Skocz do zawartości

Regulacja BiXenon AFS


Grizli

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chciałbym nieco podnieść reflektory w mojej Octaviii. Mam BiXenony z AFS ale wkurza mnie ich bardzo krótki zasięg. Dużo jeżdżę zwłaszcza po nocach w złych warunkach. Niestety jak dla mnie one świeca po prostu za krótko. Nawet jadąc wolno w terenie zabudowanym gdzie nie ma oświetlenia, przeszkoda na drodze jest widoczna za późno, o autostradzie nawet nie wspomnę. Pytanie, jak prawidłowo przeprowadzić regulację, chcę podnieść niewiele, tak aby nie oślepiać tych z naprzeciw. Tylko, czy trzeba to robić z vcdsem z adaptacją? Mechanicznie nie ma problemu, śrubki w reflektorach są ale czy sterownik nie zobaczy tego i nie będzie sypał błędami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędami walić nie będzie jeśli zrobisz to bez vcds. czy fizycznie lampie się coś stanie jeśli zrobisz to bez kompa tego nie wiem. Ale w O2 np miałem problem taki że spadała mi soczewka z silniczka/regulacji. Co się stało to nie wiem ale jak pobawiłem się vcds z regulacjami to problem się rozwiązał. Jak jesteś z Wawy a nie masz vcds mogę pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam panowie, mam pytanie odnośnie świateł właśnie bixenonow… a mianowicie gdy jadę wolniej do 40km/h lampy strasznie świecą mi w lewo bardzo, jest to irytujące ale gdy przyspieszam ponad 50km/h to lampy widać jak idą na środek i świecą jak należy, tez tak macie czy to u mnie jest coś nie tak i czy idzie coś z tym zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, mam pytanie odnośnie świateł właśnie bixenonow… a mianowicie gdy jadę wolniej do 40km/h lampy strasznie świecą mi w lewo bardzo, jest to irytujące ale gdy przyspieszam ponad 50km/h to lampy widać jak idą na środek i świecą jak należy, tez tak macie czy to u mnie jest coś nie tak i czy idzie coś z tym zrobić? 
Poczytaj o AFS w instrukcji obsługi i sprawa Ci się rozjaśni.
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam opcja o której piszesz czyli AFS działa tylko w trybie AUTO.
Tak chyba jest jak piszesz. Działa tylko w AUTO, ale nigdy nie jeżdżę na ręcznym przełączniku więc nie mogę stwierdzić czy wówczas też działa.
W AUTO działa bardzo dobrze i skutecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Tak chyba jest jak piszesz. Działa tylko w AUTO, ale nigdy nie jeżdżę na ręcznym przełączniku więc nie mogę stwierdzić czy wówczas też działa.
W AUTO działa bardzo dobrze i skutecznie.
We mgle w dzień też?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzień światła mijania na Auto raczej się nie włączą. Chyba, że sobie zakleisz czujnik zmierzchu
Wiem...
Pytanie było z gatunku retorycznych w odpowiedzi na stwierdzenie że afs działa bardzo dobrze i skutecznie

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Procedura jest prosta ja robiłem to ostatnio ręcznie tzn:

1. Bak paliwa pełny lub 3/4 (według ASO 3/4)

2. Jedziesz na jakiś parking najlepiej nowy podziemny (bo będzie wypoziomowany)

3. Ustawiasz auto prostopadle do ściany w odległości 10 metrów (mierzone od reflektora do ściany)

4. Gasisz auto i światła, nie zaciągasz ręcznego

5. Siadasz do auta za kółko i odpalasz VCDS wchodzisz w sterowanie zasięgiem (55) i dajesz nastawy podstawowe. -> auto ustawi sobie w tedy w komputerze jakie są bazowe wartości dla czujników poziomowania na przedniej i tylnej belce. Ktoś musi siedzieć za kółkiem aby obciążyć fotel kierowcy. Od tych nastaw podstawowych LWR będzie korygował odchyłki jak np coś wrzucisz do auta i wtedy obniżał światła.

6. W nastawach podstawowych jak odpalisz pojawi ci się w oknie VCDS ustawianie świateł.

    Metoda z dokumentacji Hella w przypadku gdy nie dysponujemy przyrządem pomiarowym:

    - odmierz dokładnie na jakiej wysokości od podłoża masz środek soczewki xenonowej,

    - odejmij współczynnik podany na reflektorze (zepewne 1% - co przy 10 metrach daje 10 cm).

    - włączasz reflektory i ustawiasz śrubą punkt odcięcia na wysokość soczewki - 10cm (tu najlepiej jakyś miał druga osobę w aucie bo jak wyjdziesz to auto się trochę podniesie)

    - jak skończysz w VCDS dajesz next i wtedy pojawi się zapisano

7. Po wszystkim możesz sobie wejść w bloki pomiarowe i tak sprawdzić jakie się zapisały wartości powinny być takie same z aktualnymi bo auto stoi w tym samym miejscu.

Po takim ustawianiu mam wreszcie w aucie deklarowany przez Hella zasięg snopu światła na poziomie 60m przed autem (nowe reflektory Hella). Po takim ustawieniu zmartwiony tym, że podczas testu po odpaleniu słychać jakby buczenie po tym jak reflektory zjeżdżają na dół udałem się na profi ustawianie świateł w ASO (nazywają to instalacja, kalibracja świateł) i okazało się że jeszcze mi o 1cm na 10 metrach podnieśli ale to znaczy że byłem naprawdę blisko.

Tu masz opisane moje przygody z xenonami, też były nisko teraz jest super. https://forum.octaviaclub.pl/forum/octavia-ii-octavia-ii-fl-octavia-ii-tour-1z/doposażanie-retrofitting-aa/2690877-xenon-do-o2-tour/page3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 31.10.2020 at 23:45, Grizli napisał:

Tylko, czy trzeba to robić z vcdsem z adaptacją? Mechanicznie nie ma problemu, śrubki w reflektorach są ale czy sterownik nie zobaczy tego i nie będzie sypał błędami?

Ja podnosiłem zasięg świateł śrubkami przy reflektorach i żadnych błędów nie mam. Mam nadzieję, że nikogo nie oślepiam, zresztą nikt nigdy mi nie migał z przeciwka.

Zwróć też uwagę na światła długie, bo jak za wysoko podniesiesz mijania, to potem długie walą w niebo.

Edytowane przez zmichal (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team