byś zrobił inaczej, albo wogóle nic nie zrobił a kasę wydał inaczej?

Mi przeszkadzają m.in.szumy z szyb bocznych, lusterek, może z uszczelek drzwi. Na to wygłuszenie chyba nie pomoże?

Tak sie zastanawiam. Robić, nie robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić samemu ;) może nie w takim stopniu ale też i nie za tyle pieniędzy. Gumowy wąż do uszczelek, wyciszenie drzwi i podłogi pod siedziskiem z tyłu już zrobi robotę. Wydasz może z 700pln na materiały i będziesz zadowolony skoro przeszkadza Ci tylko to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu to ja mogę sobie np dom pomalować, popracować w ogrodzie, zbudować domek na narzedzia, umyć auto. Bo to lubię i mam warunki. A wygłuszenie chce komuś zlecić bo garaż mam zajęty innym autem, na zewnatrz zimno, szkoda mi tygodnia mojego czasu na próby i ewentualne błędy, i generalnie męczy mnie taka robota przy samochodzie jak nie mam odpowiednich warunków i doświadczenia.

A jak już coś robić to robić dobrze a wrocławskie studio robi to właśnie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dirkdiggler napisał:

Samemu to ja mogę sobie np dom pomalować, popracować w ogrodzie, zbudować domek na narzedzia, umyć auto. Bo to lubię i mam warunki. A wygłuszenie chce komuś zlecić bo garaż mam zajęty innym autem, na zewnatrz zimno, szkoda mi tygodnia mojego czasu na próby i ewentualne błędy, i generalnie męczy mnie taka robota przy samochodzie jak nie mam odpowiednich warunków i doświadczenia.

A jak już coś robić to robić dobrze a wrocławskie studio robi to właśnie dobrze.

Robi dobrze, bez dwóch zdań. 

Czy ja bym coś zrobił inaczej? Może  bym dopłacił do wyciszenia dachu i słupków, bo tego nie zrobiłem. Tak czy siak mam spadek średnio o 3 dB, co jest mega odczuwalne. Wbrew pozorom najwięcej hałasu pochodzi z podwozia i drzwi - tutaj jest chyba największy efekt. A do tego bonus - duża poprawa audio 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 20.10.2020 at 13:24, Milord napisał:

Firma ciche-auto z Wrocławia

Wyciszałem u nich moje drugie auto (Mercedes C-klasa) i mogę polecić. Tylko, że ja robiłem ten najdroższy pakiet, wraz z dachem, co w przypadku tego auta kosztowało mnie ok. 9 tys. zł.

Co do wyciszenia to zwróćcie uwagę na przednią szybę, polecam wymienić na szybę akustyczną, pisałem o tym TUTAJ

Edytowane przez zmichal (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team