Skocz do zawartości

Reset hasła w SmartGate


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Przy pierwszym połączeniu z urządzeniem SmartGate hasłem WiFi jest VIN samochodu. Poprawnie wpisany łączy smartfon z pojazdem lecz aby korzystać aplikacji należy zmienić to domyślne hasło. Nie da się zostawić hasła domyślnego, należy zmienić, wiec zmieniłem. Aplikacja umożliwia wysłanie nowego hasła na e-mail, to wysłałem. Po zatwierdzeniu wszystkiego następuje rozłączenie a sieć WiFi SmartGate_***** prosi o nowe hasło ... które nie jest poprawne, domyślne również. Wyskakuje błąd autoryzacji.

Jak zatem zresetować hasło? Reset przez odpięcie zasilania (klemów) nic nie daje. Może VCDS, ktoś coś wie?

reset hasła smartgate.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A co jeśli jeśli pod fotelem nie ma? Niestety wygląda na to, że w MY17 wynieśli to gdzie indziej i czeka mnie serwis z tak ważnej przyczyny jak zapomniane hasło do SG?

Edytowane przez cosmos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Żeby się dostać do SmartGate'a w O3 trzeba włożyć rękę w prostokątne nacięcie w wykładzinie pod fotelem kierowcy, pod którym jest kolejne nacięcie w wygłuszeniu. Potem nurkujemy w stronę tyłu auta aż napotkamy pionowo przyklejony do blachy sterownik. Chwytamy go, zapieramy się mocno i ciągniemy aż puści taśma dwustronna, którą jest przymocowany. Wyciągamy go na wierzch (przewody są wystarczająco długie) i odpinamy mu wtyczkę na ok. 30 sekund. Przypinamy wtyczkę, dioda na nim mrugnie kilka razy na czerwono i mamy SmartGate'a na ustawieniach fabrycznych (hasło = VIN, itp.)

 IMG_3538.thumb.JPG.9c8b4f95583f1d5764bf0136883c9567.JPG

58ed009d898d1_FullSizeRender2.thumb.jpg.3a3db726829a9867c243f319cdd8e99e.jpg

IMG_3540.thumb.JPG.948e45939d0d7d60a347281a096fd419.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team