Skocz do zawartości

Buczenie O3 TDI 150KM CR Liftback 2016


frabaj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukałem podobnego wątku na forum ale się nie doszukałem. Jeżeli ktoś coś kojarzy to będę wdzięczny za wskazanie wątku i z góry przepraszam za zamieszanie 🙂 🙂 

Sprawa wygląda następująco. Samochód kupiłem w maju 2020 r. Od początku podczas jazdy dobywa się dziwne budzenie - sprzedający wskazała, że to koła i "wszyscy" mu uwierzyli 😐 Drogą eliminacji koła odpadły i zacząłem szukać dalej. Ostatnio został także wymieniony olej w skrzyni oraz jedna z poduszek (skrzynia 6 biegowa, manualna). Niestety problem buczenia nie ustaje. 

Objawy: samochód zaczyna "buczeć" w zakresie ok 65 km/h i potem przy ok 100 km/h i dalej 130 km/h i więcej w sposób ciągły. Jest to taki męczący dźwięk trochę jakby dmuchanie w szyjkę od butelki - poetycko 😛 

Czy ktoś z Was zna może taki problem? Mechanik już się zafiksował na rozbieranie skrzyni więc szukam czy istnieje jakaś alternatywa.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim aucie Touran z 6 biegowa skrzynia miałem taką przypadłość że na 6 biegu wyło potem ustawało. Pojechałem na wymianę oleju i razem z olejem wyleciały zęby od koła zębatego 6 biegu... Do tego okazało się że łożysko w skrzyni tez było do wymiany. Ale auto miało przejechane ponad 250 tys km . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem jeszcze podobne wątki i temat zamyka się w:

- tylny most (u mnie brak),

- koło dwumasowe,

- zestaw nieoryginalnych tarcz i klocków (bieżący komplet zakładany w ASO więc chyba też odpada),

- skrzynia biegów.

Koło dwumasowe jest od nowości 2016-2020 przy przebiegu 223000. Niby nie daje o sobie znać ale może dobry pomysł je zmienić zanim zabiorę się za rozkładanie skrzyni.

Wymieniałem olej w skrzyni (nic nie wyleciało) - dodaliśmy także uszlachetniacz i bez różnicy po 600 km. Przy wymianie mechanik mi powiedział, że skrzynie VAG są tak skonstruowane, że ostatni bieg "wystaje" i nie jest całkowicie "zakrywany" olejem - to także kwestia umieszczenia korka etc. etc. ot taki bajer żeby miało się co psuć. Zalecenie: jak masz 6 biegów jedź na 5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Miałem tak samo infradźwięk buczenie wlasnie zaczynjace się od 60km/h nasilało sie przy skrecie w prawo a zanikalo podczas jazdy w lewo,okazalo sie lozysko z przodu bylo spalone i cale zarzygane olejem.Tylko ostrzegam łożyska  ciężko trafić które dokładnie i warto sprawdzić opony najpierw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team