Skocz do zawartości

Octavia 2 - ubywa płynu, słabe chłodzenie


NextCarJapanCar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od początku mrozów zauważyłem, że nie mam odpowiedniego grzania w aucie. Niby dmucha ale jak pokrętła są ustawione na max to nie ma aż tak gorąco jak było wcześniej.
Do tego przy 4 prędkości nawiewu wskazówka od temperatury wody opada na 1/4. Po zmniejszeniu nawiewu temperatura jako tako wraca do normy. Ale jak na pokrętle jest powyżej 25 st ustawione to wskazówka znów schodzi delikatnie poza pion.
No i zaczęło mi ubywać płynu chłodniczego. Wycieków pod autem nie widać.

Od czego zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Od początku mrozów zauważyłem, że nie mam odpowiedniego grzania w aucie. Niby dmucha ale jak pokrętła są ustawione na max to nie ma aż tak gorąco jak było wcześniej.
Do tego przy 4 prędkości nawiewu wskazówka od temperatury wody opada na 1/4. Po zmniejszeniu nawiewu temperatura jako tako wraca do normy. Ale jak na pokrętle jest powyżej 25 st ustawione to wskazówka znów schodzi delikatnie poza pion.
No i zaczęło mi ubywać płynu chłodniczego. Wycieków pod autem nie widać.

Od czego zacząć?
Przy jakiej temperaturze zewnętrznej są takie objawy? Bo przy -25 st. C u mnie też temp. silnika spadała po podkręceniu ogrzewania i nie mogłem nagrzać wnętrza.
Jeżeli natomiast jest to np przy obecnej temp czy ew. Do -10 to coś nie halo.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy -25 na zewnątrz to leci letnie powietrze z kratek i cieżko nagrzać auto. Ale przy temp. 0-10 jest podobnie z tym, ze szybciej sie nagrzewa w środku. Ale przy ustawienieu temp. powyżej 25 st a zwłaszcza przy 4 biegu to wskazówka temp. wody szybko opada na 1/4

Wymienię termostat. Zobaczymy co będzie dalej.

Edytowane przez NextCarJapanCar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat wymieniony, mam jedynie cieplejsze powietrze z kratek.

Temperatura wg wskazówki ok. 90 st, po podłączeniu pod komputer wychodzi 70 st.

Nawiew na szybę na 25 st i 4 bieg - grzeje, wskazówka trzyma pion. Pokrętło w lewo na szybę i nogi, powietrze chłodniejsze i temperatura spada o jedną, dwie kreski.

Jeszcze jedna rzecz jest dla mnie dziwna. Jak wrócę pokrętłem na szybę to załącza mi się klimatyzacja. Jeśli pokrętło jest na szybę czołową i przekręcę w lewo lub prawo, trochę lub o 360 stopni i znów wrócę na szybę to klima włącza się automatycznie. Tak raczej wcześniej nie było... Czemu tak jest?

I jeszcze pytanie: czy skoda nie ma nadmuchu na szybę jako takiego? np. w BMW można ustawić na przednią szybę i wiatrak sam się przełącza na najwyższy bieg i dmucha tylko na szybę. Skoda takiej funkcji automatycznej nie ma?

Błędów brak.

Wymiana termostatu i czujnika temp. nic nie zmieniła. Jakieś inne pomysły?

Edytowane przez NextCarJapanCar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2021 at 09:58, Zgredos napisał:

W BXE z tego co pamiętam jest grzałka przed nagrzewnicą jak jest uszkodzona to będzie generowała błedy. Najlepiej podpiąć kompa i odczytać błędy.

Nie wydaje mi się, żeby tam była grzałka. Błędów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się schylisz od strony kierowcy koło pedału gazu jest nagrzewnica i przed nagrzewnicą była grzałka dochodziły przewody prądowe do niej i jakaś kosta z tego co pamiętam Ale oczywiście mogę się mylić

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Zgredos napisał:

Jak się schylisz od strony kierowcy koło pedału gazu jest nagrzewnica i przed nagrzewnicą była grzałka dochodziły przewody prądowe do niej i jakaś kosta z tego co pamiętam Ale oczywiście mogę się mylić

Pozdrawiam

No, sprawdzę później. I jako to miałby być związek z opadającą wskazówką? Nagrzewnica jeśli jest to jest to urządzenie elektryczne, które generuje ciepło. A ja mam ciepło w aucie. Szybko się nagrzewa. Po ustawieniu się wskazówki w pionie, jak włączę na 4 bieg i na 25 st. to mogę w tshircie i spodenkach siedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, NextCarJapanCar napisał:

Tak, mechanik mówi, że drożna.

No i po wymianie termostatu i czujnika jest cieplej w aucie. I jednak systematycznie ubywa płynu. Ok. 200 ml/tydzień.

Pod korkiem oleju nie zbiera sie "majonez"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wawu1991 napisał:

Pod korkiem oleju nie zbiera sie "majonez"?

 NIe, wszystko jest ok. Ale nie wiem czy w dieslu zrobi się majonez pod korkiem bo ojciec tym autem robi max. 20km dziennie. Na benzynie tak a diesle?

Płyn różowy, nie zmienia barwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test nie był robiony. Nic ma innych czynników, które test miałby potwierdzić: grzanie jest, węże miękkie, nie wywala płynu, nie przegrzewa się, chłodnica na dole nie jest zimna. 

Więc test to wywalenie kasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zgredos napisał:

To w takim razię trzeba zmienić auto na bezyne i bedzie bez problemu z ogrzewaniem 🙂

Genialna odpowiedź. Zabłysnąłeś. Obsyp się jeszcze brokatem dla pełnego sukcesu.

Jakbyś czytał odpowiedzi a nie podbijał sobie statystyki to byś wiedział, że grzanie jest w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś kiedyś taki test? Żeby cokolwiek tam wyszło to w 99,999% przypadkach uszczelka nie istnieje. A jeśli brak uszczelki to jest masę innych punktów, które składają się na nieszczelną uszczelkę pod głowicą.

Nagrzewnicę możesz sobie sprawdzić ręką, nie trzeba jej demontować. Poza tym gdyby był problem z nagrzewnicą to na 99% nie byłoby ogrzewania w aucie. A ogrzewanie jest, auto szybko się nagrzewa. I po włączeniu ogrzewania temperatura spada. A nawet jak spada to ciepłe powietrze wieje z kratek. Także to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zgredos napisał:

Dobrze widzę że jesteś najmądrzejszy na świecie chyba musisz zmienić forum bo tu sami debile i pomóc nie potrafią. Takich testów zrobiłem dużo.

Tak trzeba będzie zrobić bo tyle się znasz co i nic. Testów robiłeś milion ale o innych objawach nie masz pojęcia. Kojarzysz mi się z gościem, który kiedyś pracował w firmie na warsztacie. Przyjeżdżał kierowca albo dzwonił bo coś się z autem działo to pierwsze co słyszał to: odepnij klemę, odczekaj 5 min, załóż i zobacz czy problem nadal istnieje. Czy to ciśnienie, czy czujnik, czy przepalona żarówka - on na wszystko miał najlepszą radę - odpiąć klemę.

I ty taki podobny typ jesteś. A test co2 był robiony? hm, zrób test, zrób test.

Łączę stosowne wyrazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NextCarJapanCar Jeżeli twierdzisz że to nie uszczelka a płyn nie dostaje się do komory spalania i wykluczyłeś wszystko inne to pozostaje tylko taka hipoteza że płyn ucieka jakimś wężem i kapie na rozgrzany element silnika i odparowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ty odepnij klemę i pomoże. Taki jesteś modry i nie umiesz sobie poradzić z taka usterką. Jak nie chcesz sobie pomóc to twoja sprawa. Może zmień mechanika może pomoże . Może ten ci tylko odpioł kleme a nie wymienił termostatu i czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zgredos napisał:

To może i ty odepnij klemę i pomoże. Taki jesteś modry i nie umiesz sobie poradzić z taka usterką. Jak nie chcesz sobie pomóc to twoja sprawa. Może zmień mechanika może pomoże . Może ten ci tylko odpioł kleme a nie wymienił termostatu i czujnika.

Uważaj bo twoje ego kiedyś cię przygniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team