Skocz do zawartości

podniesienie mocy octavia3 2.0 TDI


PIOTR80

Rekomendowane odpowiedzi

Dziury wycięte, Osłona zamontowana.
Teraz pora sprawdzać czy czuć różnice podczas jazdy.
Od razu mogę Ci odpowiedzieć. Przy 315KM nie czuć żadnej różnicy. Może silnik się rozgrzewa minimalnie szybciej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Małe pytanie.. może[mention=1551]Roberto795[/mention] sie wypowie ;)
Jaki jest sens dotykać TCU przy modyfikacji
2.0tdi 150KM z DSG DQ381

Ze swojej strony nie widzę potrzeby zmiany pracy skrzyni a dostałem informację ze parametry fabryczne sa identyczne w wersji 150KM oraz w 184KM.. czyli tyle ile po modyfikacji. Może bardziej o moment chodzi?
Bo jak rozumiem to zmienia sie limitery momentu obrotowego...
Co na tak.. co na nie..
Może mi np. wchodzić skrzynia w tryb awaryjny jak przekroczy niezmieniony limit..
Bo chyba seria 184, ma tak do 400Nm a 150 po sofcie to takie 440 widzialem na wykresie... chyba, ze zle kombinuje ;)
Czy jakies mechaniczne tematy wchodzą do dyskusji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o DSG po zmianie mapy w silniku CUNA,to główne modyfikaje softu skrzyni to podniesienie ciśnienia (u mnie DQ250) aby spokojnie radziła sobie z przeniesieniem momentu. Przy DQ250 można spokojnie do 500nm bez wymiany sprzęgieł na wzmocnione. Do tego można jeszcze przeprogramować DSG, aby szybciej mieniała biegi po chipie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostalem wywolany wiec- sens jest taki aby skrzynia byla szybsza i lepiej- bezpieczniej pracowala oraz np: zmianie limiterow- ktore blokuja moment. Ciśnien nie ma potrzeby dotykac przy seryjnych autach- jesli ktos dotyka to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze sens zmiany „ustawien” dsg nawet w serii- skrzynia lepiej - plynniej pracuje, w innym momencie zmienia bieg.jest to dla niej bezpieczniejsze jezdzenie przyjemniejsze
 

Dnia 27.11.2020 at 13:42, Roberto795 napisał:
Zostalem wywolany wiec- sens jest taki aby skrzynia byla szybsza i lepiej- bezpieczniej pracowala oraz np: zmianie limiterow- ktore blokuja moment. Ciśnien nie ma potrzeby dotykac przy seryjnych autach- jesli ktos dotyka to....


Dzięki 😉
Szybsza - nie potrzebuje bo odrazu myślę ze to ją meczy, od tego mam tryb S
Co masz na mysli pisząc lepiej-bezpieczniej?
Czy to jest wypadkowa zwiekszenia mocy czy sugerujesz ze i bez softu silnika np też widziałbyś sens zmian w sofcie DSG

Zmiana limiterów - blokują moment... Ale dostałem info, że ani na wykresie ani w odczuciach podczas jazdy nie odczuje różnicy.

Dalej nie mogę się przekonać na ile ma to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Drążyłem trochę temat co do modyfikacji 2.0tdi 184km.

Jeżeli chodzi o układ paliwowy i IC to wydajność jest w granicach 300km. Problem rodzi się z turbo... 
Ori turbo jest małe i fizycznie niema jak jej przerobić aby była na tyle wydajna, aby jej przeróbka miałaby sens, a przy spasowaniu innego turbo będzie łatwiej swap zrobić.

Tak że chyba sporo się wyjaśniło.
 

EDIT:

Mimo wszystko jeszcze drążę temat, wiec na dniach pewnie znowu jakieś nowe info będzie, bo widzę bardzo dużo rozbieżności między informacjami od tunerów.

Edytowane przez RysiekKSC (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team