Skocz do zawartości

Obudowa kluczyka - wymiana


zmichal

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś wpadł na pomysł wymiany obudowy w kluczyku to przerobiłem temat. Kupiłem na allegro nowy kluczyk (nie wiem skąd ktoś miał, ale faktycznie kluczyk wyglądał na nieużywany) i postanowiłem przełożyć grot i elektronikę ze starego do nowej obudowy. Sugerując się filmem na youtube odnośnie rozbierania kluczyka myślałem, że wszystko można łatwo i bezproblemowo rozebrać, ale uwaga - kluczyk jest w środku sklejony fabrycznie i aby wyjąć płytkę z elektroniką trzeba go brutalnie rozłamać/rozkleić. Już nigdy potem nie uda się tego zmontować jak fabrycznie i w efekcie szczelina, w której pracuje grot rozłazi się na boki.

Generalnie przestrzegam przed takim siłowym rozbieraniem kluczyka, bo jak się przekonałem - producent nie przewidział rozbierania tej obudowy.

Do sprawdzenia jest jeszcze kwestia jak wyglądają obudowy typu zamiennik, widziałem takie po około 40 zł i wychodzi na to, że one nie są sklejane. Czy ktoś z Was przerabiał zamienniki?

Edytowane przez zmichal (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety nie piszesz prawdy Panie kolego. Da sie idealnie rozłamać kluczyk tylko potrzebne sa umiejetnosci i narzedzia. Klej najmocjniej trzyma na napisach wiec terzeba go podgrzac hotterem. Tylnia i boczna czesc jest na zaczepach.

Co do jakosci obudowy to uwierz mi Twoja oryginalna obudowa VW tez jest chinska. Istnieja na rynku wzmacniane obudowy ale sa dwa razy drozdze niz standardowe. Najwiekszy problem aktualnie to slaby material na przyciskach ktory sie zapada i jak to wczesniej znamy wylamujacy sie grot z koszyka scyzoryka.

Polecam kupno z koncowka chromowana i listewka dookola jak maja VW.

Schludniej i bardziej przyjaznie dla oka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie w ten piękny słoneczny dzień.

Możesz polecić jakiś konkretny "zamiennik" ?

Będę wdzięczny.

Jeden zdecydowanie nadaje się do odrestaurowania. 

Drugi nówka ale trzymam w rezerwie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wracając do tematu, kupiłem za grosze całą obudowę klucza, myślałem ze będzie samo uszko do którego mocuje się kółeczko od breloczka bo to właśnie zamierzałem wymienić, a tu niespodzianka przyszedł cały kluczyk. Pytanie czym można bezpiecznie przełożyć elektronikę i grot? Kluczyk wyglada porządniej niż fabryczny (odziwo)... czy macie z tym doświadczenia?

image.jpg

Edytowane przez Visterio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywane kamerą roboczą z laptopa.. Słaba jakość, klienci wchodzili i wychodzili stąd wycięte, nie mam dykcji.. Sory ale zarobiony jestem.. Poza tym od przyszłego tyg. ruszam z Mercedesami (programowaniem) i aktualnie sie ucze 😄

Proszę nie udostępniać filmików nikomu spoza forum

Edit: po przełożeniu elektroniki trzeba przebić stareg grota do nowego koszyka. Waski wkręt czarny, wybić metalowy trzpień, zamienić grota na starego i zabić go tym samym trzpieńkiem

Edytowane przez Pipens (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za filmiki. Z tego co widzę, różnica jest w mocowaniu grota. Trzpien umieszczony jest w innym miejscu w oryginalnym jest rownolegle do obudowy, w zamienniku prostopadle. Tu chyba wchodzimy grę przełożenie całego mechanizmu wraz z podstawa grota.

1636CB7D-7BD2-44FF-BEEA-C983DE41C9FB.jpeg

D553719F-8786-404F-BEAB-F9643C74542D.jpeg

Edytowane przez Visterio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz na Radockego 152 - klucze Korczyk lub do Tychów na wschodią - Adam Sarna, Leopolda obok biedronki - Krzysiek Przybylski... powiedz żeś ode mnie z docięciem grota i nie baw sie w przekladanie koszyka bo wiecej moze Cie to kosztować niż opłacać.. moze wytargujesz 40zl za dociecie i po sprawie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy ktoś może przerabiał temat przekładki z oryginalnej obudowy z rozkładanym grotem do obudowy takiej jaką ma Superb? tej która ma grot schowany. Czy pasuje wszystko P&P czy trzeba coś rzeźbić?

obudowasuperbIII.thumb.jpg.8d7ee72bac0f351b57b19f225a76979e.jpg

Edytowane przez abuk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

IMG_20230617_203750.thumb.jpg.b7ba118e73fa2d72c8a9ee58f32af66f.jpgWitam,  

Jeśli macie wyrobione przyciski można je wymienić same. Ja zamówiłem na AliExpress:

https://a.aliexpress.com/_mK3XMik

Otwieramy klapkę baterii, odkręcamy ucho bryloczka, wypinamy, wyciągamy gumowe przyciski, zakładamy nowe, skręcamy i gotowe. 

 

IMG_20230617_205320.jpg

IMG_20230617_205754.jpg

IMG_20230617_205924.jpg

Edytowane przez aluet87 (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team