Skocz do zawartości

Uszkodzony dociag klapy albo i nie :(


raafik84

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim Zakupiłem Octavię w zeszłym tygodniu z uszkodzonym dociagiem. Chciałbym to sobie naprawić znalazłem że nr części to 4F9827383G natomiast na allegro nie ma za bardzo z literka G. Pytanie czy z innymi literami podejdą? Wpierw myślałem że spokojnie bo wygląda identycznie jednak z tego co zauważyłem mają różne oznaczenia np 1100N 1,6s 8,7mm i trochę zwątpiłem. 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • raafik84 zmienił(a) tytuł na Uszkodzony dociag klapy albo i nie :(

Zakupiłem używany dociąg dzisiaj podłączyłem i kicha dalej nie działa. Z ciekawostek klapa normalnie się otwiera i zamyka ale czasem ma jakieś zwiechy że się nie otworzy tylko zapiszczy i trzeba ręcznie otworzyć i zamknąć. Może to nie dociąg uszkodzony a coś innego... Jak znaleźć problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/interfejs-vcds-hex-v2-20-4-2-pl-atmega162-vw-audi-skoda-seat-nowy-CID5-IDGi3aV.html

Czy może lepiej obdeleven? Albo jeszcze coś innego?

Ciekawostka taka że w Bochemii w Jankach auto było sprawdzane i niby bankowo dociag zepsuty. W sumie mam 3 dociagi i żaden się nie rusza. No nic muszę sobie jakieś podłączenie zorganizować 😉

Edytowane przez raafik84 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dotarł do mnie w końcu VCDS i tak to wygląda....

0004 - Brak Nastaw podstawowych 
          B2010 00 [137] - -

oraz

0102 - Układ domykania otwarty 
          B113E F0 [008] - Niewiarygodny sygnał

Jak zrobić nastawy podstawowe?

ten drugi błąd to o ile dobrze widzę niedziałający dociąg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nastawy podstawowe klapy bagażnika to otwierasz maksymalnie (nawet ręką do góry sprawdzająć czy jest max wysokość) i naciskasz na przycisk na klapie na kilka sekund aż sterownik wyda kilka sygnałów..

Co do drugiego błędu to nie mogę go znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymałem nowy używany dociąg to już chyba 4 będzie niestety sytuacja się nie zmieniła. Udało mi się dorwać z literką G ale wartości nie są identyczne jak na oryginale 😞

Ponadto nowy błąd się pojawił no i coś jakby zgrzytnie a potem piszczy i nie chce się otwierać a i zamykać też czasem grymasi. Zastanawia mnie czy ten problem z otwarciem czy to nie wina że dociag jej nie wypycha lub też nie daje odpowiedniego sygnału.

Patrzyłem w interfejsie ale bloki pomiarowe przy klapie są wyszarzone i nie mogę ich otworzyć.

Przy okazji sprawdzania vcds natrafiłem na testy elementów wykonawczych no i w załączeniu błędy.

Ktoś coś? Bo już mi ręce opadają 😞 a może znacie jakiegoś speca na Śląsku?

20201216_221351.jpg

20201216_221247.jpg

20201216_221229.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
W dniu 17.06.2021 o 15:58, raafik84 napisał(a):

Dla potomnych problemem okazał się moduł klapy a nie dociąg. Po wymianie MODUŁ STEROWNIK KLAPY 5E0959107 wszystko zaczęło poprawnie funkcjonować 🙂

A gdzie znajduje sie ten moduł ? W klapie ?  Ja mam taki problem ze nie chce się otwierać ani zamykać klapa , nie mam żadnych błędów  wiec nie wies od czego zacząć , siłowniki to najdroższa rzecz wiec nie chce w ciemno wymieniać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team