Skocz do zawartości

Wymiana szyby przedniej na grzaną


Albert

Rekomendowane odpowiedzi

W przed lifcie robił[mention=900]sawel[/mention] przy okazji uszkodzenia szyby.
Z tego co pamietam opowiadał to nie ma z tym dużo zachodu oprócz wymiany panelu klimy i kilku kabelków.

PS. Mimo jej niedoskonałości.. czyli że nie cała powierzchnia szyby jest ogrzewana oraz druciki widać cały rok... to lepiej mieć niż nie mieć ;) ale nie wiem czy nie wolałbym webasto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie irytują. Szybko się przyzwyczaisz i nie będziesz ich widział. Super sprawa, ja odpalam auto i włączam grzanie szyb P+T, skrobię boczne szyby, potem wsiadam i wycieraczkami oczyszczam szyby i w drogę 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do drutów da sie przezwyczaić 😉 Czasem może w nocnej trasie widzę.. ale to trzeba o tym pomyśleć żeby zobaczyć;)

Mnie w zimie bardziej denerwowala ta nie pełna powierzchnia. Odkleja sie lód, lecisz wycieraczkami i w droge.. tak.. tylko po lewej zbiera sie caly syf z szyby ktory zamarza jak jest zimno a w tym miejscu grzania nie ma 😉 Tak samo kawałek z prawej.

Nie zmienia to faktu że warto 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sawel. Uważasz, że "gra warta świeczki"? Zastanawiam się czy warto grzebać w elektryce. Szybę mam i tak do wymiany to dodatkowe koszty raptem 200-300zł. Czy druciki bardzo irytują?
Warto, warto nawet się nie zastanawiaj. Ja wcześniej (ponad 15 lat temu) jeździłem Mondeo z grzaną szybą w czasach gdy było to tylko dostępne dla Fordów z racji opatentowania tego gadżetu. Tak polubiłem tą opcję, że już wówczas się zastanawiałem co zrobię jak zmienię w przyszłości samochód na inną markę.
Jak zobaczyłem, że w Skodach też jest już to dostępne to pomogło mi podjąć decyzję o zmianie Mondeo na Octavię.
Druciki najczęściej przeszkadzają tym, którzy nie mają podgrzewanej szyby, ale mają najlepszą skrobaczkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5QA937507 kostka pod przekaźniki,

4H0951253C x2 przekaźnik

2x bezpiecznik 30A

plus 2 x wtyczka z pinem do podłączenia samej szyby do przekaźników.

071973851 wtyczka

Przewód z pinami 000979228E

Oczywiście trzeba zrobić kabelkologię.  Ale schematy są na forum

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5QA937507 kostka pod przekaźniki,
4H0951253C x2 przekaźnik
2x bezpiecznik 30A
plus 2 x wtyczka z pinem do podłączenia samej szyby do przekaźników.
071973851 wtyczka
Przewód z pinami 000979228E
Oczywiście trzeba zrobić kabelkologię.  Ale schematy są na forum
Dokładnie to. Mnie cała impreza kosztowała 700 PLN. Wolałem tyle niż wersję szyby z zatopioną folią grzejną. To są takie dwa plastry zatopione w szybie.
No niestety po 3 latach widzę że kilka kabelków już nie grzeje, ale się tym nie przejmuję. Komfort ważniejszy

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team